TVN24 | Pomorze

Braniewo. Wjechał w aptekę, potem dachował. Nieprzytomny kierowca przewieziony do szpitala

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/rzw
Źródło:
TVN24 Pomorze
Kamery monitoringu nagrały moment wypadku w Braniewie
Kamery monitoringu nagrały moment wypadku w Braniewietvn24
wideo 2/9
tvn24Kamery monitoringu nagrały moment wypadku w Braniewie

27-letni kierowca citroena trafił do szpitala po tym, jak w niedzielę wjechał w aptekę w Braniewie (województwo warmińsko-mazurskie). Według wstępnych ustaleń policji stracił panowanie nad pojazdem. Trzeba było ciąć wrak, by wydobyć poszkodowanego.

Jak poinformowała media komisarz Jolanta Sorkowicz z braniewskiej policji, do wypadku doszło w niedzielę po godz. 9.00 na ulicy Braniewskiej, która jest w ciągu drogi wojewódzkiej 504. Kierujący citroenem C2 27-latek, jadąc od Fromborka, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wypadł z jezdni i wjechał w budynek apteki. Auto z dużą siłą uderzyło w schody prowadzące do apteki, a potem dachowało. Wszystko nagrały kamery pogodowe umieszczone w pobliżu.

Trzeba było ciąć wrak samochodu, by wydobyć kierowcę

- Strażacy, aby dotrzeć do poszkodowanego i ocenić skalę jego obrażeń, musieli w tych działaniach wykorzystać zestawy narzędzi hydraulicznych. Tymi narzędziami usunięto fragmenty mocno zniszczonego pojazdu, wykonano dostęp do poszkodowanego, który następnie został ewakuowany z wraku pojazdu i przekazany załodze zespołu ratownictwa medycznego - informuje bryg. Ireneusz Ścibiorek, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

DLACZEGO TO NA POLSKICH DROGACH CODZIENNIE GINIE 7 OSÓB? OGLĄDAJ W TVN24 GO >>>

27-letni mężczyzna, nieprzytomny z licznymi obrażeniami ciała, został przewieziony do szpitala w Elblągu.

Policja ustala okoliczności wypadku.

Autor:eŁKa/rzw

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości