TVN24 | Polska

Pijana jechała z trójką dzieci. Zjechała z drogi, zatrzymała się na drzewie

TVN24 | Polska

Autor:
bż/
tam
Źródło:
TVN24 Łódź
Kobieta miała w organizmie ponad dwa promile
Kobieta miała w organizmie ponad dwa promilepolicja w Opolu Lubelskim, Google Maps
wideo 2/4
TVN24 ŁódźKobieta miała w organizmie ponad dwa promile

Policjanci zatrzymali 42-latkę, która wsiadła za kierownicę po pijanemu i jechała z trójką dzieci. Na łuku drogi jej samochód zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Kierującej grozi do pięciu lat więzienia.

Policjanci z komendy powiatowej w Opolu Lubelskim zostali w poniedziałek zaalarmowani, że około 14:30 samochód osobowy wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wilków. Aspirant sztabowy Edyta Żur przekazuje, że wysłani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą samochodu siedziała 42-letnia mieszkanka gminy Chodel. W momencie zdarzenia przewoziła trójkę swoich dzieci w wieku od trzech do 14 lat. Na szczęście, nikt nie odniósł obrażeń.

- Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że 42-latka miała w organizmie ponad dwa promile alkoholu - mówi Żur. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Kobiecie grozi do pięciu lat więzieniaPolicja w Opolu Lubelskim

Przyznała, że wcześniej piła alkohol

42-latka przyznała policjantom, że przed jazdą piła alkohol. Opowiedziała, że na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem. Podróżujące z nią dzieci trafiły pod opiekę krewnych. 

- Za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu oraz za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi jej nawet pięć lat więzienia oraz bardzo wysoka grzywna - przekazuje policjantka.

Dodaje, że policja powiadomi także wydział rodzinny i nieletnich miejscowego sądu, który może podjąć dalsze kroki prawne wobec kobiety.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Wilków

Autor:bż/ tam

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Opolu Lubelskim

Pozostałe wiadomości