Loty marszałka Kuchcińskiego rządowym samolotem

Loty marszałka Kuchcińskiego rządowym samolotem

Sygnaliści z zarzutami

Marek Kuchcinski, kiedy był marszałkiem Sejmu, wykorzystywał rządowy samolot do prywatnych celów. Kosztowało go to stanowisko. W sprawie lotów marszałka prokuratura postępowania nie wszczęła, zrobiła to w sprawie tych, którzy sprawę ujawnili. Dla zatrzymanych sygnalistów CBA chciała nawet aresztu. Barbara Sobska.

Pytania o loty Kuchcińskiego

Wracamy do lotów Marka Kuchcińskiego - dwa lata temu ówczesny marszałek Sejmu wykorzystywał rządowe samoloty do prywatnych celów. Stracił wtedy stanowisko drugiej osoby w państwie. Do dziś prokuratura w tej sprawie śledztwa nie wszczęła. Nie informuje nawet, na jakim jest etapie. Maciej Warsiński.

Prezydent latał w statusie HEAD nad morze, a premier na plan filmowy

Premier Mateusz Morawiecki wykorzystywał wojskowe samoloty na potrzeby kręcenia filmu z sobą w roli głównej, a najwięcej lotów – ponad 600 – ma na koncie prezydent, który wielokrotnie w statusie HEAD latał do rezydencji w Juracie. Na Helu Andrzej Duda był też w trakcie protestów w obronie sądów w 2017 roku – wynika z dokumentów, do których dotarli dziennikarze portalu TVN24 i magazynu "Czarno na Białym".

1600 lotów HEAD w cztery lata. Czy wszystkie musiały mieć taki status?

Według danych Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, w ciągu czterech ostatnich lat odbyło się około 1600 lotów o statusie HEAD, przeznaczonym dla czterech najważniejszych osób w państwie. Reporter "Czarno na białym" Piotr Świerczek pyta, z czego wynika nadawanie wszystkim lotom tego statusu i czy za każdym razem musiały być wpisywane jako misja oficjalna. Więcej w TVN24 o godzinie 20.30.

Sejm uchwalił ustawę o lotach VIP-ów

Sejm uchwalił w piątek wieczorem ustawę o lotach najważniejszych osób w państwie. Mówi ona między innymi o tym, jakie loty mają status HEAD oraz kto może znajdować się na pokładzie rządowych samolotów wraz z najważniejszymi osobami w państwie.

Projekt ustawy o lotach VIP-ów w Sejmie

Do Sejmu wpłynął projekt ustawy o lotach VIP-ów. Po aferze z marszałkiem Markiem Kuchcińskim rządzący chcą przepisy doprecyzować, choć politycy opozycji twierdzą, że przepisy te są jasne. - Wystarczy przestrzegać obowiązującego ustawodawstwa i nie ma potrzeby tworzenia nowego – mówi były premier Leszek Miller. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Poseł Kuchciński na dożynkach. Odczytał list od prezesa PiS

Były marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który zrezygnował z funkcji po ujawnieniu informacji o jego lotach rządowymi samolotami z rodziną, wziął w niedzielę udział w dożynkach w Markowej w województwie podkarpackim. Poseł Kuchciński odczytał w trakcie uroczystości list od prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Nowy wykaz lotów Kuchcińskiego. Grzegrzółka: wcześniejszy "nieład" był "błędem"

Na stronie internetowej Sejmu opublikowano nowy wykaz lotów krajowych i zagranicznych z udziałem byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Wcześniej w rozmowie z dziennikarzami dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka stwierdził, że powodem "różnych informacji, które się pojawiały" był "nieład i niedoprecyzowanie realizowanych połączeń". Uznał to za "błąd" i wyraził "ubolewanie".

"Za zbudowanie systemu kłamstwa Kuchciński dostaje pierwsze miejsce na liście"

Wsłuchujemy się w głos Polaków i te możliwości latania rządowymi samolotami będą ograniczone - powiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała, odnosząc się do projektu ustawy dotyczącego lotów najważniejszych osób w państwie. - Nie da się elementarnej przyzwoitości zapisywać w ustawach. Niestety zamiast umiaru mamy Bizancjum - stwierdził poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Cała lista zakazów. Szef KPRM o nowych zasadach lotów

Na pokładzie rządowych samolotów nie będą mogli przebywać członkowie rodzin najważniejszych osób w państwie, premier oraz marszałkowie Sejmu i Senatu nie będą mogli wykorzystywać rządowych samolotów do lotów do domu - mówił w piątek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Zaprezentował projekt ustawy dotyczący lotów najważniejszych osób w państwie.

Kancelaria premiera opublikowała wykaz lotów Ewy Kopacz

W środę po południu na stronie KPRM opublikowano wykaz lotów byłej premier Ewy Kopacz obejmujący okres, gdy była premierem. Zawiera 47 pozycji. Szef kancelarii Michał Dworczyk zapowiadał, że w środę opublikowana zostanie również lista lotów Donalda Tuska.

Prezydent Andrzej Duda powołał Mariusza Kamińskiego na szefa MSWiA

Prezydent Andrzej Duda powołał w środę Mariusza Kamińskiego na urząd ministra spraw wewnętrznych i administracji. Kamiński będzie łączył nowe obowiązki ze swą dotychczasową funkcją ministra koordynatora służb. Poprzednia szefowa resortu Elżbieta Witek została odwołana w piątek i tego samego dnia objęła stanowisko marszałka Sejmu.

Kancelaria premiera opublikowała wykaz lotów Beaty Szydło

Kancelaria premiera opublikowała wykaz lotów byłej premier Beaty Szydło "na podstawie dokumentów dostępnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów". Obecna europosłanka PiS w ubiegłym tygodniu zwróciła się do szefa kancelarii z prośbą o publikację tych informacji.