Polska

Przetarg na śmigłowce ratunkowe pod lupą ABW

Polska


- Dziennikarze renomowanych mediów mogą działać na zlecenie jednej z firm startujących w przetargu na śmigłowce dla Lotniczego Pogotowia Ratowniczego - opowiada "Dziennikowi" odpowiedzialny za przetarg wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas i chce, by ABW przyjrzała się wartemu pół miliona złotych przetargowi.

Rzeczniczka ABW ppłk Małgorzata Stańczyk nie chciała komentować sprawy. ABW od początku monitoruje procedurę przetargową.

Jednak, jak dowiedział się "Dziennik", trzy tygodnie temu wiceminister Pinkas skierował pismo do Agencji, w którym zawiadomił o podejrzeniu zastosowania czarnego PR-u wobec resortu. - Zaniepokoiło nas, że dziennikarze z różnych mediów przesyłali do nas niemal identyczne pytania dotyczące przetargu - tłumaczy rzecznik resortu zdrowia Paweł Trzciński.

Przetarg ma być rozstrzygnięty do końca tygodnia. - Nie wykluczamy, że zwycięzcę wyłonimy już w środę - zapowiedział Trzciński. Wśród oferentów znajdują się dwie firmy: włoski koncern lotniczy Agusta Westland i Eurocopter należący do francusko-niemiecko-hiszpańskiego koncernu EADS.

Źródło: Dziennik