Rozpoznał złodzieja w rowerzyście

Policjant zatrzymał mężczyznę
Policjant zatrzymał mężczyznę
Źródło: tvnwarszawa.pl | Maciej Wężyk

Mężczyznę podejrzanego o notoryczne kradzieże rozpoznał i zatrzymał policjant jadący do pracy. Zbigniewowi K. prokuratura zarzuca, że co najmniej pięć razy kradł elektronarzędzia na terenie powiatu częstochowskiego.

Jak informuje policja, 49-letni Zbigniew K. wchodził do różnych pomieszczeń gospodarczych i garaży, wykorzystując nieuwagę domowników, kradł piły, szlifierki, wiertarki i inne elektronarzędzia. Jak twierdzą śledczy, w ostatnich kilku tygodniach okradł w ten sposób pięć domów w miejscowościach Tylin, Konin i okolicach.

W drodze do pracy

Zatrzymanie mężczyzny było utrudnione, bo nie posiadał stałego miejsca zamieszkania. Udało się to dzięki szybkiej reakcji jednego z policjantów.

- Funkcjonariusz z Kłomnic jadąc do pracy rozpoznał rowerzystę, którym okazał się właśnie poszukiwany Zbigniew K. Policjant ujął złodzieja i przekazał w ręce wezwanemu patrolowi policji - informuje częstochowska policja.

Usłyszał zarzuty

49-latek usłyszał zarzuty pięciu kradzieży, a większość skradzionych narzędzi wróciła do właścicieli. Śledczy ustalają też, czy zatrzymany mężczyzna nie dokonał innych podobnych przestępstw.

Autor: jsy/b / Źródło: TVN 24 Katowice

Czytaj także: