Polska

Kancelaria premiera opublikowała wykaz lotów Morawieckiego

Polska

[object Object]
Publikację wykazu lotów premiera zapowiedział w piątek szef KPRM Michał Dworczyktvn24
wideo 2/22

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikowała w piątek wykaz lotów premiera Mateusza Morawieckiego. Dokument zawiera 207 pozycji, obejmujące loty szefa rządu z lat 2017-2019.

Publikację informacji zapowiadał wcześniej w piątek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Poinformował, że w związku z pojawiającymi się pytaniami dziennikarzy i polityków o loty premiera Morawieckiego, na stronie kancelarii zostanie wywieszony wykaz lotów premiera.

- Na moje polecenie w tej chwili są gromadzone wszystkie dokumenty, to są setki stron - powiedział Dworczyk wczesnym popołudniem podczas konferencji prasowej.

- Do tej pory takiego centralnego rejestru nie było, więc gdyby te dokumenty, które w tej chwili przetwarzamy (...) wymagały jeszcze jakiegoś uzupełnienia, to zrobimy to - dodał. W piątek o opublikowanie wszystkich lotów szefów rządu od 2015 roku zwróciła się europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło. Jej wniosek obejmował zatem ją samą oraz premiera Mateusza Morawieckiego.

Co w wykazie?

Dokument zawiera 207 pozycji lotów premiera Morawieckiego. Pierwszy lot datowany jest na 14 i 15 grudnia 2017 roku, ostatni - na 4 i 5 sierpnia 2019 roku.

Większość lotów wykonano rządowym samolotem Embraer 175, jednak są tam też także loty samolotami CASA i Gulfstream 550 oraz wielozadaniowym śmigłowcem W-3 Sokół.

ZOBACZ CAŁY WYKAZ LOTÓW PREMIERA

Kontrole po rezygnacji marszałka

W piątek marszałek Sejmu Marek Kuchciński złożył rezygnację z pełnionej funkcji w związku z informacjami o jego lotach służbowych, często z rodziną. Kiedy zapowiadał to na czwartkowej konferencji prasowej, obecny na briefingu prezes PiS Jarosław Kaczyński przekonywał, że nie doszło w przypadku Kuchcińskiego do złamania prawa i przypomniał zapowiedź o uregulowaniu sprawy lotów.

Raport tvn24.pl: Loty marszałka Kuchcińskiego

Centrum Informacyjne Senatu w środę przed godziną 18 opublikowało trzystronicową tabelę z wykazem zagranicznych i krajowych lotów o statusie HEAD z udziałem marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, obejmującą okres od 1 stycznia 2018 roku.

Autor: akw//rzw / Źródło: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości