TVN24 | Polska

Czy rząd zrobił wszystko, by Polacy nie umierali tak licznie? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

TVN24 | Polska

Autor:
asty/kab
Źródło:
TVN24
Wzrost liczby zgonów  w Polsce
TVN24Wzrost liczby zgonów w Polsce

Ponad połowa ankietowanych uważa, że polski rząd nie zrobił wszystkiego, by Polacy nie umierali tak licznie na skutek pandemii - wynika z najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Statystyki zgonów w Polsce w wyniku COVID-19 należą obecnie do najwyższych na świecie. W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar ankietowani zostali zapytani o to, czy polski rząd zrobił wszystko, by Polacy nie umierali tak licznie na skutek pandemii.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

29 procent ankietowanych odpowiedziało, że "zdecydowanie nie", a 30 procent, że "nie". "Raczej tak" stwierdziło 21 procent badanych. Osób uważających, że rząd nie zrobił wszystkiego, by Polacy nie umierali tak licznie, jest więc 59 procent.

Z kolei w grupie, która odpowiedziała "zdecydowanie tak" znalazło się 8 procent osób. Łącznie osób w mniejszym lub większym stopniu przekonanych, że rząd zrobił wszystko, by nie umierało tylu Polaków w czasie pandemii, jest 29 procent.

12 procent ankietowanych odparło "nie wiem".

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 27-28 kwietnia 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Autor:asty/kab

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości