Polska

"To było coś niesamowitego. Graliśmy pod każdą szerokością geograficzną"

Polska

"To było coś niesamowitego. Graliśmy pod każdą szerokością geograficzną"
tvn24Jerzy Owsiak podsumowuje 25. finał WOŚP

Ponad 3 mln zł trafiło już na konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po 25. Finale WOŚP. Wstępny wynik niedzielnej zbiórki to 62 mln 418 tys. zł - poinformował w poniedziałek szef WOŚP Jerzy Owsiak. Pieniądze ze sztabów wciąż jeszcze spływają, będą liczone do końca lutego. Ostateczny wynik będzie znany 8 marca.

Jerzy Owsiak będzie gościem "Faktów po Faktach".

- To było coś niesamowitego. Graliśmy pod każdą szerokością geograficzną - powiedział Jerzy Owsiak.- Graliśmy wszędzie tam, gdzie duch, gdzie serce Polaków bije, gdzie ludzie chcą być z nami - podkreślił.

Powiedział, że przez 25 lat WOŚP pokazał, że kupuje bardzo nowoczesny sprzęt, który ma "podnieść polską medycynę na wyżyny".

Owsiak przekazał, że wstępny wynik niedzielnej zbiórki to 62 418 767 zł. Dodał, że ponad 3 mln zł trafiło już na konto WOŚP.

Jak mówił, pieniądze będą liczone do końca lutego. Dodał, że ostateczny wynik będzie znany 8 marca.

Fundacja przypomina, że zbieranie pieniędzy nie kończy się wraz z Finałem - wiele elektronicznych zbiórek będzie trwało jeszcze przez cały styczeń, część charytatywnych aukcji skończy się dopiero w lutym.

Owsiak podziękował samorządom, które wspierały organizację 25. Finału, a także służbom, które dbały o bezpieczeństwo uczestników zbiórki. - Po raz kolejny było spokojnie - powiedział Owsiak, powołując się na policyjne statystki.

Dziękował także prezydent Warszawy, sponsorom, telewizji TVN i dziennikarzom w całej Polsce.

Przypomniał, że w Finał zaangażowanych było 120 tys. wolontariuszy, 1700 świetnie zorganizowanych sztabów. - To jest świetnie działająca maszyna, która się sama nakręca - podkreślił.

Owsiak podziękował wolontariuszom, samorządom, sponsorom, dziennikarzom
Owsiak podziękował wolontariuszom, samorządom, sponsorom, dziennikarzomtvn24

Owsiak przekazał, że oglądalność transmisji z WOŚP na antenach grupy TVN była średnio dwa razy większa niż w latach ubiegłych. CZYTAJ WIĘCEJ.

Szef WOŚP mówił, że poczucie dumy jest ogromne, bo prezentowany podczas Finału sprzęt świadczy, że "nie odstępujemy na moment światowych trendów".

Podkreślił, że WOŚP pracuje cały rok. - Chcemy dać z siebie jeszcze więcej wysiłku - mówił Owsiak.

"Świetnie działająca maszyna, która się sama nakręca"
"Świetnie działająca maszyna, która się sama nakręca"tvn24

Dla dzieci i seniorów

W tegorocznym Finale WOŚP - "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom" - uczestniczyło ok. 120 tys. wolontariuszy. Zorganizowano blisko 1700 sztabów, w tym aż 56 zagranicznych.

W zeszłorocznym Finale fundacja zebrała ponad 72 mln zł - był to absolutny rekord. Za część środków kupiono już sprzęt medyczny, m.in. dla oddziałów onkologicznych, pediatrycznych, a także geriatrycznych.

WOŚP wciąż można wspierać.

Wciąż trwa wiele aukcji.

CZYTAJ RELACJE Z FINAŁU NA TVN24.PL (CZĘŚĆ I)

CZYTAJ RELACJE Z FINAŁU NA TVN24.PL (CZĘŚĆ II)

WOŚP gra od 25 lat

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce.

Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Głównym pomysłodawcą i realizatorem corocznego Finału jest Jerzy Owsiak.

Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 25 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 720 mln złotych.

Owsiak o Przystanku Woodstock: mamy bardzo dobrą opinię policji
Owsiak o Przystanku Woodstock: mamy bardzo dobrą opinię policjitvn24
wideo 2/21

Autor: js/sk / Źródło: TVN24, PAP

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości