Polska

100 metrów sukni Radwańskiej, gigantyczny tren od Starmach, a dla niego garnitur Janiaka. WOŚP = miłość

Polska

Do ślubu z Orkiestrą? To możliwe
Do ślubu z Orkiestrą? To możliweinstagram/Anna Starmach
wideo 2/22

Tu wszystko jest wyjątkowe. I suknie, i okazja (na ślub), i to, że przed ołtarzem stawały w nich mistrzynie w swoich dziedzinach, i że kupując je, można pomóc chorym dzieciom. Agnieszka Radwańska i Anna Starmach wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

"Utkana z jedwabnej siatki i piórkowanej organzy, do tego zdobiona kwiecistymi motywami ciętymi z francuskiej koronki oraz haftowana tysiącami szklanych paciorków" - taka jest suknia ślubna tenisistki Agnieszki Radwańskiej. Wyszła w niej za mąż w lipcu 2017 roku. Mąż - Dawid Celt.

Autorka dzieła - znana polska projektantka Agnieszka Maciejak.

Na suknię ślubną sportsmenki zużyła ponad 100 metrów materiału i 6,5 tysiąca kamieni Swarovskiego. Kamieniami wysadzane są także dwa welony, które również są przedmiotem licytacji. Zobacz tę suknię!

Wyjątkowe suknie ślubne od Radwańskiej i Starmach
Wyjątkowe suknie ślubne od Radwańskiej i Starmach Anna Kaczmarz, Antoni fotograf | Dziennik Polski/Polska Press/East News

Być jak księżniczka

"Przekazuję sukienkę, która kojarzy mi się z sercem i miłością. To moja suknia ślubna, w której spędziłam najszczęśliwszy dzień w życiu. Jest wspaniała! Ma wiele warstw, gigantyczny tren i każda kobieta poczuje się w niej jak prawdziwa księżniczka" - mówi Anna Starmach w nakręconym na potrzeby aukcji spocie.

Suknia o klasycznym kroju uszyta jest w całości z jedwabiu. Pochodzi z limitowanej kolekcji Very Wang. Jak przekonują organizatorzy aukcji, takich sukienek jest tylko kilka na świecie. Zobacz tę suknię!

Jurorka popularnego "MasterChefa" i autorka książek kucharskich ślub wzięła na początku września 2017. Mąż - Piotr Kusek.

Pomagasz WOŚP? Masz szczęście w miłości

A jeśli nie te suknie, to może ta od Anny Wróbel, uczestniczki drugiej edycji programu "Ślub od pierwszego wejrzenia".

"Może sam eksperyment nie zakończył się pozytywnie, ale wesele było bardzo udane, a suknia ta dodała mi swobody i odwagi" - zachęca Anna.

Na aukcjach WOŚP jest też wiele innych sukien i sukienek od anonimowych dla nas "sprzedających". Chcemy wierzyć, że wszystkie przyniosłyby szczęście przyszłym pannom młodym wspierającym Orkiestrę.

Weź ślub z Orkiestrą

Allegrowicze na aukcjach WOŚP sprzedają także - jak deklarują - swoje pierścionki zaręczynowe, a nawet obrączki. Tu trzeba jednak uważać: nie zawsze oferta obejmuje cały komplet. Wybór jest jednak duży, zarówno wśród obrączek z grawerem ("29.04.2006 r. Tomek"), jak i bez grawerunku.

Poza tym: pantofelki - je również można wylicytować na rzecz podopiecznych WOŚP. I wianki.

Wianek od Dolska Design allegro Charytatywni

Garnitur Janiaka, mucha Prezydenta

A i dla panów coś się znajdzie.

Garnitur mi się przysłużył szczęśliwie, bo mam fantastyczną rodzinę. Wtedy nie było mnie na niego stać, więc go zwróciłem projektantowi. Może teraz uda mi się go wylicytować, wspierając WOŚP. Ciekawe czy się w niego zmieszczę? - Oliwier Janiak

Polski projektant Krzysztof Pliszczyński (Plich) przekazał dla WOŚP garnitur ślubny prezentera TVN Oliviera Janiaka. Janiak założył go tylko dwa razy, piętnaście lat temu, na swój ślub z modelką Karoliną Malinowską i na finał Miss Polonia, który odbywał się kilka dni później. Potem zwrócił go projektantowi.

"Garnitur jest wykonany z wełny z elaną, wyłogi klap pokryte są delikatną francuską koronką przetykaną cienką złotą nitką i czarnymi kryształkami. Elementy zdobienia bardzo subtelne, widoczne dopiero z bliska" - czytamy w opisie aukcji.

Sam Janiak dodaje: "Klapy tego garnituru uszyte są według mojego pomysłu. Garnitur mi się przysłużył szczęśliwie, bo mam fantastyczną rodzinę. Wtedy nie było mnie na niego stać, więc go zwróciłem projektantowi. Może teraz uda mi się go wylicytować, wspierając WOŚP. Ciekawe, czy się w niego zmieszczę". Garnitur można zobaczyć tu.

Do garnituru Janiaka może pasować mucha smokingowa od prezydenta Andrzeja Dudy. Jest jedwabna, ręcznie wiązana i zapakowana w eleganckie drewniane etui.

Muszka smokingowa od prezydenta Andrzeja Dudy allegro Charytatywni

Coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce.

Powstała w 1993 roku - od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

W ciągu 25 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 830 mln złotych. 2 stycznia 2018 roku fundacja podała, że na dwa tygodnie przed 26. Finałem WOŚP w różnego rodzaju aukcjach i zbiórkach przekroczono próg miliona złotych.

Celem 26. Finału WOŚP jest pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

Autor: Karolina Kastelik/i / Źródło: TVN24 Kraków / allegro Charytatywni

Pozostałe wiadomości