Prezydent nie chce kamer na Radzie Gabinetowej

Aktualizacja:
 
Prezydent jest przeciwny obecności mediów na Radzie GabinetowejPAP

- Media nie będą na żywo relacjonować przebiegu poniedziałkowej Rady Gabinetowej - poinformował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński. To odpowiedź na propozycję Donalda Tuska, który chciał, aby Rada Gabinetowa w sprawie służby zdrowia odbyła się z udziałem mediów.

Maciej Łopiński powiedział, że przebieg Rady Gabinetowej - czyli spotkania rządu pod przewodnictwem prezydenta - będzie zgodny z dotychczasową tradycją. - Jest taki zwyczaj, że media są obecne na początku Rady Gabinetowej i na wstępnym oświadczeniu pana prezydenta. Tak było dotąd i nie ma żadnych powodów, aby to zmieniać - podkreślił Łopiński. Zaznaczył też, że to prezydent jest gospodarzem Rady Gabinetowej i on decyduje, czy coś będzie zmienione w jej przebiegu.

Obecności dziennikarzy chciał premier. - Bardzo chciałbym, aby to posiedzenie Rady Gabinetowej - bo sprawa dotyczy wszystkich Polaków - było w obecności mediów. Wtedy mielibyśmy pełną jasność co do intencji organizatorów i samego przebiegu - powiedział Tusk. Podkreślił też, że z dużą nadzieją czeka na to posiedzenie.

Premier: wyższa składka to błąd

Premier, który przebywał z jednodniową wizytą w Czechach, skomentował czwartkowe konsultacje prezydenta z przedstawicielami partii politycznych.

Podkreślił, że jeśli jedynym projektem ze strony prezydenta, PiS-u albo lewicy byłby wzrost opodatkowania poprzez podniesienie składki zdrowotnej, to uzna to za błędny kierunek.

- Polski pacjent płaci dużo pieniędzy, zarówno w postaci składki jak i dodatkowych obciążeń. System jest dziurawy jak ser szwajcarski, w tym systemie nikt do końca nie wie, kto ile zarabia. Kompletujemy te dane i będę przygotowany na posiedzenie Rady Gabinetowej, żeby pan prezydent wiedział też, na czym stoimy. Lecz obciążanie podatnika większą składką, wydaje mi się zupełnie nieuzasadnione.

Premier dodał, że z dużą nadzieją czeka na zapowiedziane na poniedziałek posiedzenie Rady Gabinetowej. Premier Donald Tusk chce, aby Rada, którą zwołał prezydent, odbyła się z udziałem mediów.

Jak dodał, ze względu na rangę sprawy, interes pacjentów i pracowników służby zdrowia każdą inicjatywę należy traktować poważnie i z dobrą wolą. - W związku z tym, niezależnie od tego, jak oceniam zachowanie prezydenta przez ostatnie dwa lata, uważam, że dobrze się dzieje, iż włącza się w te sprawy. Nie ma innych możliwości naprawy sytuacji w służbie zdrowia niż porozumiewanie się. Muszę założyć, choć kosztuje mnie to dużo wysiłku, że prezydent ma dobrą wolę, kieruje się interesem pacjentów, pielęgniarek, czy lekarza, a nie interesem politycznym - skomentował Donald Tusk.

Tusk przyznał też, że projekty PO w sprawie reformy służby zdrowia nie są może doskonałe, ale - jak podkreślił - "dziwi go tak żywiołowa reakcja opozycji". - Wydaje się, że przez ostatnie dwa lata rządzący nie zrobili literalnie nic, jeśli chodzi o zmiany legislacyjne w służbie zdrowia. Wówczas pan prezydent nie interweniował - dodał.

Jedno spotkanie, dwie wersje zdarzeń

Tymczasem nie ma zgody co do przebiegu czwartkowych konsultacji przedstawicieli klubów z prezydentem Lechem Kaczyńskim. PiS i LiD - twierdzą, że prezydent zaproponował zorganizowanie "okrągłego stołu" w sprawie sytuacji w służbie zdrowia. PO zaprzecza, by była mowa o takim rozwiązaniu.

Prezydent potwierdził, że propozycja takiego spotkania z jego strony padła. Jak dodał, w rozmowach przy "okrągłym stole" mieliby uczestniczyć przedstawiciele partii politycznych oraz związków zawodowych w służbie zdrowia.

Wersja Platformy jest inna. – Nie padły żadne konkrety. Prezydent nas wysłuchał. Nie przedstawił jednak żadnych propozycji, zanegował natomiast projekty ustaw zdrowotnych przygotowanych przez rząd - relacjonował Zbigniew Chlebowski.

Piecha: Chlebowski już szedł na spotkanie ze złą wolą
Piecha: Chlebowski już szedł na spotkanie ze złą woląTVN24

Na pytanie, czy będzie „okrągły stół” ws. służby zdrowia, odpowiedział: - Pan prezydent wspomniał jedynie, że w poniedziałek jest spotkanie rady gabinetowej, nic nie mówił o spotkaniu ze związkami zawodowymi i okrągłym stole. Prezydent odniósł się do tej propozycji w następujący sposób: że być może należy usiąść do „okrągłego stołu”. Natomiast nie sprecyzował, kto miałby do niego usiąść, ani jakie są jego oczekiwania wobec uczestników takiego spotkania.

W tej sytuacji - jak przyznał Chlebowski - Platforma nie widzi sensu organizowania "okrągłego stołu". - Skoro prezydent nie jest zainteresowany reformą służby zdrowia, to wydaje się, że obecnie ta formuła nie ma sensu - podkreślił szef klubu PO.

PiS i LiD pamiętają, że propozycja okrągłego stołu padła z ust Lecha Kaczyńskiego. Jak mówiła Szczypińska, prezydent "wyraził wolę" uczestniczenia w takiej inicjatywie, ale "odpowiedzialność za ochronę zdrowia ponosi PO". Bolesław Piecha dodał, że PO jest przeciwna zorganizowaniu "okrągłego stołu". Piecha powiedział też, że "jeśli ktoś idzie na spotkanie ze złą wolą, to potem, po takim spotkaniu trzeba stworzyć odpowiednie wersje".

LiD: Prezydent przyjął naszą propozycję "okrągłego stołu"
LiD: Prezydent przyjął naszą propozycję "okrągłego stołu"TVN24

LiD jest zadowolony, że prezydent Lech Kaczyński przyjął inicjatywę lewicy dotyczącą organizacji "okrągłego stołu" w sprawie służby zdrowia. - To, że pan prezydent przyjął tę propozycję, to jest dla nas duża satysfakcja - mówił były minister zdrowia Marek Balicki.

Według niego, by "okrągły stół" mógł funkcjonować, konieczna jest decyzja wszystkich klubów parlamentarnych, a w szczególności PO. Jednak - jak dodał - Platforma "trochę jak do jeża podchodzi do takiego międzypartyjnego uzgadniania kierunków" reformy. Według Balickiego, prezydent ocenił podczas konsultacji, że tego typu spotkanie z przedstawiciele klubów to nie jest miejsce, gdzie mogą zapaść decyzje o powołaniu "okrągłego stołu".

Balicki: zgoda na "okrągły stół" to autonomiczna decyzja partii
Balicki: zgoda na "okrągły stół" to autonomiczna decyzja partiiTVN24

PiS: PO nie przedstawiła konkretów

Zdaniem posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej, podczas konsultacji to Platforma Obywatelska to nie przedstawiła żadnych konkretów. - Żadnych konkretów ze strony PO nie usłyszałam. Usłyszałam tylko jedno od minister zdrowia Ewy Kopacz: że dosyć już podwyżek dla lekarzy, że lekarze zarabiają za dużo. To mnie zaskoczyło - mówiła Szczypińska.

Jak dodała, przewodniczący klubu PO Zbigniew Chlebowski "testował prezydenta" - pytał, ile powinni zarabiać lekarze i pielęgniarki. - Sam nie miał takich informacji. To kompromitujące pytani - relacjonowała Szczypińska. Posłanka PiS nazwała zachowanie Chlebowskiego "zdumiewającym i bulwersującym"

Prezydent nie popiera naszych projektów

Politycy Platformy nie ukrywali swojego niezadowolenia z przebiegu konsultacji. Zdaniem szefa klubu PO prezydent bardzo sceptycznie odniósł się do projektów zdrowotnych przygotowanych przez rząd. – Stwierdził nawet, że nie wierzy w reformę służby zdrowia, a także to w, że można uszczelnić obecny system zdrowotny. Nie zamierza angażować się w prace legislacyjne nad projektami zdrowotnymi – powiedział Chlebowski.

