Polska

Pierwsze informacje i pierwsze sondaże. Wieczór wyborczy w TVN24 i tvn24.pl

Polska

Wieczór wyborczy w TVN24 i na tvn24.pl
Wieczór wyborczy w TVN24 i na tvn24.pltvn24
wideo 2/2

W niedzielę 26 maja polskie wybory do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybierają swoich przedstawicieli w 13 okręgach wyborczych. W TVN24 i tvn24.pl zaprezentujemy sondaże, komentarze i najświeższe informacje. Na wieczór wyborczy zapraszamy w niedzielę od godziny 20.35. O tej samej porze wystartuje wieczór wyborczy na antenie TVN24 BiS.

Co pięć lat obywatele Unii Europejskiej wybierają swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. W Polsce głosowanie odbywa się w niedzielę 26 maja między godziną 7 a 21. Cisza wyborcza rozpoczęła się o północy w nocy z piątku na sobotę.

Wieczór wyborczy w TVN24, tvn24.pl i TVN24 BiS

W niedzielę program specjalny "Europa wybiera - czas decyzji" będzie można oglądać w TVN24 i TVN24 BiS od godziny 20.35.

Wcześniej, już od 19.20, w TVN24 i TVN24 BiS przedstawimy przygotowania do wieczoru wyborczego i kulisy pracy Parlamentu Europejskiego.

Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz, wraz z reporterami, pokażą ostatnie minuty oczekiwania na wyniki.

Na wieczór wyborczy zapraszamy w niedzielę od godziny 20.35
Na wieczór wyborczy zapraszamy w niedzielę od godziny 20.35tvn24

Punktualnie o 21 zaprezentujemy pierwsze sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego i pierwsze reakcje w sztabach wyborczych.

W naszym studiu pierwsze podsumowanie i ocenę sondażowego wyniku będą komentować goście Justyny Pochanke. Następnie Monika Olejnik i Konrad Piasecki porozmawiają o tym ze swoimi gośćmi, znanymi z "Kropki nad i" i "Kawy na ławę".

Andrzej Morozowski - z politologami i socjologami oraz Małgorzata Łaszcz - z publicystami w wyborczej "Loży Prasowej" przeanalizują, jak wynik eurowyborów wpłynie na jesienne wyniki parlamentarne.

W trakcie wieczoru Igor Sokołowski w TVN24 i Michał Sznajder w TVN24 BiS przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, w wirtualnym Parlamencie Europejskim i w Europejskim Studiu Wyników, będą pokazywać szczegółowe sondażowe wyniki wyborów, zawierające między innymi podział głosów ze względu na wiek, miejsce zamieszkania i wykształcenie.

Wieczór wyborczy w TVN24BiS

W niedzielę na antenie TVN24 BiS powiemy, jaki będzie nowy Parlament Europejski, która siła będzie miała w nim większość i co to oznacza dla Polski.

W programie wyemitujemy relacje korespondentów TVN24 BiS z najważniejszych stolic Europy, analizy ekspertów i wyniki, które przedstawimy w specjalnym wirtualnym studiu. Nowy skład Parlamentu Europejskiego ze studia w Brukseli opisze i skomentuje wraz z gośćmi Maciej Sokołowski.

Pokażemy również, jak zmienił się europarlament i gdzie w tych lawach zasiądą polscy eurodeputowani.

Wieczór wyborczy w TVN24BiS
Wieczór wyborczy w TVN24BiStvn24bis

Autor: kb//adso / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości