Wyrzucił psa z drugiego piętra, został aresztowany

Autor:
pk
Źródło:
tvn24.pl
Szczeniak wyrzucony z drugiego piętra bloku w Radomiu
Szczeniak wyrzucony z drugiego piętra bloku w RadomiuFundacja dla Szczeniąt Judyta
wideo 2/4
Fundacja dla Szczeniąt Judyta Szczeniak wyrzucony z drugiego piętra bloku w Radomiu

Sąd w Radomiu (woj. mazowieckie) aresztował na dwa miesiące 68-latka, który wyrzucił psa z drugiego piętra. Mężczyzna wcześniej usłyszał zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i podżegania do składania fałszywych zeznań, do których się nie przyznał. Grozi mu do ośmiu lat więzienia. Stan czworonoga jest ciężki, cały czas walczy o życie.

Do zdarzenia doszło 4 czerwca na jednym z osiedli w Radomiu. Mieszkańcy poinformowali Fundację dla Szczeniąt Judyta, że z jednego z mieszkań na drugim piętrze ktoś wyrzucił szczeniaka. - Około godziny 1-2 nad ranem z okna mieszkania wyleciała szafka. Około 8.30 z tego samego okna wyrzucono szczeniaka. Pisk, skowyt, krzyki cierpiącego malucha postawiły na nogi całe osiedle. Mieszkańcy płakali, zdając nam relację - opisywała w poniedziałek szefowa fundacji dla Szczeniąt Judyta, Małgorzata Brzezińska. Czworonóg cały czas walczy o życie, jego stan jest ciężki. Policja w związku z tą sprawą zatrzymała 68-latka, który został przesłuchany w prokuraturze w charakterze podejrzanego.

Szczeniak wyrzucony z drugiego piętra bloku w RadomiuFundacja dla Szczeniąt Judyta

CZYTAJ TEŻ: Zabił i porzucił martwego psa w lesie. Podejrzany 32-latek zatrzymany

Prokuratura: podejrzany usłyszał dwa zarzuty. Nie przyznał się do winy

68-letni mężczyzna został doprowadzony w poniedziałek (5 czerwca) do Prokuratury Okręgowej w Radomiu, gdzie usłyszał dwa zarzuty. - Jeden zarzut dotyczy znęcania ze szczególnym okrucieństwem nad psem i to znęcanie polegało na wyrzuceniu szczeniaka z drugiego pietra, w wyniku czego zwierzę doznało zmiażdżenia jednego z kręgów, które skutkowało głębokim brakiem czucia w kończynach - poinformowała prokurator Agnieszka Borkowska. - Drugi zarzut dotyczy podżegania do składania fałszywych zeznań. Mężczyzna nie przyznał się do winy, odmówił składania wyjaśnień, prokurator skierował wniosek o tymczasowy areszt. Sąd aresztował podejrzanego na okres dwóch miesięcy - dodała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu. 68-latkowi grozi kara ośmiu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Radomiu
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Fundacja dla Szczeniąt Judyta

Pozostałe wiadomości