Gdzie jest węgiel zamówiony przez RARS? "Obawiam się, że zaczyna nam się szykować kolejna afera respiratorowa"

Źródło:
TVN24, Radio Zet
Poncyljusz: gdzie są pieniądze, które dostał RARS? Obawiam się, że zaczyna nam się szykować kolejna afera respiratorowa
Poncyljusz: gdzie są pieniądze, które dostał RARS? Obawiam się, że zaczyna nam się szykować kolejna afera respiratorowaTVN24
wideo 2/6
Poncyljusz: gdzie są pieniądze, które dostał RARS? Obawiam się, że zaczyna nam się szykować kolejna afera respiratorowaTVN24

Do polskich portów do dziś nie dotarł węgiel zamówiony przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych - donosi Radio ZET, przypominając, że decyzję w sprawie utworzenia rezerwy strategicznej premier Mateusz Morawiecki podjął w maju. Zajmujący się sprawą dziennikarz Mariusz Gierszewski przekazał, że na ten cel agencja dostała "kolosalną kwotę" trzech miliardów złotych. - Gdzie są te pieniądze, które dostał RARS? Obawiam się, że zaczyna nam się szykować kolejna afera respiratorowa - komentował Paweł Poncyljusz z klubu Koalicji Obywatelskiej.

Według informacji Radia ZET do polskich portów do dziś nie dotarł węgiel zamówiony przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.  Rozgłośnia przypomina, że zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego z 18 maja RARS miała utworzyć rezerwę strategiczną węgla na potrzeby gospodarstw domowych. "Agencja planowała zaimportować 600 tysięcy ton węgla energetycznego, czyli już przesortowanego" - podało radio.

"Według informacji nieoficjalnych, przedstawiciele Kancelarii Premiera na cotygodniowych spotkaniach rządowego sztabu węglowego tłumaczą, że statki się opóźniają z winy portów" - przekazała rozgłośnia.

"Sloty, które były zaplanowane w sierpniu i wrześniu dla RARS, przepadły"

Dziennikarz Radia ZET Mariusz Gierszewski, który poinformował o sprawie, tłumaczył w TVN24, że nie wiemy, gdzie RARS zamówiła węgiel i nie wiemy, na kiedy. - W portach są tak zwane sloty, czyli momenty, kiedy dany towar jest przeładowywany ze statku na hałdy, a potem dalej, do pociągów towarowych. W tej chwili jest wielka kolejka statków czekających na rozładunek różnych towarów i te sloty są bardzo ważne. Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że sloty, które były zaplanowane w sierpniu i wrześniu dla RARS, przepadły, dlatego, że nie przypłynęły po prostu żadne statki - wskazywał.

- Moim zdaniem przekłada się na ten problem polityka wewnętrzna w rządzie i polityczna wojna, która toczy się między innymi między premierem Morawieckim a wicepremierem Sasinem. To wygląda w ten sposób, że oni trzymają odbezpieczony granat i podają sobie jeden drugiemu. [Jest pytanie - red.] komu wybuchnie ten granat w dłoni - komentował Gierszewski.

Mówił także, że na zakup węgla RARS dostała od rządu "kolosalną kwotę" trzech miliardów złotych. - Ustalono, że kupi 600 tysięcy ton. Wydaje się to duże, ale jak spojrzymy na szacunki rządowe, że może nam zabraknąć zima około trzech miliardów ton, to jest to kropla w morzu potrzeb. Natomiast gdyby te 600 ton przypłynęło, to byłoby już coś - dodał.

Z pytaniem o doniesienia przekazywane przez Radio ZET zwróciliśmy się do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Do czasu publikacji tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Jak wybrać dobry węgiel? Najważniejsze kryteria

Rozładunek węgla. ŚwinoujścieTVN24

Poncyljusz: gdzie są pieniądze, które dostał RARS? 

O sprawie dokonanego przez RARS zamówienia na węgiel mówił na konferencji prasowej poseł klubu Koalicji Obywatelskiej Paweł Poncyljusz.

- Wyobraźcie sobie państwo, że od maja Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych jest w dyspozycji trzech miliardów złotych, za które miała zakupić interwencyjnie węgiel za granicą - że nie tylko spółki Skarbu Państwa mają to robić, ale również Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych - mówił.

CZYTAJ TAKŻE: "Kawałki węgla w błocie"? Kupujemy każdy węgiel, który chcą nam sprzedać

Poncyljusz: gdzie są pieniądze, które dostał RARS? Obawiam się, że zaczyna nam się szykować kolejna afera respiratorowa
Poncyljusz: gdzie są pieniądze, które dostał RARS? Obawiam się, że zaczyna nam się szykować kolejna afera respiratorowaTVN24

- Informuję państwa, że te momenty, w których miały przypłynąć statki z węglem, które zamówił i w sierpniu, i we wrześniu, zostały nieobsadzone przez te statki, nie było wyładunków statków zamówionych przez RARS. Więc zadaję pytanie: gdzie są te pieniądze, które dostał RARS? Obawiam się, że zaczyna nam się szykować kolejna afera respiratorowa - kontynuował poseł.

Autorka/Autor:mjz//now

Źródło: TVN24, Radio Zet

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

W jednej ze spółek Orlenu każdy członek zarządu zarabiał nawet dwa miliony złotych rocznie - powiedział podczas konferencji prasowej premier Donald Tusk. Poinformował także o dokumentach, które wskazują, że były prezes Orlenu Daniel Obajtek wynajął detektywa do śledzenia posłów opozycji.

Dwa miliony złotych rocznie i detektyw Obajtka. Premier o  "sprzątaniu po poprzednikach"

Dwa miliony złotych rocznie i detektyw Obajtka. Premier o "sprzątaniu po poprzednikach"

Źródło:
tvn24.pl

Wakacje kredytowe coraz bliżej. - Podjęliśmy decyzję, to chyba najważniejsza informacja dnia dla sporej grupy naszych rodaków, o przedłużeniu tak zwanych wakacji kredytowych - powiedział Donald Tusk. Zgodnie z projektem z wakacji kredytowych będzie można skorzystać, jeśli rata przekroczy 30 procent dochodu gospodarstwa domowego. Wsparcie będzie dostępne bez ograniczeń dla osób, które mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. Teraz projekt ustawy trafi do prac w Sejmie.

Wakacje kredytowe. Jest decyzja rządu

Wakacje kredytowe. Jest decyzja rządu

Źródło:
tvn24.pl

Sąd Rejonowy w Lubinie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 20-letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 62-latki w Chocianowie (woj. dolnośląskie). Zwłoki kobiety znaleziono w niedzielę w jednym z mieszkań, miała rany cięte szyi.

Znaleźli zwłoki kobiety z ranami szyi. W sprawie aresztowano 20-latka

Znaleźli zwłoki kobiety z ranami szyi. W sprawie aresztowano 20-latka

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Trzyletni chłopiec, dwumiesięczna dziewczynka i ich 63-letnia babcia zostali poszkodowani w wypadku, do którego doszło we wtorek około godziny 13 w Krościnie Wielkiej (woj. dolnośląskie). - Kierowca podczas manewru wymijania innego pojazdu zjechał na chodnik, a auto przewróciło się na bok i przygniotło trzy przechodzące osoby - przekazuje starszy aspirant Daria Szydłowska z policji w Trzebnicy.

Auto przewróciło się na bok, przygniotło babcię i jej dwoje wnucząt

Auto przewróciło się na bok, przygniotło babcię i jej dwoje wnucząt

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Jimmi Cherizier, znany jako "Barbecue" przywódca koalicji gangów na Haiti, rozpoczął brutalne walki w stolicy i zapowiedział obalenie rządu. Choć znany jest głównie ze swojej bezwzględności, ma się za rewolucjonistę, który chce poprawić los ludzi żyjących w slumsach. Kim jest "Barbecue", gangster, który próbuje przejąć władzę na Haiti?

Budzi strach, choć ma się za Robin Hooda. Kim jest "Barbecue", który próbuje przejąć władzę?

Budzi strach, choć ma się za Robin Hooda. Kim jest "Barbecue", który próbuje przejąć władzę?

Źródło:
Reuters, Sky News, Independent, BBC, tvn24.pl

Na dworcu kolejowym w Zakopanem (Małopolska) zapadł się fragment peronu. Budynek został oddany do użytku zaledwie trzy miesiące wcześniej. PKP zapewnia, że nawierzchnia zostanie naprawiona w ciągu kilku dni.

Zapadł się peron na wyremontowanym dworcu

Zapadł się peron na wyremontowanym dworcu

Źródło:
PAP

Sąd Najwyższy uchylił uniewinnienie mężczyzny, który miał nakłaniać do zabójstwa prokuratora Dariusza Barskiego. Mężczyzna, jak podawała wcześniej prokuratura, "uznał, że został oszukany przez Barskiego" i "kierowany nienawiścią do prokuratora poprzysiągł sobie, że po wyjściu z więzienia w ramach zemsty zabije go w jego własnym domu".

"Kierowany nienawiścią do prokuratora poprzysiągł sobie", że zabije Barskiego. Sąd Najwyższy uchylił uniewinnienie

"Kierowany nienawiścią do prokuratora poprzysiągł sobie", że zabije Barskiego. Sąd Najwyższy uchylił uniewinnienie

Źródło:
PAP

Śnieżyce i ulewy nawiedziły Pakistan. Jak przekazały władze prowincji Chajber Pasztunchwa, zjawiska pogodowe przyczyniły się do śmierci co najmniej 35 osób, w tym 25 dzieci. Tak gwałtowna aura jest nietypowa dla marca, który w tym kraju jest przeważnie ciepły i łagodny.

Pakistan. Takiej pogody w marcu się nie spodziewali. Nie żyje 35 osób

Pakistan. Takiej pogody w marcu się nie spodziewali. Nie żyje 35 osób

Źródło:
BBC, The Independent

Pojawiające się na zdjęciach czy filmach polskie pojazdy wojskowe, na których widać flagi czy proporce w kolorach żółtym i niebieskim, są intensywnie wykorzystywane w antyukraińskiej narracji. Przestrzegamy: takie przekazy są w interesie prokremlowskiej dezinformacji. Ludzie się dziwią, pytają, insynuują. - To wraca do nas jak bumerang - mówi Konkret24 rzecznik wojskowej jednostki, o której powstał kolejny fake news.

"Obca flaga na polskim sprzęcie wojskowym?" To coś innego

"Obca flaga na polskim sprzęcie wojskowym?" To coś innego

Źródło:
Konkret24

Policja zatrzymała siedem osób podejrzanych o wyłudzanie dotacji, między innymi w ramach tarcz antycovidowych. Grupa miała działać od 2018 do 2021 roku.

Blisko cztery miliony z tarcz antycovidowych i 40 zarzutów

Blisko cztery miliony z tarcz antycovidowych i 40 zarzutów

Źródło:
PAP

We wtorek na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim doszło do wypadku z udziałem dwóch żołnierzy. - Najechał na nich pojazd gąsienicowy. Niestety, w wyniku wypadku jeden z poszkodowanych zmarł. Drugi był reanimowany i śmigłowcem został przetransportowany do szpitala - przekazuje major Tomasz Zygmunt z Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie.  Do tragedii na poligonie odniósł się szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz. Zaznaczył, że "wszystkie siły i środki kierowane są do wsparcia najbliższych poszkodowanych żołnierzy”. 

Wypadek na poligonie w Drawsku. Jeden żołnierz nie żyje, drugi w "stanie bezpośredniego zagrożenia życia"

Wypadek na poligonie w Drawsku. Jeden żołnierz nie żyje, drugi w "stanie bezpośredniego zagrożenia życia"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl/PAP

Trwające od niemal pięciu miesięcy ataki powietrzne i naziemne doprowadziły w Strefie Gazy do poważnego kryzysu żywieniowego. Najsilniej uderza on w dzieci - podkreśla Organizacja Narodów Zjednoczonych. W niedzielę dziennikarz agencji Reutera rozmawiał z matką 12-letniego Yazana Al-Kafarny, hospitalizowanego w placówce w Rafah z powodu ciężkiego niedożywienia. Dzień po rozmowie Yazan zmarł na szpitalnym łóżku.  

Przed wojną "jadł, pił, śmiał się i bawił", w poniedziałek 12-latek zmarł z powodu niedożywienia

Przed wojną "jadł, pił, śmiał się i bawił", w poniedziałek 12-latek zmarł z powodu niedożywienia

Źródło:
Reuters, TVN24.pl

Fabryka Tesli w Gruenheide pod Berlinem wstrzymała produkcję po tym, jak została ewakuowana we wtorkowy poranek po wystąpieniu awarii zasilania. Wcześniej w jej okolicach doszło do pożaru słupa wysokiego napięcia. Policja bada sprawę, wstępnie podejrzewając, że doszło do podpalenia. Lokalne media opublikowały list mający pochodzić od skrajnie lewicowej organizacji aktywistycznej, która przyznała się do odpowiedzialności za zdarzenie. Śledczy sprawdzają jego autentyczność.

Wstrzymana produkcja, ewakuacja fabryki Tesli i tajemniczy list

Wstrzymana produkcja, ewakuacja fabryki Tesli i tajemniczy list

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, "Spiegel", "Bild", "Maerkische Zeitung", Reuters

Najnowocześniejszy rosyjski czołg T-14 Armata wszedł do służby, ale nie jest używany w Ukrainie. Rosja obawia się potencjalnego utracenia go w walce - informuje brytyjskie ministerstwo obrony. T-14 to pierwszy od dekad całkowicie nowy rosyjski czołg, który miał być przyszłością rosyjskich wojsk pancernych.

Postrach defilad, na front nie trafi. Raport: Rosja boi się użyć w walce czołgu T-14 Armata

Postrach defilad, na front nie trafi. Raport: Rosja boi się użyć w walce czołgu T-14 Armata

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w wyborach na prezydenta RP mógłby liczyć na 30,8 procent głosów, były premier Mateusz Morawiecki na 25,9 procent, a na marszałka Sejmu Szymona Hołownię zagłosowałoby 23,1 procent ankietowanych - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu dla Wirtualnej Polski przeprowadzonego przez United Surveys.

Zmiana na stanowisku lidera w wyścigu o fotel prezydencki. Sondaż

Zmiana na stanowisku lidera w wyścigu o fotel prezydencki. Sondaż

Źródło:
PAP

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia przekazał, że mimo prób mediacji między klubami, najprawdopodobniej nie dojdzie do powołania komisji nadzwyczajnej, która miałaby pracować nad wszystkimi projektami dotyczącymi aborcji. Oznacza to, że Sejm rozpatrzy cztery projekty osobno.

Hołownia o projektach w sprawie aborcji: wygląda na to, że nie będzie komisji nadzwyczajnej

Hołownia o projektach w sprawie aborcji: wygląda na to, że nie będzie komisji nadzwyczajnej

Źródło:
PAP

Premier Donald Tusk zaprosił rolników na spotkanie w sobotę w Warszawie. Poinformował także, że we wtorek skieruje projekt uchwały, w którym polski Sejm "wzywa Komisję Europejską do przedłożenia propozycji nałożenia sankcji na import rosyjskiej i białoruskiej żywności, produktów rolnych do Unii Europejskiej".

"Będę do dyspozycji". Tusk zaprasza rolników

"Będę do dyspozycji". Tusk zaprasza rolników

Źródło:
TVN24, PAP

Na środę 6 marca organizacje zrzeszające rolników zapowiedziały protest w centrum Warszawy, między innymi przed Sejmem i kancelarią premiera. Pierwotnie rolnicy planowali wjechać ciągnikami do miasta, ale na to zgody nie wydał najpierw stołeczny ratusz, a następnie sąd. Jak podaje rzeczniczka magistratu, demonstracja jest zapowiedziana na 150 tysięcy osób.

Na protest do Warszawy ma przyjechać o wiele więcej rolników niż ostatnio. Nie mają zgody na wjazd ciągnikami

Na protest do Warszawy ma przyjechać o wiele więcej rolników niż ostatnio. Nie mają zgody na wjazd ciągnikami

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Troje pasażerów samolotu Alaska Airlines, od którego oderwał się fragment kadłuba podczas lotu, pozywają przewoźnika i firmę, która wyprodukowała maszynę, w związku z "zaniedbaniami" i domagają się odszkodowania w wysokości miliarda dolarów.

Samolot leciał z wyrwą w kadłubie. Trójka pasażerów domaga się miliardowego odszkodowania

Samolot leciał z wyrwą w kadłubie. Trójka pasażerów domaga się miliardowego odszkodowania

Źródło:
CBS News, CNBC, CNN, tvn24.pl

W ciągu dwóch dni na polach w województwie warmińsko-mazurskim znaleziono trzy nieznane obiekty. Spadły w okolicach Miłakowa, jeziora Kierwik i - o czym służby nie informowały wcześniej - we wsi Harsz. Do sprawy odniósł się już wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Znaleźli trzy nieznane obiekty. Szef MON: sprawą zajmują się odpowiednie służby

Znaleźli trzy nieznane obiekty. Szef MON: sprawą zajmują się odpowiednie służby

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl/PAP

Przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji złożyli do prokuratury zawiadomienie dotyczące eksplozji granatnika w Komendzie Głównej Policji. Trwają czynności sprawdzające w tej sprawie.

Wybuch granatnika w Komendzie Głównej Policji. Ministerstwo zawiadomiło prokuraturę

Wybuch granatnika w Komendzie Głównej Policji. Ministerstwo zawiadomiło prokuraturę

Źródło:
PAP

Pozew TVP dotyczący zapłaty 1,3 miliona złotych przez Michała Adamczyka, Samuela Pereirę oraz Marcina Tulickiego trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie. Chodzi o blokowane studia telewizyjne po zmianie władz w mediach publicznych.

TVP idzie do sądu. Domaga się 1,3 miliona złotych od Adamczyka, Pereiry i Tulickiego

TVP idzie do sądu. Domaga się 1,3 miliona złotych od Adamczyka, Pereiry i Tulickiego

Źródło:
PAP

Przed wizytą w Stanach Zjednoczonych zwołam Radę Bezpieczeństwa Narodowego, żeby pokazać jedność polskiej sceny politycznej w sprawach bezpieczeństwa - zapowiedział we wtorek Andrzej Duda. 12 marca prezydent wraz z premierem Donaldem Tuskiem spotka się w Białym Domu z Joe Bidenem.

Prezydent: zwołam Radę Bezpieczeństwa Narodowego przed wylotem do USA

Prezydent: zwołam Radę Bezpieczeństwa Narodowego przed wylotem do USA

Źródło:
TVN24, PAP

Prokurator skierował do Sądu Apelacyjnego w Krakowie wniosek o przedłużenie do 17 maja aresztu dla Tadeusza P. Były funkcjonariusz milicji, a później policji, podejrzany jest o zabójstwo swojego podwładnego milicjanta Krzysztofa Pyki i dziennikarza z Sanoka Marka Pomykały oraz usiłowanie zabójstwa swojej byłej żony, Ewy P. Grozi mu dożywocie.

Policjant podejrzany o zabójstwo podwładnego i dziennikarza. Śledztwo na ostatniej prostej

Policjant podejrzany o zabójstwo podwładnego i dziennikarza. Śledztwo na ostatniej prostej

Źródło:
tvn24.pl

Rząd w najbliższych dniach ma rozstrzygnąć, jakie zmiany wprowadzić w składce zdrowotnej, by utrzymać poziom wydatków i ulżyć przedsiębiorcom. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to wprowadzenie składki ryczałtowej, ale z kilkoma progami - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Szykują się zmiany w składce zdrowotnej. "Najbardziej prawdopodobny wariant"

Szykują się zmiany w składce zdrowotnej. "Najbardziej prawdopodobny wariant"

Źródło:
"Dziennik Gazeta Prawna"

W katalońskich aptekach pojawiły się bezpłatne produkty menstruacyjne wielokrotnego użytku. To efekt starań władz, które chcą zmniejszyć ubóstwo menstruacyjne. Rząd Katalonii podał, że kobiety w ciągu swojego życia wydają równowartość ponad 10 tys. zł na produkty higieniczne.

Produkty menstruacyjne dostępne bezpłatnie w aptekach

Produkty menstruacyjne dostępne bezpłatnie w aptekach

Źródło:
Reuters, tvn24.pl
"Ziemia przemówiła". Wyrzuciła z siebie dowody hitlerowskich zbrodni. Odnajdujemy je w leśnej ściółce

"Ziemia przemówiła". Wyrzuciła z siebie dowody hitlerowskich zbrodni. Odnajdujemy je w leśnej ściółce

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Konsul w Mumbaju poinformował mnie o naciskach w sprawie wydawania wiz, że coś takiego miało miejsce - powiedział przed komisją śledczą do spraw afery wizowej Adam Burakowski, ambasador Polski w Indiach w latach 2017-2023. Dodał, że w tej sprawie "wykonał pewien ruch", ale "nie może o tym opowiedzieć na posiedzeniu jawnym". Szef komisji Michał Szczerba poinformował, że zostaną wezwani kolejni świadkowie, w tym "czołowy polityk PiS".

Zeznawał były ambasador w Indiach. Wśród kolejnych świadków ma być "jeden z czołowych polityków PiS"

Zeznawał były ambasador w Indiach. Wśród kolejnych świadków ma być "jeden z czołowych polityków PiS"

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24

Trudno było nam znaleźć siedziby stowarzyszeń, które dostawały milionowe dotacje z Funduszu Sprawiedliwości - mówiła w TVN24 Agata Listoś-Kostrzewa, współautorka reportażu "Fundusz partyjny". Artur Warcholiński podawał z kolei przykład stowarzyszenia z Kutna, naprzeciwko którego "przypadkiem, a może nie przypadkiem, jest biuro poselskie posła Suwerennej Polski". Reportaż "Fundusz partyjny" we wtorek w "Czarno na białym" w TVN24 o 20.30.

Dotacje z Funduszu Sprawiedliwości. "Naprzeciwko przypadkiem, a może nie przypadkiem, jest biuro poselskie posła Suwerennej Polski"

Dotacje z Funduszu Sprawiedliwości. "Naprzeciwko przypadkiem, a może nie przypadkiem, jest biuro poselskie posła Suwerennej Polski"

Źródło:
TVN24

"Diuna: Część druga" zbiera entuzjastyczne opinie zarówno krytyków, jak i widzów, tymczasem reżyser filmu Denis Villeneuve nie kryje, że stworzenie kolejnej części cyklu byłoby dla niego "spełnieniem marzenia". Na podstawie jakiej książki miałaby zostać nakręcona kolejna "Diuna"?

Powstanie trzecia część "Diuny"? Oto co wiadomo do tej pory

Powstanie trzecia część "Diuny"? Oto co wiadomo do tej pory

Źródło:
Time, Vanity Fair, tvn24.pl

26. gala wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły za nami. W kategorii najlepszy film zwyciężyła 20. fabuła Agnieszki Holland "Zielona granica". To pierwsza nagroda w dorobku legendarnej filmowczyni. Holland uhonorowana została także Orłem za osiągniecia życia.

Orły 2024. "Zielona granica" najlepszym filmem

Orły 2024. "Zielona granica" najlepszym filmem

Źródło:
tvn24.pl

Siedem miesięcy zajęło prokuraturze wszczęcie śledztwa w sprawie willi plus - mówił w TVN24 Piotr Szostak, jeden z współautorów cyklu o ministerialnych dotacjach. - Najwidoczniej prokuratura za czasów Zbigniewa Ziobry nie mogła tej sprawy wyjaśnić i dopiero teraz stało się to możliwe - powiedział.

Sprawa, której "najwyraźniej za czasów Ziobry prokuratura nie mogła wyjaśnić"

Sprawa, której "najwyraźniej za czasów Ziobry prokuratura nie mogła wyjaśnić"

Źródło:
TVN24

Szefowie mediów i agencji prasowych na całym świecie apelują do władz Izraela o zapewnienie bezpieczeństwa dziennikarzom w Strefie Gazy. "Dziennikarze są cywilami i władze izraelskie muszą ich chronić jako osoby niewalczące, zgodnie z prawem międzynarodowym. Osoby odpowiedzialne za wszelkie naruszenia powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności. Ataki na dziennikarzy są także atakami na prawdę" - czytamy w liście.

Apel w sprawie dziennikarzy w Strefie Gazy. "Ataki na dziennikarzy są także atakami na prawdę"

Apel w sprawie dziennikarzy w Strefie Gazy. "Ataki na dziennikarzy są także atakami na prawdę"

Źródło:
Press, Komitet Ochrony Dziennikarzy (CPJ)

Internet jest pełen mitów dotyczących klimatu. Niektórzy powielają je, nie mając zupełnie świadomości. Inni zaś, także politycy, świadomie kłamią. W "Rozmowach o końcu świata" w TVN24 GO i w TVN24 co miesiąc będziemy obalać te największe manipulacje. W pierwszym odcinku tego minicyklu sprawdzamy, jak ludzkość wpływa na obecną zmianę klimatu.

Ludzkość nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu? Obalamy mity

Ludzkość nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu? Obalamy mity

Źródło:
TVN24 GO, "Rozmowy o końcu świata"

Oscary 2024. Doroczna ceremonia wręczenia Nagród Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej coraz bliżej. Po raz czwarty w swojej karierze i drugi rok z rzędu galę poprowadzi Jimmy Kimmel. Kto znalazł się w gronie nominowanych? Kto ma największe szanse na wygraną? Kiedy i gdzie odbędzie się 96. gala wręczenia Oscarów? Prezentujemy wszystko, co warto wiedzieć przed hollywoodzkim świętem kina.

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Źródło:
tvn24.pl

Joanna Kuciel-Frydryszak, Agnieszka Żądło, Jacek Gądek i Inicjatywa Wschód zostali nagrodzeni w X edycji Nagrody im. Teresy Torańskiej. Postacią dziesięciolecia został wybrany Andrzej Poczobut.

Ogłoszono laureatów X edycji Nagrody im. Teresy Torańskiej

Ogłoszono laureatów X edycji Nagrody im. Teresy Torańskiej

Źródło:
TVN24

Średnio 877 tysięcy widzów przyciągnął do TVN pierwszy odcinek "The Traitors. Zdrajcy". Program zadebiutował w środę o godzinie 21.35. Branżowy portal Press pisze o "dobrym starcie". Holenderski format, który spodobał się widzom na całym świecie, jest zainspirowany grą "Mafia". Wygrać można nawet pół miliona złotych.

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

Źródło:
tvn24.pl