Światowi przywódcy wyróżnieni na billboardach w Irpieniu, w tym Andrzej Duda

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Światowi przywódcy wyróżnieni na billboardach w Irpieniu
Światowi przywódcy wyróżnieni na billboardach w Irpieniu
Twitter/markushyn
Twitter/markushynŚwiatowi przywódcy wyróżnieni na billboardach w Irpieniu

W podkijowskim Irpieniu stanęły billboardy z wyrazami wdzięczności dla światowych liderów wpierających Ukrainę, są na nich między innymi wizerunki prezydentów Polski i USA Andrzeja Dudy i Joe Bidena, byłego premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, a także szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.

"Miasto bohaterów Irpień podziękowało światowym przywódcom za wsparcie Ukrainy. Ukraińskie towarzystwo firm budowlanych umieściło tablice z wyrazami wdzięczności dla światowych przywódców Borisa Johnsona i Andrzeja Dudy" - napisał na Twitterze mer Irpienia Ołeksandr Markuszyn.

W innym wpisie mer Irpienia opublikował zdjęcia z plakatami prezydenta USA Joe Bidena, premiera Kanady Justina Trudeau, szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen czy szefowej Parlamentu Europejskiego Roberty Metsoli.

Obok wizerunków polityków na plakatach umieszczono napisy: "Świat odważnych ludzi" i "dziękujemy za wsparcie".

Duda w Irpieniu

Prezydent Duda odwiedził Irpień w połowie kwietnia, niespełna dwa miesiące po rozpoczęciu przez Rosję inwazji na Ukrainę. Wojska rosyjskie wycofały się z obwodu kijowskiego na przełomie marca i kwietnia.

Po ich odejściu odkryto dokonywane przez wojskowych zbrodnie na ludności cywilnej, a nazwy Irpień, Bucza, Borodzianka stały się symbolem okrucieństw rosyjskiej okupacji.

Latem, dzięki wsparciu Polski, w Irpieniu powstało miasteczko modułowe dla uchodźców. Podobne miasteczka, zbudowane i wyposażone z polskich środków, uruchomiono wcześniej m.in. we Lwowie, Borodziance i Buczy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/markushyn

Pozostałe wiadomości