TVN24 | Polska

Wypadli z łodzi do Wisły. Dwóch znaleźli na brzegu, trwają poszukiwania starosty płockiego

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
ads,
FC/adso,
tam
Źródło:
PAP, TVN24
Na Wiśle trwają poszukiwania zaginionego starosty płockiegoTVN24
wideo 2/5
TVN24Na Wiśle trwają poszukiwania zaginionego starosty płockiego

W miejscowości Świniary niedaleko Płocka trzech mężczyzn wypadło z łodzi pływającej po Wiśle. Dwaj z nich wydostali się na brzeg. Straż pożarna wznowiła nad ranem poszukiwania trzeciego. Jak ustalił reporter TVN24, poszukiwany to starosta płocki Mariusz Bieniek (PSL).

Do wypadku doszło w niedzielę wieczorem na Wiśle w okolicy miejscowości Świniary. - W wyniku nieszczęśliwego zdarzenia z łódki wypadli mężczyźni. Osoby postronne udzieliły pomocy jednemu z nich. Drugi wydostał się na brzeg przy pomocy strażaków, natomiast trzeciego mężczyzny nie udało się dotąd odnaleźć. Akcja została przerwana na noc. Zostanie wznowiona jutro rano - mówił w niedzielę wieczorem starszy kapitan Edward Mysera, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

Nurkom udało się zlokalizować łódź, ale w trakcie jej przeszukania nie znaleziono tam zaginionego mężczyzny. - W tej chwili łódź jest pod wodą. Została zabezpieczona. Będzie podejmowana dopiero jutro - przekazał w niedzielę.

Do akcji ratunkowej skierowano jednostki państwowej i ochotniczej straży pożarnej, a w poszukiwaniach osoby zaginionej wykorzystano też sonar z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

120 osób w akcji

W sumie poszukiwania na rzece w niedzielę prowadziło sześć łodzi, które wróciły na Wisłę w poniedziałek rano. - W akcji wykorzystamy także sonar. Będziemy przeszukiwali główny nurt rzeki, jej zakola i brzegi - powiedział w poniedziałek po godz. 9. Mysera.

Poszukiwania będą prowadzone kolejnymi odcinkami Wisły, od miejsca, gdzie doszło do wypadku w dół rzeki wraz z jej nurtem. - Akcję będziemy prowadzili aż do skutku - podkreślił Mysera.

W poszukiwania zaangażowane jest 120 osób: strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, strażacy-ochotnicy z okolicy, kilkudziesięciu policjantów z łodzią patrolową oraz pracownicy Wód Polskich. - Poszukiwania będziemy prowadzić na wodzie i na obu brzegach rzeki, w tym przeczesując zarośla - zapowiedziała Marta Lewandowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Poszukiwany to starosta płocki

Według informacji, które Mariuszowi Sidorkiewiczowi, reporterowi TVN24 udało się potwierdzić w kilku źródłach, zaginiony mężczyzna to starosta płocki Mariusz Bieniek (PSL). Na miejsce wypadku przyjechał m.in. jego poprzednik, aktualny wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski. - Wszyscy jesteśmy zdruzgotani, ale nadzieja umiera ostatnia. Liczmy, że Mariusz się odnajdzie. To wspaniały samorządowiec i wspaniały człowiek - podkreślił Zgorzelski. 

Przyczyny wypadku bada Prokuratura Rejonowa w Płocku.

Autor:ads, FC/adso, tam

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości