TVN24 | Pomorze

Drzewo przewróciło się na jadący samochód. Kierowca zginął na miejscu

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/
tam
Źródło:
TVN24 Pomorze, PAP
Do zdarzenia doszło w okolicach Biskupca
Google Mapsbiskupiec

Silny podmuch wiatru spowodował tragedię niedaleko Biskupca (woj. warmińsko-mazurskie). Drzewo runęło na jadący samochód. Kierowca zginął na miejscu.

Jak przekazuje nam podkomisarz Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, do tragicznego zdarzenia doszło pod Lutrami niedaleko Biskupca. 59-letni mężczyzna jechał lokalną drogą, gdy silny podmuch wiatru przewrócił drzewo na jego samochód marki Skoda.

Świadek próbował ratować mężczyznę

- Zdarzenie widział świadek, który jechał z naprzeciwka. Zatrzymał się i udzielał pierwszej pomocy poszkodowanemu. Niestety, nie udało się go uratować - informuje nas Prokopczyk.

Interweniowała straż pożarna, pogotowie oraz policjanci. - Do zabezpieczenia śladów z miejsca wypadku oraz wyjaśnienia okoliczności, tego tragicznego w skutkach, zdarzenia na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem kryminalistyki. W czynnościach procesowych uczestniczy również prokurator - dodaje Prokopczyk.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Miejscami porywy mogą sięgać do 90 kilometrów na godzinę. Synoptycy nie wykluczają lokalnych burz. Alerty obowiązują w 11 województwach.

Wiejący w czwartek i w nocy z czwartku na piątek silny wiatr spowodował liczne szkody w województwie zachodniopomorskim. Strażacy usuwali też połamane drzewa i gałęzie na Warmii i Mazurach oraz Pomorzu.

Autor:eŁKa/ tam

Źródło: TVN24 Pomorze, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości