Pomorze

Pomorze

Władze Lipna (województwo kujawsko-pomorskie) na miejsce kwarantanny zbiorowej wyznaczyły budynek na cmentarzu komunalnym. Jak tłumaczy burmistrz, "nie jest to hotel czterogwiazdkowy", ale spełnia warunki. Z decyzją nie zgadza się część radnych. - Jak można ludzi za życia umieszczać na cmentarzu? To nie jest miłe patrzeć na nagrobki, patrzeć na pogrzeby - mówi jedna z nich.

Zostali wezwani do interwencji domowej. Skończyła się tragicznie. Policjanci użyli broni palnej i śmiertelnie postrzelili mężczyznę, który miał być agresywny. - Nie reagował na wezwania do odrzucenia noży i ruszył z nimi na funkcjonariuszy - informuje policja.

10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok – taki wyrok przed Sądem Rejonowym w Białogardzie (Zachodniopomorskie) usłyszała Ewelina S., naczelniczka wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej tamtejszego urzędu miasta. To ona miała nie dopilnować zabezpieczenia studzienki, w której utonął trzy lata temu 5-letni chłopiec. Wyrok nie jest prawomocny.

58 pracowników szpitala miejskiego w Toruniu jest zakażonych koronawirusem, a kilkanaście osób jest na kwarantannie. Przez braki kadrowe dyrekcja postanowiła o zawieszeniu oddziału ortopedii. Wstrzymano również przyjęcia nowych pacjentów na oddział wewnętrzny oraz chirurgii ogólnej i onkologicznej.