"Wprowadzamy rewolucyjną możliwość". Rząd ogłosił zmiany w programie szczepień

Źródło:
TVN24
Dworczyk: wprowadzamy rewolucyjną możliwość w sprawie szczepień
Dworczyk: wprowadzamy rewolucyjną możliwość w sprawie szczepieńTVN24
wideo 2/27
Dworczyk: wprowadzamy rewolucyjną możliwość w sprawie szczepieńTVN24

Podjęliśmy decyzję co do poszerzenia zakresu i miejsc, w których przeprowadzane będą szczepienia – ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Na konferencji przedstawiciele rządu przedstawili nowe daty i zmiany w harmonogramie szczepień przeciw COVID-19. W grupie ważnych zmian jest między innymi likwidacja drugiej i trzeciej grupy i rozpoczęcie szczepień populacyjnych. Od 12 kwietnia zapisać się na szczepienie będzie mógł rocznik 1962, a w kolejnych dwóch tygodniach kolejne roczniki, do 1973. Szczepić się będzie można także w punktach drive-thru, aptekach i zakładach pracy.

We wtorek w szpitalu tymczasowym na stołecznym Stadionie Narodowym premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim oraz szefem KPRM i rządowym pełnomocnikiem ds. szczepień Michałem Dworczykiem, przedstawili zmiany w harmonogramie szczepień.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

- Program szczepień to nie tylko rządowy program. To egzamin z odpowiedzialności, ze sprawności działania struktur państwa, z naszych zdolności mobilizacyjnych i organizacyjnych – mówił premier. - Tu każdy dzień się liczy. Nie ma dnia, w którym zwłoka kosztowałaby nas zdrowie i życie – dodał.

Na konferencji zwrócił uwagę, że rządowi zależy na sprawności przeprowadzania programu szczepień. - Aby tak się stało, podjęliśmy decyzję co do poszerzenia zakresu i miejsc, w których przeprowadzane będą szczepienia. Postawiłem cel przed panami ministrami, żeby miesięcznie można było wykonywać szczepienia w liczbie co najmniej 10 milionów – tłumaczył Morawiecki.

>> Zobacz relację z konferencji

Szef rządu przekazał, że do końca drugiego kwartału tego roku "wykonamy łącznie 20 milionów szczepień". - Do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich, którzy będą chcieli się zaszczepić w Polsce - powiedział.

Premier Morawiecki: do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich, którzy będą chcieli się zaszczepić w Polsce
Premier Morawiecki: do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich, którzy będą chcieli się zaszczepić w PolsceTVN24

W kwietniu minimum 5 milionów szczepionek trafi do Polski

Minister Michał Dworczyk na konferencji przypomniał, że zakończył się pierwszy kwartał szczepień. - O ile największym problemem w czasie pierwszego kwartału była dostępność szczepionki, teraz największym wyzwaniem będzie wydajność. Wprawdzie cały czas nie mamy od dostawców precyzyjnych informacji co do całego kwartału, ale mamy dane dotyczące kwietnia – powiedział.

Przekazał, że w kwietniu do naszego kraju dotrze ponad pięć milionów szczepionek. Dodał, że według deklaracji może to być nawet siedem milionów.

Dworczyk: największym wyzwaniem w drugim kwartale będzie wydajność
Dworczyk: największym wyzwaniem w drugim kwartale będzie wydajnośćTVN24

Nowe punkty szczepień

Dworczyk poinformował, że w drugim kwartale powstanie więcej punktów szczepień przeciw koronawirusowi.

To między innymi punkty drive-thru, zakłady pracy i apteki. W pierwszym kwartale szczepiono w przychodniach POZ, szpitalach tymczasowych i szpitalach węzłowych. Te placówki nadal będą przeprowadzały szczepienia.

- W każdym powiecie, w którym jest szpital, bo jest część powiatów, gdzie nie ma szpitala, będzie jeden szpital tradycyjny, który będzie realizował szczepienia. Również w każdym powiecie będzie istniał jeden punkt prowadzony przez samorząd – tłumaczył Dworczyk.

Mówiąc o szczepieniach w zakładach pracy, minister wyjaśnił, że chętnych w takim wypadku musi być co najmniej 500 w jednym zakładzie pracy. - Jeżeli będzie pracodawca zorganizuje sobie zespół szczepienny i właściwe zabezpieczenie, otrzyma szczepionki i będzie mógł zabezpieczyć swoją firmę przed COVID-19 – tłumaczył.

KPRM

Większa grupa osób szczepiących

Nowością jest także to, że nie tylko lekarze i pielęgniarki będą wykonywać szczepienia. - Wprowadzamy, mogą tak powiedzieć niektórzy, rewolucyjną możliwość. Do tej pory mogły szczepić wyłącznie podmioty prowadzące działalność leczniczą, w drugim kwartale uruchomimy możliwość szczepienia dla pojedynczych ratowników medycznych, dla pojedynczych pielęgniarek – opisał Dworczyk.

Według tych zmian, w drugim kwartale kwalifikować do szczepień będą mogli także stomatolodzy, felczerzy, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, diagności, farmaceuci, fizjoterapeuci, asystenci medyczni a także studenci ostatniego roku studiów medycznych.

W drugim kwartale tego roku do grupy osób szczepiących dołączą diagności laboratoryjni, farmaceuci, fizjoterapeuci i studenci ostatniego roku studiów medycznych. Obecnie szczepionkę przeciw COVID-19 podają lekarze, stomatolodzy, położne, pielęgniarki, ratownicy medyczni i felczerzy.

Dworczyk: wprowadzamy rewolucyjną możliwość w sprawie szczepień
Dworczyk: wprowadzamy rewolucyjną możliwość w sprawie szczepieńTVN24

Kwestionariusz wstępnego wywiadu podstawą kwalifikacji do szczepienia

Michał Dworczyk poinformował, że zmianie ulegnie także sam proces kwalifikacji do szczepień.

- Kwalifikacja będzie wykonywana na podstawie kwestionariusza i wstępnego wywiadu, który pacjent sam wypełnia, podpisuje. Jeśli wszystkie odpowiedzi są pozytywne, zostaje z automatu zakwalifikowany do szczepienia – przekazał.

Dworczyk: kwalifikacja do szczepienia będzie się odbywała na podstawie kwestionariusza, który pacjent wypełnia sam
Dworczyk: kwalifikacja do szczepienia będzie się odbywała na podstawie kwestionariusza, który pacjent wypełnia samTVN24

W kwietniu rejestracja roczników 1962-1973

Dworczyk poinformował także o "nowelizacji" programu szczepień pod kątem terminów rejestracji nowych roczników. W ramach tego zlikwidowane zostaną istniejące dotychczas priorytetowe etapy grup szczepień. Według zmian od 12 kwietnia, przez kolejne dwa tygodnie, zarejestrować się na szczepienie będą mogły roczniki od 1962 do 1973. Codziennie odbywać się będzie rejestracja kolejnych roczników.

Rejestracja roczników 1962-1973 na szczepienieKPRM

Minister wyjaśnił, że taka decyzja "to efekt podsumowania pierwszego kwartału i wyciągnięcia wniosków". - System, żeby działał, był wydajny, bezpieczny dla pacjenta i przyjazny dla punktów, które prowadzą szczepienia, musi być jak najprostszy. Zdecydowaliśmy się znowelizować Narodowy Program Szczepień, zrezygnować z etapów drugiego i trzeciego i w celu przyspieszenia wprowadzić od razu szczepienia populacyjne – wyjaśnił.

Dworczyk: od 12 kwietnia rozpoczynamy zapisy od rocznika 1962, każdego kolejnego dnia będziemy uruchamiali kolejne roczniki
Dworczyk: od 12 kwietnia rozpoczynamy zapisy od rocznika 1962, każdego kolejnego dnia będziemy uruchamiali kolejne rocznikiTVN24

Dworczyk: myślę, że w maju będzie dostępna rejestracja dla wszystkich

- Jeżeli chodzi o szczepienia populacyjne, to proszę zwrócić uwagę, dajemy bardzo krótki czas dedykowany jednemu rocznikowi. To jest jeden dzień. Bardzo szybko uruchamiamy kolejne grupy - mówił dalej Dworczyk, pytany o rejestrację kolejnych grup wiekowych. Minister dodał, że harmonogram kolejnych rejestracji będzie elastycznie dostosowywany do sytuacji.

Dworczyk poinformował, że uwolnienie zapisów dla wszystkich osób chcących się zaszczepić "na pewno w pewnym momencie nastąpi". - Najpierw chcemy, żeby sprawiedliwie, zgodnie z datą urodzenia, większość Polaków mogła skorzystać z możliwości zapisania się, a potem, myślę, że nastąpi to w maju, uwolnimy już szczepienia dla wszystkich - przekazał.

Odpowiadając na powtarzające się pytanie o możliwość wyboru szczepionki Dworczyk odpowiedział, że "przynajmniej na tym etapie" rząd nie przewiduje możliwości wyboru konkretnej szczepionki. Aktualnie osoby powyżej 70. roku życia szczepione są w Polsce szczepionkami mRNA (firmy Pfizer/BioNTech i Moderny). Młodsze osoby dorosłe przyjmują także preparat koncernu AstraZeneca.

Niedzielski: Sytuacja pozostaje trudna. Szczepienia są światełkiem

Obecny na konferencji szef resortu zdrowia Adam Niedzielski zwrócił uwagę, że sytuacja epidemiczna "pozostaje cały czas bardzo trudna".

- Te liczby nowych zachorowań cały czas wzrastają. Nie widzimy jeszcze żadnych symptomów hamowania tendencji przyrostu liczby nowych zachorowań. Niestety ta sytuacja ma też bardzo realny wpływ na sytuację w całym sektorze medycznym – zauważył. - W tej chwili wszystkie ręce medyków, innych zawodów medycznych, personelu, który pracuje w szpitalu, kierowane są do walki z pandemią - opisywał.

Niedzielski powiedział, że zapoznał się z badaniami, które "pokazują, że w Izraelu, kiedy udział szczepień w społeczeństwie osiągnął mniej więcej 25 procent, ta fala zachorowań, która była obserwowana zaczęła hamować". W Izraelu, światowym liderze w szczepieniach i państwie, gdzie żyje 9,3 miliona mieszkańców, pierwszą dawką zaszczepiono dotąd około 5,2 miliona Izraelczyków.

>> W Izraelu nie ma już "czerwonych miast"

- Bardzo bym chciał, żeby ta naturalna bariera związana ze szczepieniem, z tym, że mamy już dużo osób będących ozdrowieńcami, zaczęła działać. Po to, żebyśmy wychodząc ze świąt (Wielkanocy – red.), widzieli to wyraźne światełko nadziei, bo szczepienia są właśnie tym światełkiem, dają nam tę nadzieję na to, że w najbliższych miesiącach perspektywa przywracania normalności będzie do nas powoli wracała – powiedział minister zdrowia.

Niedzielski: sytuacja epidemiczna pozostaje cały czas bardzo trudna
Niedzielski: sytuacja epidemiczna pozostaje cały czas bardzo trudnaTVN24

Szczepienia przeciw COVID-19 w naszym kraju rozpoczęto 27 grudnia. Do tej pory w Polsce wykonano 6 000 402 szczepienia, z czego pierwszą dawką - 3 997 988, a drugą - 2 002 414.

Na rynek unijny dopuszczono dotąd szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca i Johnson&Johnson. Trzy pierwsze podaje się w dwóch dawkach, a szczepionkę Johnson&Johnson – w jednej. W Polsce na razie szczepienia wykonywane są trzema szczepionkami dwudawkowymi.

Autorka/Autor:akw/dap

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości
Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Jeżeli zostanę prawidłowo, zgodnie z prawem poinformowany i zostanie mi to (wezwanie) doręczone, to stawię się na komisji śledczej - powiedział były prezes Orlenu Daniel Obajtek, obecnie kandydat PiS do europarlamentu. Przekonywał, że ma "bardzo dużo do powiedzenia w wielu kwestiach", a szef komisji do spraw afery wizowej Michał Szczerba "będzie żałował" zaproszenia go na przesłuchanie. - Ale w swoim czasie, bo teraz jestem zajęty wyborami - dodał.

Obajtek zabrał głos w sprawie wezwania przed komisję śledczą

Obajtek zabrał głos w sprawie wezwania przed komisję śledczą

Źródło:
PAP

406 kilogramów kokainy przejęto na jachcie płynącym po Zatoce Biskajskiej pod polską banderą - przekazała w niedzielę francuska prefektura morska na Atlantyku. By uniemożliwić skonfiskowanie ładunku, załoga podpaliła jednostkę, chcąc zatopić łódź. Ten plan się jednak nie powiódł.

Kilkaset kilogramów kokainy na jachcie pod polską banderą

Kilkaset kilogramów kokainy na jachcie pod polską banderą

Źródło:
PAP

Nazywają siebie Peaky Blinders. Gdy wybuchła wojna, wyszli na ulice w cywilnych ubraniach, ale z bronią w dłoniach, by strzec swoich domów. Ołeksandr, ich dowódca, mówi, że wyglądali jak bohaterowie słynnego serialu o gangsterach z Birmingham. To oni, wykorzystując drony, odpierają ofensywę rosyjskich wojsk w Charkowie.

Są postrachem rosyjskich wojsk. Oto ukraińscy Peaky Blinders

Są postrachem rosyjskich wojsk. Oto ukraińscy Peaky Blinders

Źródło:
BBC, PAP

Od ponad 300 lat leży na dnie morza wraz ze skarbem, którego wartość szacowana jest nawet na 16 miliardów funtów (80 miliardów złotych). Teraz kolumbijski rząd rozpoczyna badania nad "świętym Graalem wśród wraków". W ramach projektu archeologicznego w głębiny wysłane zostaną sondy, które ocenią, jaki materiał archeologiczny znajduje się na dnie Morza Karaibskiego.

"Święty Graal wśród wraków" i imponujący skarb. Ruszają badania

"Święty Graal wśród wraków" i imponujący skarb. Ruszają badania

Źródło:
BBC

W wyniku turbulencji podczas lotu liniami Qatar Airways dwanaście osób odniosło obrażenia - podało lotnisko w Dublinie, gdzie samolot wylądował. Na płycie pojawiły się służby ratunkowe, by pomóc poszkodowanym.

Turbulencje podczas lotu. Dwanaście osób poszkodowanych

Turbulencje podczas lotu. Dwanaście osób poszkodowanych

Źródło:
tvn24.pl

Meksykańskie miasto Puebla nawiedziła potężna burza gradowa. Ulice zasypała miejscami półtorametrowa warstwa lodu. Do zjawiska doszło nagle, podczas trwającej w kraju fali upałów.

Takie widoki na ulicach w trakcie fali upałów

Takie widoki na ulicach w trakcie fali upałów

Źródło:
Reuters, El Pais

Zaufana prokuratura Zbigniewa Ziobry w trzy tygodnie umorzyła sprawę dotyczącą sprzedaży nagrań z afery taśmowej Rosjanom - napisał "Newsweek". Umorzenie - jak podaje tygodnik - odbyło się "po cichu", a sprawa "toczyła się poza kontrwywiadem i prokuratorami wyspecjalizowanymi do walki ze szpiegostwem".

Zaufana prokuratura Ziobry i "umorzenie po cichu" w trzy tygodnie. Chodzi o sprzedaż nagrań z afery podsłuchowej

Zaufana prokuratura Ziobry i "umorzenie po cichu" w trzy tygodnie. Chodzi o sprzedaż nagrań z afery podsłuchowej

Źródło:
"Newsweek", TVN24

Jeszcze w maju na termometrach zobaczymy prawie 30 stopni. A jakie wartości przyniesie nam pierwszy miesiąc meteorologicznego lata? Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni. Tomasz Wasilewski o tym, jak zacznie się czerwiec

Pogoda na 16 dni. Tomasz Wasilewski o tym, jak zacznie się czerwiec

Źródło:
tvnmeteo.pl

Zmarła Ludwika Wujec, opozycjonistka z czasów PRL, fizyczka i nauczycielka, żona legendy Solidarności, byłego posła i doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego Henryka Wujca. O jej śmierci poinformował syn Paweł Wujec. Miała 83 lata.

Ludwika Wujec nie żyje. "Walczyła o demokrację i wolność słowa i to osiągnęła"

Ludwika Wujec nie żyje. "Walczyła o demokrację i wolność słowa i to osiągnęła"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

IMGW nadal ostrzega przed burzami. Zjawiskom będą towarzyszyć ulewne opady deszczu, porywisty wiatr oraz grad. Sprawdź, gdzie należy zachować szczególną ostrożność w niedzielę.

Ostrzeżenia IMGW w 12 województwach

Ostrzeżenia IMGW w 12 województwach

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas pikniku wyborczego w Otwocku (mazowieckie) krytykował pakt migracyjny i atakował samych migrantów, mówiąc, że "stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa". Wspominał też, że w Polsce mamy "gotową ustawę o mowie nienawiści" i ocenił, że "takie ustawy dają podstawę do represjonowania za mówienie oczywistych prawd".

Kaczyński o pakcie, migrantach i "gotowej ustawie o mowie nienawiści"

Kaczyński o pakcie, migrantach i "gotowej ustawie o mowie nienawiści"

Źródło:
PAP, TVN24

"Piękny pokaz ignorancji", "chyba nie do końca Pan wie jak działa izolacja", "zamieszkaj pan w namiocie" - to reakcje internautów na wpis publicysty Jana Pospieszalskiego. Ironizował w nim, że z powodu ocieplenia klimatu nie ma potrzeby ocieplania budynków, które ma rzekomo narzucać Unia Europejska w dyrektywie budynkowej. Wyjaśniamy, o co chodzi w dyrektywie, a ekspert tłumaczy, dlaczego potrzebna jest termomodernizacja budynków.

"Temperatury rosną, planeta płonie". Po co jednak ocieplać budynki. Wyjaśniamy

"Temperatury rosną, planeta płonie". Po co jednak ocieplać budynki. Wyjaśniamy

Źródło:
Konkret24

Gdzie jest burza? W niedzielę 26.05 w części Polski pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Miejscami burzom towarzyszą ulewy. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Uwaga, możliwe ulewy

Gdzie jest burza? Uwaga, możliwe ulewy

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Przesiewowe badania w ramach pierwszej takiej akcji w Polsce - "Lipidogram dla pierwszaka" - trwały od listopada ubiegłego roku do marca tego roku. Wzięło w nich udział prawie 700 uczniów klas pierwszych z zabrzańskich szkół podstawowych. U 15 procent uczniów stwierdzono podwyższone stężenie cholesterolu, i to częściej u dzieci szczupłych.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w badaniu poziomu cholesterolu. Wyniki były zaskoczeniem

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w badaniu poziomu cholesterolu. Wyniki były zaskoczeniem

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

67-letni sternik zginął na jeziorze Śniardwy po tym, jak maszt jego żaglówki zahaczył o linię energetyczną. Mężczyzna został porażony prądem. Do szpitala trafili: kobieta, która była na pokładzie jachtu oraz świadek zdarzenia, który ruszył na pomoc.

Żaglówka zahaczyła masztem o linię energetyczną. Zginął sternik

Żaglówka zahaczyła masztem o linię energetyczną. Zginął sternik

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Igor Ostrowski odszedł w wieku 53 lat. Prawnik, ekspert rynku telekomunikacji i nowych technologii. Był wiceministrem w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, pełniącym tę funkcję w rządzie Donalda Tuska w latach 2011-2012.

Nie żyje Igor Ostrowski, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska

Nie żyje Igor Ostrowski, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska

Źródło:
tvn24.pl

Do Bangladeszu zbliża się cyklon Remal. Z przybrzeżnych terenów ewakuowano prawie 800 tysięcy osób. Służby meteorologiczne wydały alert najwyższego stopnia. Żywioł zagraża też sąsiadującym regionom Indii.

Ewakuacja blisko 800 tysięcy osób. Najwyższy stopień alertu

Ewakuacja blisko 800 tysięcy osób. Najwyższy stopień alertu

Źródło:
PAP, AP, Reuters

Stanisław Tyszka, poseł Kofederacji, powiedział, że dostawał propozycje, by "skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości". - To była korupcja polityczna - stwierdził i zadeklarował, że jest gotowy do współpracy z prokuraturą i ewentualną komisją śledczą w tej sprawie. Zapowiedział, że w najbliższych dniach przedstawi więcej szczegółów.

Tyszka: Dostawałem propozycje, by skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości. To była korupcja polityczna

Tyszka: Dostawałem propozycje, by skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości. To była korupcja polityczna

Źródło:
TVN24

W miejscowości Humniska w gminie Brzozów na Podkarpaciu w czasie prac przydomowych doszło do tragicznego wypadku. Zginęło czteroletnie dziecko. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

Nie żyje czteroletnie dziecko. Prokuratura wstępnie o przyczynie

Nie żyje czteroletnie dziecko. Prokuratura wstępnie o przyczynie

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, jaslo365.pl
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Bił i kopał ją tak długo, aż zakatował na śmierć. Były członek kazachskiego rządu Kuandyk Biszymbajew został w maju uznany winnym zabójstwa swojej żony. Ich małżeństwo, które trwało niecały rok, było naznaczone przemocą. Proces polityka, który śledził przed telewizorami cały kraj, rzucił światło na piekło kobiet w Kazachstanie. Na jego fali milczenie przerywają kolejne ofiary. Są już pierwsze zmiany w prawie, ale to na razie bardzo mały krok.

Obsesyjnie jej pragnął, niespełna rok po ślubie zakatował. Proces polityka śledził cały naród. Czy coś się zmieni?

Obsesyjnie jej pragnął, niespełna rok po ślubie zakatował. Proces polityka śledził cały naród. Czy coś się zmieni?

Źródło:
BBC, PAP

Nie da się policzyć, ile kobiet zbadało w sobotę swoje piersi, ile z nich dowiedziało się, że potrzebna jest pilna wizyta u lekarza. Na pewno wiele, bo aż w 90 miejscowościach polskie Amazonki uczyły chętne osoby, jak robić badania profilaktycznie w kierunku raka piersi. W niedzielę Dzień Matki. Akcja odbyła pod hasłem "Badamy nie tylko Mamy".

Dlaczego warto badać piersi? "Gdybym nie poszła wtedy na USG, dziś mogłoby mnie tutaj nie być"

Dlaczego warto badać piersi? "Gdybym nie poszła wtedy na USG, dziś mogłoby mnie tutaj nie być"

Źródło:
Fakty TVN

Wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk, wypowiadając się o zagrożeniach ze strony Rosji, zapewniał w wywiadzie radiowym, że Unia Europejska jest największą gospodarką świata. Sprawdziliśmy, czy polityk ma rację.

Tomczyk: UE jest największą gospodarką świata. Nie, są większe

Tomczyk: UE jest największą gospodarką świata. Nie, są większe

Źródło:
Konkret24

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Agata Wolna, prezenterka TVN24, opowiedziała w studiu o swojej książce - "Alemama, czyli historia z życia wzięta". - Próbuję odczarować idealne macierzyństwo, które trzeba włożyć między bajki, bo czegoś takiego nie ma - mówiła. Książka - kierowana zarówno do dzieci, jak i rodziców - zdobyła Nagrodę Rodziców 2024.

Agata Wolna "odczarowuje idealne macierzyństwo". Jej książka została nagrodzona

Agata Wolna "odczarowuje idealne macierzyństwo". Jej książka została nagrodzona

Źródło:
TVN24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiada o filmie "Furiosa: Saga Mad Max", który trafił właśnie do kin. Mówi o nagraniach, za które przepraszał raper Sean "Diddy" Combs. Opowiada też o filmie "Gaga Chromatica Ball", który od dziś można obejrzeć w serwisie HBO Max. Film to zapis spektakularnego koncertu Lady Gagi w Los Angeles.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl