TVN24 | Pomorze

Ktoś zniszczył tablicę na Skwerze Bohaterskiego Mariupola w Gdańsku. Został tylko "skwer"

TVN24 | Pomorze

Autor:
tam
Źródło:
TVN24
Odsłonięcie nazwy Skweru Bohaterskiego Mariupola w Gdańsku
Odsłonięcie nazwy Skweru Bohaterskiego Mariupola w GdańskuTVN24
wideo 2/2
TVN24Odsłonięcie nazwy Skweru Bohaterskiego Mariupola w Gdańsku

Tablica z nazwą Skwer Bohaterskiego Mariupola, która niedawno stanęła w Gdańsku, została zniszczona. Nie wiadomo, kto stoi za dewastacją. Część tablicy została zdemontowana, druga - nienaruszona - pozostała na miejscu. Sprawę wyjaśnia policja.

Skwer Bohaterskiego Mariupola znajduje się na skrzyżowaniu ulic Matki Polki i Partyzantów w gdańskim Wrzeszczu. Uroczyste odsłonięcie nowej nazwy odbyło się 1 lipca przed południem. Wtedy też zainaugurowano wystawę plenerową "Mariupol - bohaterskie miasto" przygotowaną przez Narodowe Muzeum Historii Ukrainy w II Wojnie Światowej w Kijowie i Muzeum Gdańska.

We wtorek okazało się, że tablica została zniszczona. Ktoś czarnym kolorem zamalował na niej napis "Bohaterskiego Mariupola". Jak informuje ekipa TVN24, zniszczona część tablicy została zdemontowana, druga - nienaruszona - pozostała na miejscu.

Sprawę wyjaśnia policja.

Zniszczona część tablicy została zdemontowanaTVN24

Mariupol jest od kilku lat miastem partnerskim Gdańska

Mariupol jest od kilku lat miastem partnerskim Gdańska.

"Mieszkańcy naszego miasta od marca br. z przerażeniem i współczuciem obserwują tragedię mieszkańców oraz obrońców Mariupola, który na rozkaz Putina został przez rosyjskie wojska zamordowany pod względem społecznym i zrównany z ziemią. Wśród tysięcy ukraińskich uchodźców, którzy znaleźli schronienie w Gdańsku, są również mieszkańcy Mariupola. Rada Miasta Gdańska w trybie pilnym znalazła lokalizację dla Skweru Bohaterskiego Mariupola. Jest to miejsce we Wrzeszczu, u zbiegu ul. Partyzantów i Matki Polki - nieprzypadkowo po sąsiedzku z Konsulatem Generalnym Federacji Rosyjskiej, który znajduje się u zbiegu ul. Matki Polki i Batorego" - napisano w komunikacie opublikowanym na stronie miasta.

Skwer przy skrzyżowaniu ulic Matki Polki i Partyzantów we Wrzeszczu

Autor:tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości