Jarosław Kaczyński w Janowie Lubelskim. Prezes PiS o "obniżaniu rangi państwa" i "ideologii liberalnej"

Źródło:
TVN24, PAP
Kaczyński: w 2015 roku rozpoczęła się zmiana ustroju Polski
Kaczyński: w 2015 roku rozpoczęła się zmiana ustroju Polski
wideo 2/6
Kaczyński: w 2015 roku rozpoczęła się zmiana ustroju Polski

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, który po przerwie wraca na kampanijny szlak, spotkał się w sobotę z wyborcami i działaczami Prawa i Sprawiedliwości w Janowie Lubelskim. Mówił o "ideologii liberalnej", do której jego zdaniem miał odwoływać się ustrój Polski po transformacji oraz "darwinizmie społecznym", do którego ta ideologia miała doprowadzić. W pobliżu zgromadziła się grupa protestujących, którzy wznosili między innymi okrzyki "PiS = drożyzna".  

Przemawiając do zgromadzonych w Janowie Lubelskim działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, prezes Jarosław Kaczyński mówił, że "w 2015 roku rozpoczęła się zmiana ustroju Polski, szczególnie społeczno-gospodarczego, ale także i politycznego". - Pierwszy ustrój po komunizmie, mimo wszystkich swoich wad dużo lepszy od komunizmu (…), ten ustrój w swoich założeniach miał elementy, które można nazwać błędami - ocenił.

Wymienił "odwołanie się do ideologii liberalnej, ideologii, która w Polsce nigdy nie miała szczególnej tradycji" i wyraził opinię, że w społeczeństwie dotkniętym latami komunizmu, okupacji niemieckiej czy zaborów "to musiało działać szczególnie źle".

- To prowadziło w istocie do czegoś, co z naukach społecznych nazywa się darwinizmem społecznym, to znaczy czymś, co sprowadza relacje między ludźmi do walki - mówił.

Kaczyński: ten mechanizm obniżał rangę naszego państwa

- Ten mechanizm, który wtedy stworzono, był mechanizmem, który obniżał rangę naszego państwa, nie był związany z walką o pozycję Polski. "Polska brzydką panną bez posagu" - to słynne powiedzenie określało stan umysłowy ówczesnych elit i prowadziło do polityki zależności - uznał Kaczyński.

Polityka ta - mówił - nic nie dawała. - A może powiedzmy bardziej precyzyjnie, dawała to, co zawsze taka polityka przynosi, tak zwaną eksploatację z zewnątrz - powiedział.

- I była to polityka wielkiej prywatyzacji. Często ta prywatyzacja była po prostu wielką kradzieżą, zgodą na ogromne nadużycia, na wielką, olbrzymią sferę patologii w sferze finansów publicznych i innych sferach, na przykład paliw. Krótko mówiąc, z polskiego systemu życia publicznego wyciekały w prywatne ręce, bardzo często za granicę, ogromne sumy i to nie był przypadek, to była istota tego systemu - przekonywał prezes PiS.

To wszystko prowadziło do tego - dodał - że w Polsce ciągle nie było pieniędzy np. na inwestycje i ciągle wszystkiego brakowało.

Kaczyński: w 2015 roku rozpoczęliśmy proces zmiany ustroju

Kaczyński ocenił, że wcześniejsze rządy stwarzały pozory demokracji. Jak mówił, system, jaki panował wtedy w Polsce, prowadził do społecznego nieszczęścia. - Do gigantycznego bezrobocia, do gigantycznej liczby ludzi, którzy się tym bezrobociem czuli bezpośrednio, ciągle, na co dzień zagrożeni. Do ogromnej liczby ludzi, którzy niezwykle mało zarabiali, do minimalnych pensji na głodowym poziomie - kontynuował szef PiS.

- W końcu w 2015 roku udało się, tu Bóg pomógł, bo mieliśmy 37 procent z kawałkiem (poparcia), i w zasadzie nie powinniśmy zdobyć samodzielnej większości, ale Najwyższy czasem pomaga i zdobyliśmy - powiedział. - Zdobyliśmy i rozpoczęliśmy proces zmiany ustroju, i to można powiedzieć od podstaw - dodał.

Kaczyński, mówiąc o dotrzymywaniu obietnic wyborczych, oświadczył, że aby władza mogła ich dotrzymywać, to musi uzyskać sprawczość, zdolność do realnego działania. - Ażeby uzyskać sprawczość, to musi mieć pieniądze - sprecyzował.

Jak dodał, władza musi zatem albo wprowadzać wysokie podatki, albo radykalnie ograniczyć patologie. Ocenił, że PiS wybrał tę drugą drogę i dzięki temu wydatki budżetowe są dziś dwa razy wyższe niż były na początku rządów tej partii. Te środki - mówił - wystarczyły na wprowadzenie m.in. 500 plus, ale też innych programów społecznych.

Kaczyński oznajmił, że programy, które wprowadził PiS, "miały zmienić i zmieniają polskie życie poza wielkimi miastami, tam gdzie mieszka zdecydowana większość Polaków". Wyliczył program inwestycji strategicznych, budowy dróg lokalnych, program wsparcia dla gmin popegeerowskich czy ochrony zabytków. - To są ogromne zmiany, to są wodociągi, to jest kanalizacja, to są drogi - mówił.

Prezes PiS: nie byłoby tej zmiany bez Lecha Kaczyńskiego

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w końcowej części wystąpienia podkreślił, że PiS wykonał swoje zadanie i - jeśli zwycięży w najbliższych wyborach - nadal będzie to robić. - I jednocześnie chcę przypomnieć, że proces zmian, który realizujemy, rozpoczął świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński, bez niego tego wszystkiego by nie było - mówił Kaczyński.

- Pamiętajcie Państwo, że cały ten proces walki z tym starym ustrojem byłby niemożliwy bez Lecha Kaczyńskiego, i to nie tylko wtedy, kiedy był prezydentem, tylko także wtedy, kiedy był wiceprzewodniczącym Solidarności, prezesem NIK-u, później w ogóle był poza polityką przez dobrych kilka lat. Dobrze dawał sobie radę, ale przez cały czas był tym, który można powiedzieć, przebijał nam drogę, bo kiedy przestał być poza polityką to był ministrem sprawiedliwości i to było dla powołania Prawa i Sprawiedliwości decydujące - zaznaczył.

- Nie byłoby nas tutaj, nie byłoby tej zmiany bez Lecha właśnie. Chciałem o tym wspomnieć, bo czasem jest to zapomniane - dodał.

Protest przed spotkaniem z Kaczyńskim

Jedna z kobiet, która nie dostała się na spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, mówiła reporterowi TVN24, że próbowała wejść na salę, jednak jej "autobusem nie przywieziono". - Ja jestem miejscowa, więc nie miałam prawa wejść - dodała.

Dopytana, o co chciałaby zapytać Jarosława Kaczyńskiego, kobieta odparła, że "o bardzo wiele rzeczy". - Nie będę tłumaczyła. O to, co każdy normalny Polak chciałby zapytać - mówiła.

Protest w Janowie Lubelskim przed wizytą prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego
Protest w Janowie Lubelskim przed wizytą prezesa PiS Jarosława KaczyńskiegoTVN24

Protestujący mieli ze sobą transparenty "PiS = drożyzna" oraz skandowali takie hasło przez megafon.

Jarosław Kaczyński wraca na kampanijny szlak

Na sobotnim spotkaniu z wyborcami i działaczami partii w Janowie Lubelskim, prezes PiS Jarosław Kaczyński, który po przerwie powraca na kampanijny szlak, ma rozpocząć kolejną akcję parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości.

- Motywem przewodnim cyklu 100 zaplanowanych spotkań na najbliższe tygodnie jest hasło: "Polska jest jedna - inwestycje lokalne". Przewidzieliśmy prawie 100 spotkań we wszystkich okręgach wyborczych, w ramach których chcemy podsumować to, co przez osiem lat rządów Prawa i Sprawiedliwości udało się zrobić dla naszych miast, miasteczek i wsi - mówił rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Autorka/Autor:ft//rzw

Źródło: TVN24, PAP

Pozostałe wiadomości

"Dwa lata ukraińskiego bohaterstwa. Dwa lata rosyjskiego barbarzyństwa. Dwa lata hańby tych, którzy pozostają obojętni" - napisał w drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę Donald Tusk. W niedzielę rano odpowiedział mu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. "Doceniamy silne wsparcie Polski dla Ukrainy od samego początku wojny rosyjskiej na pełną skalę. Bezpieczeństwo naszych narodów jest niepodzielne. Musimy zjednoczyć się, aby pokonać naszego wspólnego wroga" - napisał Zełenski.

Zełenski odpowiada Tuskowi. "Musimy zjednoczyć się, aby pokonać naszego wspólnego wroga"

Zełenski odpowiada Tuskowi. "Musimy zjednoczyć się, aby pokonać naszego wspólnego wroga"

Źródło:
tvn24.pl

Jeśli Putin grozi, jeśli grozi były prezydent Miedwiediew, to ja tym groźbom niestety zmuszony jestem wierzyć - powiedział w sobotę w rozmowie z dziennikarzem TVN24 minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Szef polskiej dyplomacji ostrzegł, że "Rosja może przetestować gwarancje bezpieczeństwa Sojuszu Północnoatlantyckiego".

Sikorski w USA: jeśli Putin grozi, to ja tym groźbom jestem zmuszony wierzyć

Sikorski w USA: jeśli Putin grozi, to ja tym groźbom jestem zmuszony wierzyć

Źródło:
TVN24, PAP
"Ciekawe, ile lat będę miał, jak wyjdę z więzienia". Już wie

"Ciekawe, ile lat będę miał, jak wyjdę z więzienia". Już wie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ukraina nie użyje broni przekazywanej przez zachodnich partnerów poza swoimi międzynarodowo uznanymi granicami - zapewnił w sobotę prezydent Ukrainy Wołodymyr Załenski. Dodał, że w atakach na inne terytoria używana jest ukraińska broń.

Zełenski: nie użyjemy dostarczanej broni poza Ukrainą

Zełenski: nie użyjemy dostarczanej broni poza Ukrainą

Źródło:
PAP

Wojna w Ukrainie opiera się na dezinformacji. To jest istotnym elementem tego konfliktu i nie wiem, czy bez niej przebiegałoby to w taki sposób, jak widzimy - mówiła w TVN24 medioznawczyni doktor Katarzyna Bąkowicz.

"Dezinformacja wykorzystuje kłamstwo, ale też prawdę. To jest kluczowa część wojny"

"Dezinformacja wykorzystuje kłamstwo, ale też prawdę. To jest kluczowa część wojny"

Źródło:
TVN24

Drugą dobę trwają poszukiwania kierowcy, który potrącił dwuletniego chłopca w miejscowości Obiecanowo pod Makowem Mazowieckim. Funkcjonariusze analizują dotychczasowe zgłoszenia świadków i - jak zapewniają - pracują całą dobę. Policja wciąż apeluje do wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje i nagrania pomocne w rozpoznaniu pojazdu.

Są pierwsze zgłoszenia po śmiertelnym potrąceniu dwulatka. Nowy apel policji

Są pierwsze zgłoszenia po śmiertelnym potrąceniu dwulatka. Nowy apel policji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sześć osób zostało rannych po ataku nożownika, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę na ul. Elektryków w Gdańsku. Policja zatrzymała dwie osoby.

Atak nożownika w centrum Gdańska. Sześć osób rannych

Atak nożownika w centrum Gdańska. Sześć osób rannych

Źródło:
TVN24

Do tragicznego pożaru apartamentowca w Walencji doszło w czwartek. Burmistrz miasta mówił, że zginęło wtedy co najmniej dziesięć osób. Z dziesiątego piętra płonącego budynku, z żoną i czteromiesięczną córką, uciekał pan Kamil. - Ogień momentalnie się roznosił, to było jak wielka pochodnia. Widzieliśmy, że na niektórych balkonach byli ludzie, którzy krzyczeli. Wołali o pomoc - mówił w rozmowie z redakcją Kontakt 24.

"Na jednej ręce miałem córkę, w drugiej transporter z kotem". Relacja Polaka z płonącego bloku w Walencji

"Na jednej ręce miałem córkę, w drugiej transporter z kotem". Relacja Polaka z płonącego bloku w Walencji

Źródło:
Kontakt 24, tvn24.pl

Od dwóch miesięcy w zoo w stolicy Ekwadoru przebywa niedźwiedź, który trafił tam po tym, jak stanowił zagrożenie dla obszarów zamieszkałych. Weterynarze apelują o jak najszybsze przetransportowanie go do naturalnego środowiska z dala od zaludnionych terenów, tłumacząc, że im więcej czasu upływa, tym jego umiejętności przetrwania na wolności są coraz mniejsze.

Niedźwiedź czeka na śmigłowiec

Niedźwiedź czeka na śmigłowiec

Źródło:
Reuters

USA i Wielka Brytania uderzyła na ponad 18 celów wspieranych przez Iran rebeliantów Huti w Jemenie - poinformowała agencja Reutera, powołując się na swoje źródła. Atak potwierdziły źródła Huti.

Amerykanie i Brytyjczycy zaatakowali cele w Jemenie. Między innymi w stolicy

Amerykanie i Brytyjczycy zaatakowali cele w Jemenie. Między innymi w stolicy

Źródło:
PAP

Jeden z policjantów biorących udział w wypadku radiowozu w podwarszawskich Dawidach Bankowych wkrótce stanie przed sądem. Proces byłego już funkcjonariusza rozpocznie się w kwietniu. Wobec drugiego z mężczyzn postępowanie zostało wcześniej umorzone.

Wieźli nastolatki, rozbili radiowóz. Były policjant stanie przed sądem

Wieźli nastolatki, rozbili radiowóz. Były policjant stanie przed sądem

Źródło:
PAP

Firma Berkshire Hathaway zamknęła 2023 rok z zyskiem na poziomie 96,2 miliarda dolarów, co jest znaczną zmianą w porównaniu z 2022 rokiem, gdy odnotowała stratę w wysokości 22,8 miliarda dolarów. Konglomerat Warrena Buffetta pobił też rekord pod względem posiadanej gotówki - wskazał portal stacji CNN.

"Wyrocznia z Omaha" siedzi na rekordowym stosie gotówki

"Wyrocznia z Omaha" siedzi na rekordowym stosie gotówki

Źródło:
CNN

Strażacy w australijskim stanie Wiktoria spieszą się z ugaszeniem szalejącego ognia, zanim w środku następnego tygodnia powrócą upały, co spowoduje znaczne ryzyko rozprzestrzenienia się pożarów, które już i tak wymknęły się spod kontroli, a także wybuch nowych.

Trwa walka z czasem. "Bądźcie naprawdę dobrze przygotowani"

Trwa walka z czasem. "Bądźcie naprawdę dobrze przygotowani"

Źródło:
abc.net.au, Reuters, tvnmeteo.pl

W drugą rocznicę pełnoskalowej rosyjskiej inwazji na Ukrainę zachodni przywódcy zapewnili o niewzruszonym poparciu dla Kijowa i oświadczyli, że nigdy nie uznają rosyjskich "wyborów" na terenach okupowanych. W sobotę na szczyt państw G7, organizowany online, a koordynowany z Kijowa, przybyła do ukraińskiej stolicy między innymi premier Włoch i szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Premier Kanady ocenił podczas wizyty w Kijowie, że "Putin jest słabeuszem". Zarzucił mu egzekucję przeciwników politycznych.

Przywódcy państw G7 w Kijowie. Mówili o wsparciu i rosyjskich pseudowyborach

Przywódcy państw G7 w Kijowie. Mówili o wsparciu i rosyjskich pseudowyborach

Źródło:
PAP

Z uwagi na protest rolników zablokowana jest w obu kierunkach droga krajowa S7 w Nowym Dworze Gdańskim - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 16. Wprowadzono objazdy drogami lokalnymi.

Rolnicy zablokowali drogę krajową S7 w Nowym Dworze Gdańskim

Rolnicy zablokowali drogę krajową S7 w Nowym Dworze Gdańskim

Źródło:
PAP

Donald Trump wygrał prawybory w Karolinie Południowej i zbliża się coraz bardziej do zapewnienia sobie nominacji w listopadowych wyborach prezydenckich - podała agencja Associated Press. Według pierwszych wyników były prezydent USA zyskał prawie 60 proc. poparcia i wygrał ze swoją rywalką Nikki Haley, która była gubernatorką Karoliny Południowej. - To nawet większa wygrana, niż się spodziewaliśmy - powiedział Trump po ogłoszeniu zwycięstwa.

Trump wygrał prawybory w Karolinie Południowej

Trump wygrał prawybory w Karolinie Południowej

Źródło:
PAP

W sobotę w Lotto padła jedna szóstka. Główna wygrana to ponad 8 milionów złotych. Oto wyniki Lotto oraz Lotto Plus z 24 lutego 2024 roku.

Wyniki Lotto z 24 lutego 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Lotto z 24 lutego 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

"Diuna: Część druga" Denisa Villeneuve'a wciąga totalnie. Nawet tych, którzy do kina sci-fi podchodzą sceptycznie. Kanadyjczyk udowodnił, że z literatury sci-fi można stworzyć fenomenalne widowisko, skłaniające do głębszej refleksji. W prawie trzygodzinnej opowieści jest wszystko, co najlepsze we współczesnym kinie. Mało tego: film pozostawia poczucie niedosytu, budząc apetyt na to, co wydarzy się dalej. Niedosytu, jaki towarzyszy oczekiwaniu kolejnego sezonu najlepszych seriali. O filmie pisze Tomasz-Marcin Wrona w cyklu "Wybór Wrony".

"Diuna: Część druga" w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Arcydzieło, które przekracza granice

"Diuna: Część druga" w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Arcydzieło, które przekracza granice

Źródło:
tvn24.pl

Bezpłatna antykoncepcja dla kobiet do 25. roku życia i szerszy niż dotąd zakres refundacji dla pań powyżej tego wieku - to założenia projektu nowelizacji ustawy autorstwa polityków Trzeciej Drogi. W propozycji zmian przepisów zaznaczono, że po radykalizacji prawa aborcyjnego w 2020 roku "sytuacja kobiet jeszcze się pogorszyła, zmalało ich poczucie bezpieczeństwa".

Trzecia Droga za darmową antykoncepcją dla kobiet. Jest projekt zmian

Trzecia Droga za darmową antykoncepcją dla kobiet. Jest projekt zmian

Źródło:
PAP

Wiedzieliśmy już, że wiara Putina jest fałszywa. Ale teraz widzimy to wyraźniej niż kiedykolwiek - mówiła w nagraniu opublikowanym w sobotę Julia Nawalna, wdowa po rosyjskim opozycjoniście Aleksieju. Mówiła o przetrzymywaniu ciała jej męża przez rosyjskiego dyktatora. Jak dodała, to "ten sam Putin, który lubi pokazywać się jako pobożny chrześcijanin, który podczas świąt fotografowany jest przez dziennikarzy w cerkwi".

"Żaden prawdziwy chrześcijanin nie byłby w stanie tego zrobić"

"Żaden prawdziwy chrześcijanin nie byłby w stanie tego zrobić"

Źródło:
Reuters, YouTube, tvn24.pl

Ciało Aleksieja Nawalnego zostało oddane jego matce - przekazała w sobotę w mediach społecznościowych rzeczniczka zmarłego rosyjskiego opozycjonisty Kira Jarmysz. Dodała, że "pogrzeb jest jeszcze przed nami", a współpracownicy najbardziej znanego przeciwnika politycznego Władimira Putina nie wiedzą, czy władze będą przeszkadzały w przeprowadzeniu go zgodnie z wolą rodziny.

Ciało Aleksieja Nawalnego przekazane jego matce

Ciało Aleksieja Nawalnego przekazane jego matce

Źródło:
Reuters

Trwa walka o życie trzyletniego chłopca, który wpadł do zbiornika wodnego w miejscowości Ludwików (Wielkopolskie). Dziecko zaginęło w czasie spaceru z dziadkiem. - Jest w stanie głębokiej hipotermii - przekazała Naczelna Pielęgniarka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie Maria Wróbel. Nagrania z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Wielkopolskie. Trzylatek wpadł do zbiornika wodnego, trwa walka o jego życie

Wielkopolskie. Trzylatek wpadł do zbiornika wodnego, trwa walka o jego życie

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

74. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie dobiega końca. W sobotni wieczór odbyła się gala wręczenia nagród. Jury pod przewodnictwem Lupity Nyong'o Złotym Niedźwiedziem doceniło film dokumentalny "Dahomey" w reżyserii Mati DIop.

Berlinale 2024. Złoty Niedźwiedź dla filmu "Dahomey" Mati Diop

Berlinale 2024. Złoty Niedźwiedź dla filmu "Dahomey" Mati Diop

Źródło:
tvn24.pl

Żył przed 240 milionami lat, a długość jego ciała wynosiła pięć metrów. Naukowcy zaprezentowali skamieniałości gada, które znaleziono na południu Chin. Najbardziej charakterystyczną cechą zwierzęcia, nazwanego przez badaczy "smokiem", jest jego szyja.

Pokazali skamieniałości "smoka" sprzed 240 milionów lat

Pokazali skamieniałości "smoka" sprzed 240 milionów lat

Źródło:
LiveScience.com, National Museums Scotland, tvnmeteo.pl

W poczekalni Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie mężczyzna, do którego wezwano karetkę pogotowia, zaatakował ratownika medycznego. Poszkodowany ma poważne obrażenia twarzy, przeszedł dwie operacje.

Ratownik medyczny pobity w komendzie policji

Ratownik medyczny pobity w komendzie policji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kolejne dni przyniosą aurę, która zdecydowanie kojarzy się z wiosną. Opadów będzie niewiele, a wartości na termometrach mocno zbliżą się do 20 stopni. Czasami pojawią się silniejsze porywy wiatru.

Czeka nas eksplozja wiosennego "gorąca"

Czeka nas eksplozja wiosennego "gorąca"

Źródło:
tvnmeteo.pl

Nagrodzona za reżyserię w Cannes "Strefa interesów" Jonathana Glazera uhonorowana trzema nagrodami BAFTA i nominowana do pięciu statuetek Oscara, to pewniak w kategorii Film Międzynarodowy w zbliżającej się edycji uroczystości Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Nakręcony w Polsce z udziałem polskich twórców, został okrzyknięty "najważniejszym filmem o Holocauście od czasów 'Shoah' Claude’a Lanzmanna", jest ostrzeżeniem dla świata przed odwracaniem oczu od zła.

Oscary 2024. Porażające studium banalności zła - oscarowy pewniak z udziałem Polaków

Oscary 2024. Porażające studium banalności zła - oscarowy pewniak z udziałem Polaków

Źródło:
"The Guardian", tvn24.pl

- To nie bardzo elegancko było. Myślę, że to wynika ze zdenerwowania pana marszałka - ocenia ostatni konflikt w koalicji rządzącej wokół zmian w przepisach aborcyjnych wicemarszałkini Senatu Magdalena Biejat. Kandydatka Lewicy na fotel prezydenta Warszawy jest gościnią najnowszego wydania podcastu "Wybory kobiet".

Magdalena Biejat o marszałku Hołowni: wie, że nie wywinie się tak łatwo

Magdalena Biejat o marszałku Hołowni: wie, że nie wywinie się tak łatwo

Źródło:
tvn24.pl

Najpierw na pytania osób w spektrum autyzmu odpowiadał Robert Makłowicz, potem – Natalia Kukulska. Teraz pora na rapera Michała "Matę" Matczaka. Trzeci odcinek "Autentycznych" można obejrzeć w Playerze i TVN w niedzielę, 25 lutego, o godz. 20.  

Mata o diagnozie spektrum autyzmu: dużo rzeczy zaczęło mieć sens 

Mata o diagnozie spektrum autyzmu: dużo rzeczy zaczęło mieć sens 

Źródło:
TVN24

Sejm przyjął nowelizację ustawy dotyczącej antykoncepcji awaryjnej, czyli tak zwanej tabletki "dzień po". Zgodnie z zawartymi w niej przepisami ma być dostępna bez recepty dla osób powyżej 15 lat. Czym są tabletki "dzień po" i jak działają? Czym różnią się od tabletek poronnych? W rozmowie z tvn24.pl wyjaśnia to ginekolog dr n. med. Grzegorz Mrugacz.  

Jak działa tabletka "dzień po"? Ma być dostępna bez recepty, Sejm przyjął ustawę

Jak działa tabletka "dzień po"? Ma być dostępna bez recepty, Sejm przyjął ustawę

Źródło:
TVN24.pl