Polska

"Myślałam, że go uratuję". Bramka zabiła 11-latka, boisko bez zabezpieczeń

Polska

16.05 | Chłopiec zmarł przygnieciony bramką. Boisko nie było zabezpieczone
Metalowa bramka przygniotła 11-latka. Kto zawinił?

11-letni chłopiec zginął, przygnieciony metalową bramką na boisku w miejscowości Świecie nad Osą k. Grudziądza (woj. kujawsko-pomorskie). Nie wiadomo do kogo należy teren, kto odpowiada za jego utrzymanie i stan, w jakim się znajduje. Ma to wyjaśnić prokuratorskie śledztwo.

Do tragedii doszło w piątek ok. godziny 19 na boisku położonym przy miejscowej szkole podstawowej. Bramka przewróciła się podczas gry w piłkę, kiedy na boisku było kilku chłopców. Uderzony metalową poprzeczką 11-letni Igor nie miał żadnych szans.

- Myślałam, że syna uratuję, robiłam reanimację razem z pielęgniarką, Boże jak on patrzył na mnie, ja nie mogłam go uratować - mówi Małgorzata Hinc, matka chłopca.

Kobieta już kilka lat temu ostrzegała, że niezabezpieczone bramki są niebezpieczne. - Byłam w szkole, nie było interwencji żadnej, żadnej kompletnie. Mówiłam, że tutaj się coś stanie - mówi.

Wspomina, że jej starszy syn 4 lata temu też miał wypadek na boisku. Wtedy skończyło się na obrażeniach głowy.

Nie wiadomo, kto odpowiada za boisko

Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura, która przesłuchała już pierwszych świadków oraz zabezpieczyła dokumentację związaną z boiskiem.

Dochodzenie ma wykazać, do kogo należał obiekt i kto jest odpowiedzialny za boisko, jego stan i niezabezpieczenie bramek.

Do wypadku doszło koło szkoły. Boisko należy do gminy, przenośne bramki, z których jedna zabiła chłopca, najprawdopodobniej do szkoły. Były śmiertelnym zagrożeniem, ale dopiero teraz wyciąga się wnioski.

- Być może nie dopilnowaliśmy wszyscy razem, od GOK-u (Gminnego Ośrodka Kultury - red.), szkoły poprzez urząd, że tak się stało i do takiej sytuacji doszło - mówi Ireneusz Maj, wójt gminy Świecie nad Osą.

Barbara Dziarkowska, dyrektorka szkoły w Świeciu nad Osą, nie chce odnosić do sprawy tragicznego wypadku i niezabezpieczonych bramek.

Po wypadku władze gminy postanowiły skontrolować na swoim terenie wszystkie boiska i place zabaw.

WIĘCEJ NA STRONIE "FAKTÓW" TVN

Autor: mac, eos//gak,ja / Źródło: Fakty TVN, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości