Polska

Młodzi wyszli na ulice. Zobacz, gdzie byli użytkownicy Snapchata

Polska

Tak protestowali użytkownicy Snapchata
Tak protestowali użytkownicy SnapchataSnapchat
wideo 2/4

Młodzi ludzie tłumnie wyszli w czwartek na ulice, by demonstrować przeciw zmianom w sądownictwie forsowanym przez PiS. Dzięki funkcjonalności bardzo popularnej wśród tzw. pokolenia milenialsów aplikacji Snapchat wiemy, gdzie byli jej użytkownicy podczas wieczornych protestów.

W czwartek w wielu miejscach Polski zorganizowano protesty przeciwko wprowadzanym przez Prawo i Sprawiedliwość zmianom w sądownictwie. W Warszawie przed Pałacem Prezydenckim zgodnie z szacunkami policji zebrało się 14 tysięcy osób, według rzecznika ratusza - 50 tysięcy.

Na Snapchacie i ulicach

Na ulice wyszło również wiele młodych osób. Świadczy o tym mapa z aplikacji Snapchat, która w czasie rzeczywistym prezentuje lokalizację swoich użytkowników. W czwartek wieczorem w Warszawie zdecydowana większość z nich znalazła się między Pałacem Prezydenckim a Sejmem.

Post z widokiem mapy Snapchata w Warszawie w czwartek wieczorem udostępniła na Twitterze dziennikarka Justyna Suchecka.

Protesty w wielu miastach

Protesty odbyły się także w wielu innych miastach Polski, między innymi: Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Opolu, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim czy Kielcach.

Tak wyglądały mapy użytkowników Snapchata zarejestrowane kilka minut po godz. 23 przez dziennikarkę Beatę Biel:

Aplikacja milenialsów

Snapchat to sztandarowa aplikacja pokolenia tzw. milenialsów. Według ogólnopolskiego badania NASK przeprowadzonego w 2016 roku w polskich szkołach, z serwisu korzysta 37,5 proc. polskich nastolatków. Spośród serwisów społecznościowych więcej jedynie z Facebooka.

Na Snapchacie znajdziecie również profil tvn24.pl z codziennych wyborem najciekawszych informacji dnia:

Snapchat tvn24.pl

Autor: AKrg//ŁUD

Źródło zdjęcia głównego: Snapchat

Pozostałe wiadomości