"Skrępował partnerkę taśmą, oblał łatwopalną cieczą i podpalił"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
PAP/TVN24
Do zdarzenia doszło w ElbląguGoogle Earth
wideo 2/6
Google EarthDo zdarzenia doszło w Elblągu

31-letni Michał Z. został oskarżony przez elbląską prokuraturę o usiłowanie zabójstwa 28-letniej kobiety. - Mężczyzna skrępował swoją partnerkę taśmą, oblał ją rozpuszczalnikiem do farb i podpalił - informują śledczy. Grozi mu dożywocie.

Akt oskarżenia w tej sprawie prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Elblągu. Sławomir Karmowski, rzecznik elbląskiej prokuratury okręgowej przekazał w środę, że Michał Z. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Jak ustalili śledczy, w październiku 2020 roku na jednym z elbląskich osiedli 31-letni Michał Z. w samochodzie najpierw skrępował taśmą swoją 28-letnią partnerkę, oblał ją rozpuszczalnikiem do farb, a następnie podpalił, a gdy zobaczył, jak kobieta płonie oprzytomniał, zaczął gasić na niej ogień i wezwał pomoc.

Poszkodowana wskutek podpalenia doznała bardzo rozległych oparzeń III i IV stopnia klatki piersiowej. Miała 35 procent poparzonego ciała - wyjaśnił prokurator.

Jako motyw wskazał "kwestie uczuciowe"

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>> 28-letnia Katarzyna i 31-letni Michał Z. znali się przez pięć miesięcy przed tragicznym zdarzeniem. Pomieszkiwali w samochodzie na parkingu. Jak dodał Karmowski, oskarżony, który w przeszłości był wielokrotnie karany, jako motyw swojego działania wskazał "kwestie uczuciowe". 31-letni mężczyzna czeka na proces w areszcie. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Autor:MAK

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock