Polska

Film "Tylko nie mów nikomu" dziś na antenie TVN

Polska

Wstrząsający film o pedofilii w polskim Kościele (materiał "Faktów" TVN z 11 maja)Fakty TVN
wideo 2/21

Film dokumentalny "Tylko nie mów nikomu" Tomasza i Marka Sekielskich, dotyczący pedofilii w polskim Kościele, zostanie wyemitowany w piątek o godzinie 23 na antenie TVN.

Film dokumentalny Tomasza Sekielskiego i jego brata Marka "Tylko nie mów nikomu" przedstawiający przypadki pedofili w polskim Kościele został opublikowany w internecie 11 maja. Obejrzały go już miliony Polaków. W piątek o godzinie 23 zostanie wyemitowany na antenie TVN.

"Tylko nie mów nikomu"

Film przedstawia między innymi nieopisane do tej pory przypadki - nieżyjącego ks. prałata Franciszka Cybuli i ks. Eugeniusza M. oraz księdza Dariusza Olejniczaka, który został skazany za molestowanie seksualne dzieci, a prowadził dla nich rekolekcje pomimo zasądzonego, dożywotniego zakazu pracy z dziećmi.

W ponaddwugodzinnym dokumencie znalazły się wstrząsające wyznania ofiar, które stanęły oko w oko ze swoimi oprawcami. Są także wyznania tych, którzy przyznają się do winy. Kamera towarzyszy skrzywdzonym w podróżach do miejsc, w których - jak opisują w filmie - dochodziło do molestowania.

PRYMAS POLSKI W "FAKTACH PO FAKTACH": MUSIMY WALCZYĆ O TO, ŻEBY OCZYŚCIĆ KOŚCIÓŁ Z GRZECHU I PRZESTĘPSTWA>

"To jest film, który boli"

O swoim filmie mówił we wtorek w "Faktach po Faktach" w TVN24 Tomasz Sekielski. - Myślę, że każdy, kto obejrzał ten film, go przeżył. To jest film, który boli. Mnie ten film boli, jak oglądam. Domyślam się, że dla kogoś, kto nie wie tego wszystkiego, nie jest przygotowany na to, co zobaczy, tym bardziej ten film jest wstrząsający, więc rozumiem te emocje - mówił Sekielski.

Wyraził nadzieję, że za "ważnymi słowami hierarchów, które padły, pójdą konkretne czyny". - Mam nadzieję, że się nie skończy na dobrym oświadczeniu - dodał.

Premierę dokumentu i efekt, który wywołał zauważyły także światowe media>

Tomasz Sekielski o filmie "Tylko nie mów nikomu": trafił w swój momenttvn24

CZYTAJ RAPORT: PEDOFILIA W POLSKIM KOŚCIELE >

Autor: js/ / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Sekielski Brothers