Rzeszów. "Pod naporem ciężkiego śniegu runął dach hali"

TVN24 | Polska

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Dach hali magazynu sklepu motoryzacyjnego w Rzeszowie zawalił się pod naporem śniegu. Nikogo nie było wewnątrz, nikt nie ucierpiał - podała w poniedziałek wieczorem straż pożarna.

Jak poinformował rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja, do zdarzenia doszło po godzinie 18. Na miejsce pojechały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej. - Okazało się, że pod naporem ciężkiego śniegu runął dach hali o powierzchni około 900 metrów kwadratowych. Hala przykryta była plandeką. Na szczęście w momencie zawalenia się dachu nikogo nie było w obiekcie, nikt nie został ranny - zaznaczył bryg. Betleja.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Dach hali magazynu sklepu motoryzacyjnego w Rzeszowie zawalił się pod naporem śnieguTVN24

"Dach złożył się do środka pod naporem ciężaru śniegu"

Oficer prasowa rzeszowskich strażaków st. kpt. Kinga Styrczula dodała, że hala magazynowa jest lekkiej konstrukcji, stalowo-aluminiowej, stoi obok sklepu motoryzacyjnego. - Dach złożył się do środka pod naporem ciężaru śniegu. Wewnątrz były części motocyklowe - przekazała st. kpt. Kinga Styrczula.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. O zdarzeniu został poinformowany nadzór budowlany, na miejsce przyjechała policja. W poniedziałek na Podkarpaciu występowały intensywne opady śniegu.

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24