Zientarski jechał 150 km/h
Maciej Zientarski, znany dziennikarz motoryzacyjny, który w lutym rozbił się na warszawskim Ursynowie sportowym ferrari, tuż przed wypadkiem jechał ok. 150 km/h - trzykrotnie więcej, niż dozwolona tam prędkość - wynika z ekspertyzy sporządzonej dla prokuratury, do której dotarł "Dziennik". Wcześniej mówiono, że ferrari mogło pędzić nawet 200-300 km/h.
Według ekspertyzy opisującej przyczyny wypadku, auto najechało na poprzeczną muldę, straciło przyczepność i wyskoczyło z trasy. Eksperci podkreślają, że gdyby samochód jechał z przepisową prędkością 50 km/godz., do wypadku by nie doszło.
"Dziennik" twierdzi, że do tej pory nie udało się ustalić, kto tej tragicznej nocy prowadził samochód, a więc kto ponosi odpowiedzialność karną za wypadek. Według gazety układ ciał po wypadku sugeruje, że za kierownicą siedział Zientarski, nie jest jednak wykluczone, że ciała jego i Zabiegi ułożyły się dopiero po uderzeniu. Te rewelacje kłócą się jednak z wcześniejszymi informacjami udzielonymi przez prokuratorów, według których nie ma już wątpliwości, że za kierownicą siedział Zientarski. (CZYTAJ WIĘCEJ)
- Będziemy musieli teraz na nowo przeanalizować zeznania świadków - mówi gazecie Katarzyna Dobrzańska, szefowa Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów.
Sam Maciej Zientarski wyszedł ze szpitala na początku czerwca, ponad trzy miesiące po wypadku. Czeka go jednak wielomiesięczna rehabilitacja. Do wypadku doszło w nocy 27 lutego. Sportowe ferrari 360 modena rozbiło się, uderzając w betonowy słup wiaduktu na ul. Puławskiej w Warszawie. Na miejscu zginął dziennikarz "Super Expresu" Jarosław Zabiega, który również znajdował się w samochodzie.
Źródło: "Dziennik"
Źródło zdjęcia głównego: TVN24
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Europoseł Grzegorz Braun został ukarany za "obraźliwy" i "dyskryminujący wobec osób LGBTQI język" podczas debaty w Parlamencie Europejskim. Polityk został poinformowany o karze i nie wniósł od niej odwołania. Braun może być też ukarany za zakłócenie posiedzenia związanego z Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Grzegorz Braun ukarany przez Parlament Europejski
Licytacja śniadania z premierem Donaldem Tuskiem na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) zakończyła się kwotą ponad pół miliona złotych. Zwycięzca otrzyma, oprócz tradycyjnego kaszubskiego śniadania, zaproszenie do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
W trakcie konferencji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego reporterka TVN24 Maja Wójcikowska nie miała możliwości zadania pytania. Wstawił się za nią reporter TOK FM Maciej Kluczka, który uznał, że skoro Wójcikowska nie zadała pytania, to on także nie będzie o nic pytał. - To kończymy konferencję, jeśli tak państwo reglamentują pytania - skwitował Kluczka.
"Kończymy, jeśli tak państwo reglamentują pytania"
Marta Nawrocka, żona kandydata PiS na prezydenta Karola Nawrockiego, dodała pierwszy wpis na nowo utworzonym koncie na Instagramie. Zapewniła w nim, że będzie wspierać męża w kampanii wyborczej i że w związku z nią "zawiesiła swoje życie zawodowe".
"Oficjalny debiut" żony Karola Nawrockiego
Na nagraniach ze szpitala Ujastek w Krakowie znajdują się matki karmiące i pielęgnujące swoje nowo narodzone dzieci. Urząd Ochrony Danych Osobowych poinformował, że szpital zamontował monitoring w dwóch salach oddziału neonatologii - kamery ukryte były w zegarach. To jednak nie wszystko. Zaginęły karty pamięci z nagraniami z nielegalnego podglądu.
W szpitalu Ujastek w Krakowie pacjentki były potajemnie nagrywane. Dyrekcja pisze o "stanie wyższej konieczności"
- Źródło:
- Fakty po Południu TVN24
74-letnia lekarka z Jaworzna usłyszała w prokuraturze ponad sześć tysięcy zarzutów oszustwa. Kobieta miała wpisywać w dokumentację medyczną pacjentów nieprawdziwe kody wykonanych badań. Proceder według ustaleń policji trwał trzy lata i dostarczył podejrzanej ponad pół miliona złotych.
Sześć tysięcy zarzutów dla lekarki ze Śląska
Elon Musk w wulgarny sposób skomentował najnowszy spot wyborczy Roberta Habecka, jednego z kandydatów na stanowisko kanclerza Niemiec. Ten przestrzegł w swoim wideo przed "technologicznymi oligarchami" i mówił o walce na rzecz "prawdziwej wolności słowa".
Niecenzuralna reakcja Muska na spot niemieckiego wicekanclerza
Ponad 235 milionów metrów sześciennych gazu ziemnego wynoszą odkryte przez Orlen zasoby złoża Siedlemin w pobliżu Jarocina w Wielkopolsce. Według koncernu szybkie uruchomienie produkcji z nowego odkrycia będzie możliwe dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze wydobywczej w regionie.
Czarne wilki zostały zaobserwowane w polskim lesie. W Europie osobniki o takim umaszczeniu pojawiają się dość rzadko - jest ono charakterystyczne dla populacji zamieszkujących Amerykę Północną. Jak wyjaśnili przyrodnicy, gen kodujący czarne umaszczenie bywa dla drapieżników zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem.
Czarne wilki pojawiły się w polskim lesie
Psychiatrka Maja Herman twierdzi, że otrzymała groźby śmierci za pośrednictwem mediów społecznościowych. Napisała na portalu X, że gdy chciała zgłosić sprawę policji, najpierw w lokalnym komisariacie, a następnie w komendzie powiatowej nie chciano jej wysłuchać. Ostatecznie udało jej się złożyć oficjalne zawiadomienie. Według redaktor naczelnej Radia Rebeliant w sprawie interweniował minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak.
Psychiatrka chciała zgłosić policji, że ktoś grozi jej śmiercią, "usłyszałam, że mogę to zrobić jutro"
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl
Premier Donald Tusk zaproponował Rafałowi Brzosce przygotowanie działań deregulacyjnych dla firm. - Panie Rafale, ale co, bierze pan to? - zwrócił się do prezesa InPostu. Późnym popołudniem Tusk opublikował nagranie z Brzoską, w którym przekazał: - Słuchajcie, zgodził się.
Brzoska odpowiada premierowi. "Jedno mogę powiedzieć"
- Źródło:
- tvn24.pl, PAP
Prokuratura zmienia zarzuty dla muzyka Kultu
Według nieoficjalnych ustaleń TVN24 prokurator Katarzyna Kwiatkowska złożyła rezygnację z pełnienia funkcji szefowej specjalnego zespołu, który badał działania prokuratury z lat 2016-2023. - Wiem, że z uwagi na kłopoty zdrowotne rozważała, czy podoła jeszcze temu drugiemu etapowi sporządzenia raportu - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 prokurator krajowy Dariusz Korneluk.
TVN24: szefowa zespołu badającego działania prokuratury w czasach PiS rezygnuje
Rachunki za energię niższe o jedną trzecią - taką obietnicę złożył wyborcom Karol Nawrocki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta. Wyjaśniamy, dlaczego prezydent RP ma "marginalny wpływ" na ceny energii - zarówno na świecie, jak i w Polsce.
Nawrocki: prąd będzie tańszy o 33 procent. Ale nie prezydent o tym decyduje
Profesor Andrzej Zybertowicz stwierdził, że Komisja Europejska - decydując o ewentualnym zwolnieniu Polski z obowiązku przyjmowania migrantów - będzie uwzględniała obecną liczbę ukraińskich uchodźców w naszym kraju. Sprawdziliśmy, co stanowią unijne dokumenty w tej sprawie.
Pakt migracyjny a Polska. Kiedy Komisja Europejska zdecyduje
Donald Trump wykluczył deportację księcia Harry'ego ze Stanów Zjednoczonych - informuje "New York Post". W rozmowie z gazetą prezydent stwierdził, że "zostawi go w spokoju".
Donald Trump o deportacji księcia Harry'ego. "Ma wystarczająco dużo problemów ze swoją żoną"
- Źródło:
- New York Post, Fox News
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował długoterminową prognozę eksperymentalną na wiosnę i początek lata. Czy nadchodzące tygodnie przyniosą ze sobą powiew zimy, czy też nad naszym krajem rozgości się ciepło? Sprawdź przewidywania meteorologów.
Wiosna może być inna niż zazwyczaj. Mamy prognozę
Za darmo? Nie ma. Zapraszamy za 500 złotych, od ręki
Jak wynika z najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów, "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce" stacja TVN24 była najbardziej opiniotwórczym tytułem mediowym w 2024 roku. W ciągu 12 miesięcy ubiegłego roku TVN24 zacytowano łącznie 44,5 tysiąca razy.
Zmiany w zakresie podatku VAT, podatku miedziowego i podatku od zysków kapitałowych, zwanego popularnie podatkiem Belki - zapowiedział podczas poniedziałkowego wystąpienia minister finansów Andrzej Domański. Przekazał także, że w planach jest "radykalne zawężenie" możliwości wydłużania pięcioletniego terminu przedawnienia podatku.
Sebastian Klauziński z tvn24.pl oraz Tomasz Patora i Joanna Pęcherska-Fiałek z "Uwaga!" TVN są w gronie nominowanych do głównej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. To jedna z najważniejszych nagród przyznawanych za materiały dziennikarskie. Nominację w kategorii "Dziennikarz dla planety" zdobyła Magda Łucyan z TVN/TVN24.