TVN24 | Polska

Tomasz Lis odchodzi z "Newsweeka"

TVN24 | Polska

Autor:
bc//mro
Źródło:
Wirtualne Media, TVN24
Piotr Nowak/PAPTomasz Lis

Tomasz Lis z dniem dzisiejszym przestaje być redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek Polska". Przyczyn decyzji, o której poinformował Zarząd Ringier Axel Springer Polska, nie podano.

Tomasz Lis przez 10 lat był redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek Polska", prowadził też podcast "Świat_PL". Z dniem 24 maja 2022 r. przestaje pełnić tę funkcję i odchodzi z firmy, jak poinformował Ringier Axel Polska w wydanym we wtorek komunikacie prasowym. Obowiązki redaktora naczelnego "Newsweeka" przejmie chwilowo jego obecny zastępca Dariusz Ćwiklak. O dalszych planach w kwestii wyboru nowego naczelnego RASP ma poinformować w późniejszym terminie.

Do oświadczenia spółki Tomasz Lis odniósł się na Twitterze. "Jest czas powitań i czas pożegnań - napisał. - Serdecznie dziękuję moim koleżankom i kolegom z Newsweeka za dziesięcioletnią wspólną pracę, fascynującą przygodę w niezwykłych czasach. Newsweek jest w doskonałych rękach i ma przed sobą świetną przyszłość. Powodzenia".

Tomasz Lis był naczelnym "Newsweeka" od kwietnia 2012 r. Wcześniej przez blisko dwa lata kierował tygodnikiem "Wprost". Podcast "Świat_PL" to nowa formuła cotygodniowego programu Lisa w portalu Onet, prowadzonego od 2016 r. Dziennikarz ma na koncie również współpracę z Telewizją Polską, przewodził "Wydarzeniom" Polsatu i "Faktom" TVN. Jest współwłaścicielem spółki wydającej serwisy Grupy naTemat, autorem 10 książek i laureatem wielu nagród (m.in. Dziennikarza Roku, Nagrody Kisiela i dziewięciu Wiktorów). W grudniu 2019 r. przeszedł udar, już po paru miesiącach jednak wrócił do pracy.

Autor:bc//mro

Źródło: Wirtualne Media, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Nowak/PAP

Pozostałe wiadomości