Polska

Para prezydencka wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Polska

Co WOŚP kupi w tym roku? Sprawdzamy i pokazujemy (materiał "Faktów" TVN z 6 stycznia)Fakty TVN
wideo 2/35

Prezydent Andrzej Duda przekazał na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy góralską kurtkę. Akcję wsparła także małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda. Na aukcji można wylicytować jej sukienkę z żakietem i zdjęcie.

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Orkiestra zagra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Kancelaria głowy państwa potwierdziła, że prezydent Andrzej Duda przekazał na licytację czarną kurtkę z haftami góralskimi. Dołączył do niej zdjęcie z własnym podpisem. Zostało ono wykonane w październiku ubiegłego roku podczas nieformalnego spotkania w trakcie Szczytu V4 na Węgrzech.

Na aukcji można także wylicytować przekazany przez pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę komplet – sukienkę kremową w kwiaty i zielony żakiet. Do kompletu dołączone jest zdjęcie z podpisem małżonki prezydenta. Zdjęcie wykonano we wrześniu w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego.

Zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy na aukcji WOŚPWOŚP
Zdjęcie pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy na aukcji WOŚPWOŚP

WOŚP coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln złotych.

Autor: js//kg / Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: WOŚP