TVN24 | Polska

Szef BBN o Radzie Bezpieczeństwa Narodowego: posiedzenie będzie miało charakter niejawny

TVN24 | Polska

Autor:
pp
Źródło:
PAP
Duda w sprawie konfliktu Rosja-Ukraina: zwołam Radę Bezpieczeństwa Narodowego
Duda w sprawie konfliktu Rosja-Ukraina: zwołam Radę Bezpieczeństwa NarodowegoTVN24
wideo 2/24
TVN24Duda w sprawie konfliktu Rosja-Ukraina: zwołam Radę Bezpieczeństwa Narodowego

Zwołane przez prezydenta Andrzeja Dudę posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które dotyczy sytuacji bezpieczeństwa w regionie, odbędzie się w piątek o godzinie 13. Jak przekazał szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, spotkanie będzie miało charakter niejawny.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch napisał na Twitterze: "Prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego na piątek na godz. 13.00. Zaproszenia trafiły dziś do wszystkich uczestników".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Jak podkreślił prezydencki minister, "posiedzenie dotyczyć będzie sytuacji bezpieczeństwa w regionie i będzie miało charakter niejawny".

Prezydent zwołał Radę po wideokonferencji w sprawie Ukrainy

W poniedziałek wieczorem odbyła się - w formie wideokonferencji - rozmowa prezydenta USA Joe Bidena z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy oraz przywódców Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, UE i NATO. W oświadczeniu po spotkaniu prezydent Duda zapowiedział zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent zadeklarował, że z najważniejszymi uczestnikami polskiej sceny politycznej będzie się chciał podzielić wiedzą i obrazem sytuacji, który "powstaje w wyniku tych wszystkich spotkań i rozmów", które w ostatnim czasie prowadzi.

Joe Biden rozmawiał z Andrzejem Dudą i innymi przywódcami na temat konfliktu Rosja-Ukraina

Prezydent dodał, że w piątek przekaże pełną informację "tak, żeby przedstawiciele wszystkich najważniejszych ugrupowań działających dzisiaj na scenie parlamentarnej w naszym kraju, w miarę możliwości pełną informację na temat sytuacji mieli". Wyraził nadzieję, że wszyscy zaproszeni na spotkanie "odpowiedzialnie stawią się, aby na temat bezpieczeństwa rozmawiać".

Wystąpienie Andrzeja Dudy po po wideokonferencji ws. Ukrainy
Wystąpienie Andrzeja Dudy po po wideokonferencji ws. UkrainyTVN24

W skład RBN wchodzą: marszałek Sejmu, marszałek Senatu, premier, szef MON, szef MSWiA, szef MSZ, minister koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych posiadających klub parlamentarny lub poselski lub przewodniczący tych klubów, szef kancelarii prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

ROSJA-UKRAINA. SYTUACJA NA GRANICY, PRZYCZYNY KONFLIKTU. CZYTAJ RAPORT >>>

Autor:pp

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości