Polska

Święta na najwyższym szczeblu

Polska

Aktualizacja:
TVN24, fot: TVN24,PAPWigilia u polityków

Wigilia za dwa dni, ale świąteczna atmosfera już zagościła w rodzinach najważniejszych osób w Polsce - prezydenta i premiera. Prezenty kupione, kolacja wigilijna zaplanowana. Zostało już tylko ubieranie choinki i... świętowanie.

Donald Tusk święta spędzi w rodzinnym mieście. W wigilię będzie jednak w trzech miastach - Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

- W większości przypadków u nas są Wigilie (w domu w Sopocie - przyp. red.), ale w tym roku moja mama podupadła na zdrowiu i wieczór wigilijny spędzimy trochę w Gdyni, później pojedziemy do Gdańska i na koniec wylądujemy tutaj w Sopocie - opowiadał premier w "Dzień Dobry TVN".

Reporterka programu odwiedziła go w domu rodzinnym, gdzie premier wraz z żoną i córką pokazał jej jakie prezenty dostawał i tłumaczył, dlaczego ma tyle reniferów w mieszkaniu.

Pod choinkę winko

- Córka, gdy była mniejsza, co roku dostawała dodatkowo renifera pod choinkę - opowiadał premier. - I teraz to jest jej coroczna instalacja artystyczna - dopowiadał.

Rodzina Tusków zdradziła także jakich prezentów oczekuje pod choinkę. Płyty i książki są mile widziane przez Małgorzatę Tusk, córkę ucieszą ciepłe buty, a premiera - butelka czerwonego wina.

- Tylko takiego lepszego - dodaje Tusk.

Wigilia w Pałacu Prezydenckim

Lech Kaczyński spędzi święta w Warszawie. W wywiadzie dla "Super Expressu" tłumaczy, że choć jego związek z Trójmiastem nadal jest bardzo silny, to "tak jest wygodniej wszystkim, bo cała rodzina, oprócz córki, mieszka w Warszawie".

- Wigilie są u nas podobne, zawsze z rodziną. Są takim momentem, kiedy można się zatrzymać i porozmawiać, być razem - dopowiada żona prezydenta.

Gazeta ujawnia także, co znajdzie się na wigilijnym stole pierwszej pary. Tradycyjnie: barszcz, uszka, kapusta z grzybami, kulebiak, ryby pod różnymi postaciami, piernik, makowiec i kutia. - Na szczęście mąż wszystko lubi - zapewnia Maria Kaczyńska.

Źródło: TVN24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24, fot: TVN24,PAP