Według szefa klubu PO, Lech Kaczyński poparł propozycję PiS, by podwyższyć składkę zdrowotną. - Aby jak najszybciej politycy sięgnęli do kieszeni polskich podatników i od nich zażądali dodatkowych pieniędzy na służbę zdrowia - mówił Chlebowski. – Po tym spotkaniu pozostaliśmy przy różnicy zdań, bo koalicja rządząca nie będzie podwyższać składki zdrowotnej. My chcemy reform - dodał.

Bolesław Piecha tłumaczył, że prezydent, który uważa, że służba zdrowia powinna być dofinansowana, "w żadnym wypadku" nie mówił, że chodzi o sięgnięcie do kieszeni podatnika. Poseł PiS przyznał, że prezydent opowiedział się za wzrostem nakładów na służbę zdrowia. - Wzrost składki (zdrowotnej) nie jest wzrostem podatków - oświadczył Piecha.

PiS: zamiast konsultacji - konfrontacja

Były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha (PiS) skrytykował postawę przedstawicieli PO podczas konsultacji u prezydenta. Według Piechy, spotkanie miało "charakter konfrontacyjny".

Piecha podkreślił, że "rząd nie może spychać wszystkich problemów dotyczących polskich szpitali, pacjentów na boczny tor, jakim jest dyrektor szpitala i lekarz". - To rząd ma konstytucyjnie określone obowiązki, także w sferze ochrony zdrowia - powiedział.

Z kolei posłanka PiS Jolanta Szczypińska relacjonowała, że ze strony PO padła sugestia, że to "prezydent ma wziąć odpowiedzialność za rozwiązanie trudnej sytuacji w ochronie zdrowia".

Posłanka podkreśliła też, że klub PiS dotąd nie otrzymał projektów ustaw autorstwa PO dotyczących ochrony zdrowia. Jak mówiła Szczypińska, PiS usłyszał, że "projekty dotrą jak zostaną napisane".

LiD: Konieczne jest dofinansowanie NFZ

Marek Balicki podkreślił, że dofinansowanie NFZ jest elementem koniecznym, by ustalenia do jakich może dojść między rządem a związkowcami mogły być zrealizowane, a szpitale się nie zadłużały.

Według byłego ministra zdrowia, Fundusz powinien zaciągnąć kredyt na sfinansowanie podwyżek dla pracowników ochrony zdrowia. Jak mówił, NFZ może pożyczyć ponad 2 mld zł, co wystarczyłoby "na uzyskanie spokoju społecznego w ochronie zdrowia". W dłuższej perspektywie - jego zdaniem - należy rozważyć zwiększenie wysokości składek płaconych do NFZ z budżetu państwa.

Dziennikarze pytali również, czy prezydent odrzucił przedstawiony przez PO pomysł reformy. - Chyba pan prezydent za bardzo nie miał czego odrzucać, bo, jak wiemy, projekty ustaw są niegotowe, nie istnieją - mówił Olejniczak.

PSL: Nie było konkretów, ale trzeba rozmawiać

Również politycy PSL podkreślali po spotkaniu, że nie padły żadne konkrety. - Szedłem na konsultacje z innym nastawieniem. Myślałem, że padną konkretne propozycje rozwiązania kryzysu. Tak się jednak nie stało - powiedział poseł Aleksander Sopliński.

Posłowie PSL zgodzili się jednak z prezydentem, że trzeba zbudować ponadpartyjne porozumienie w sprawie dalszych działań w służbie zdrowia. – Nie można pomysłów zdrowotnych dzielić na pomysły PSL, LiD, czy innych partii. Rozmowa zawsze daje efekty. Pod warunkiem, że jest nie w interesie partyjnym, ale społecznym – zastrzegł Sopliński.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości

Tradycyjna już rywalizacja ogromnych traktorów w przeciąganiu liny czy wystawa fotograficzna opowiadająca o przyjaźni, która zaczęła się na dziecięcym oddziale onkologicznym - to tylko niektóre z momentów 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które zapamiętamy na długo. Wolontariusze działali prężnie nie tylko w Polsce, ale i w wielu krajach na całym świecie. Grano w Tokio, Waszyngtonie czy na Bali.

33. Finał WOŚP. Momenty, które zapamiętamy na długo

33. Finał WOŚP. Momenty, które zapamiętamy na długo

Źródło:
tvn24.pl

Deklarowana kwota, jaką Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała podczas 33. Finału, wyniosła rekordowe 178 531 625 złotych. Środki z tegorocznej zbiórki pod hasłem "Gramy na zdrowie!" zostaną przeznaczone na potrzeby hematologii i onkologii dziecięcej.

WOŚP 2025. Kwota na koniec 33. Finału

WOŚP 2025. Kwota na koniec 33. Finału

Źródło:
tvn24.pl

1 300 000 złotych - za taką kwotę wylicytowano w niedzielę na zakończenie 33. Finału WOŚP Złote Serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najwyższa kwota, jaką w ramach aukcji zaoferowano za Złotą Kartę Telefoniczną, wyniosła 100 000 złotych.

WOŚP 2025. Zawrotna kwota za Złote Serduszko WOŚP

WOŚP 2025. Zawrotna kwota za Złote Serduszko WOŚP

Źródło:
tvn24.pl

Deklarowana kwota, jaką Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała podczas 33. Finału, wyniosła rekordowe 178 531 625 złotych. Ministrowie wydali oświadczenie po tragedii w Siedlcach. Są sondażowe wyniki po "wyborach" prezydenckich na Białorusi. Jannik Sinner zwyciężył w Australian Open. Oto sześć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 27 stycznia.

Zawrotna kwota WOŚP, oświadczenie ministrów, kapitulacja zimy

Zawrotna kwota WOŚP, oświadczenie ministrów, kapitulacja zimy

Źródło:
TVN24

Sfałszowane wybory na Białorusi po raz kolejny pokazują, że reżim boi się woli narodu - oświadczyła w niedzielę Swiatłana Cichanouska, przebywająca na emigracji liderka białoruskiej opozycji. Szefowa unijnej dyplomacji zapowiada kolejne sankcje dla Białoruś, a Radosław Sikorski kpi ze "słabego" wyniku Łukaszenki. Według badania exit poll na Alaksandra Łukaszenkę miało zagłosować 87,6 procent wyborców.

"Wybory" na Białorusi. "Tylko 87,6 procent kocha swojego baćkę?!"

"Wybory" na Białorusi. "Tylko 87,6 procent kocha swojego baćkę?!"

Źródło:
PAP

Szwecja wszczęła dochodzenie w sprawie podejrzenia poważnego sabotażu po uszkodzeniu kabla telekomunikacyjnego na Morzu Bałtyckim. Statek podejrzany o dokonanie sabotażu został zajęty - poinformowała w niedzielę szwedzka prokuratura.

Dochodzenie i zajęty statek po incydencie na Bałtyku

Dochodzenie i zajęty statek po incydencie na Bałtyku

Źródło:
PAP, tvn24.pl

33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był wypełniony kwestami, biegami, koncertami, a przede wszystkim uśmiechem i pozytywną energią. Zamknęliśmy te chwile w 47-sekundowym wideo.

33. Finał WOŚP w niecałą minutę

33. Finał WOŚP w niecałą minutę

Źródło:
tvn24.pl

Oboje chorowali. Oboje leczyli się w białostockim szpitalu. I tam właśnie się poznali i stali sobie bliscy. Olek i Basia to bohaterowie wystawy fotograficznej "Państwo Kluseczkowie", która pokazuje, jak rozwijała się ich przyjaźń, gdy walczyli z białaczką. - Pewnego dnia Olek zapytał Basię, czy zostanie jego narzeczoną. Odpowiedziała: tak, mój Kluseczku. Od tego momentu zaczęli siebie nawzajem nazywać "Kluseczkami". Tak zaczęła się ich historia - wspominała mama chłopca Paulina Obzejta.

"Olek zapytał Basię, czy zostanie jego narzeczoną. Odpowiedziała: tak, mój Kluseczku"

"Olek zapytał Basię, czy zostanie jego narzeczoną. Odpowiedziała: tak, mój Kluseczku"

Źródło:
TVN24

- Jest radośnie, bajkowo, kosmicznie - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członkini zarządu i dyrektorka do spraw medycznych Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, o atmosferze panującej podczas 33. Finału. Zapytana, jakie marzenie posłałby ze Światełkiem do Nieba, odpowiedziała: - Prosiłabym o spokój, o to, by nam nie przeszkadzać, byśmy mogli sobie dalej działać i robić te ważne i dobre rzeczy.

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak: prosiłabym o to, by nam nie przeszkadzać

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak: prosiłabym o to, by nam nie przeszkadzać

Źródło:
TVN24
Wysoko na liście nowotworów u dzieci. "Biały odblask powinien zaniepokoić"

Wysoko na liście nowotworów u dzieci. "Biały odblask powinien zaniepokoić"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Rządzący na Białorusi od 31 lat Alaksandr Łukaszenka zdobył 87,6 procent głosów w "wyborach" prezydenckich - podały białoruskie media państwowe, powołując się na wyniki exit poll. Głosowanie nie jest uznawane za demokratyczne przez białoruską opozycję i Zachód.

"Bez-wybory" na Białorusi. Podano wyniki exit poll

"Bez-wybory" na Białorusi. Podano wyniki exit poll

Źródło:
PAP

Leo ma 14 lat i ciążącą na nim klątwę Ondyny. Ta potoczna nazwa nieuleczalnej choroby CCHS dobrze oddaje jej potworny charakter: organizm chorego zapomina o oddychaniu. 12 lat temu o klątwie usłyszał cały świat, po tym, jak nominowany do Oscara został film "Nasza klątwa" - dokument pokazujący codzienność dwuletniego wówczas chłopca nagrany przez jego rodziców. Cichym bohaterem tej historii jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. - Serduszko WOŚP towarzyszyło nam non stop od momentu urodzin Leosia - wspomina mama chłopca Magdalena Hueckel.

Leosia od narodzin ratował sprzęt WOŚP, dalej czeka na lek. "Jeśli przyśnie na nudnym filmie, to umrze"

Leosia od narodzin ratował sprzęt WOŚP, dalej czeka na lek. "Jeśli przyśnie na nudnym filmie, to umrze"

Źródło:
tvn24.pl

Za kraty trafili z różnych powodów. Część z nich - oprócz odsiadki wyroku - chce też w inny sposób spłacić swój dług wobec społeczeństwa. W więzieniu, gdzie wolnego czasu mają wiele, odkrywają swoje talenty i przygotowują prace, które później przekazują na aukcje Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. - Jeśli możemy zrobić coś pozytywnego dla społeczeństwa, to czemu nie? - mówią Ryszard i Krzysztof, którzy odsiadują wyroki w Zakładzie Karnym w Łupkowie.

"Zrobili złe rzeczy, ale w każdym z nich jest pierwiastek dobra"

"Zrobili złe rzeczy, ale w każdym z nich jest pierwiastek dobra"

Źródło:
tvn24.pl

"Słowa, które usłyszeliśmy od głównych aktorów wiecu AfD o 'wielkich Niemczech' i 'konieczności zapomnienia o niemieckiej winie za zbrodnie nazistowskie', brzmiały aż nazbyt znajomo i złowieszczo" - napisał premier Donald Tusk. Na spotkaniu AfD z jego uczestnikami zdalnie połączył się Elon Musk, amerykański miliarder i współpracownik Donalda Trumpa.

Tusk: słowa z wiecu AfD brzmiały aż nazbyt znajomo i złowieszczo

Tusk: słowa z wiecu AfD brzmiały aż nazbyt znajomo i złowieszczo

Źródło:
PAP

Pięciu obywateli Polski zostało zatrzymanych w Norwegii - poinformowała w niedzielę policja w Oslo. Osoby te miały sterować dronami w okolicy bazy wojskowej, w której mieszczą się między innymi centrala norweskiego kontrwywiadu i centrum cyberbezpieczeństwa.

Polacy zatrzymani w Norwegii. Zaangażowano policyjny śmigłowiec

Polacy zatrzymani w Norwegii. Zaangażowano policyjny śmigłowiec

Źródło:
PAP

"Nie popieramy tych, którzy podważają praworządność lub siłowo zajmują budynki instytucji publicznych" - oświadczył Richard Grenell, wysłannik prezydenta USA Donalda Trumpa na misje specjalne, cytowany przez rozgłośnię Głos Ameryki. To pierwsza reakcja nowej administracji amerykańskiej na masowe protesty w Serbii.

Pierwsza reakcja nowej administracji USA na masowe protesty w Serbii

Pierwsza reakcja nowej administracji USA na masowe protesty w Serbii

Źródło:
PAP

- Jesteśmy małą społecznością, ale mamy wielkie serca - powiedział ksiądz Marcin Rayss z Zielonej Góry. W tym czasie jeden z jego parafian wrzucał do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wszystkie pieniądze, które zebrano na tacę podczas niedzielnego nabożeństwa. Nie brakuje również katolickich parafii, które chętnie dokładają swoją cegiełkę.

"Przekazujemy całą tacę na ten szczytny cel"

"Przekazujemy całą tacę na ten szczytny cel"

Źródło:
TVN24

Czuję dumę, szczęście i zaszczyt, że jestem częścią WOŚP-owej rodziny i że moje oczy stały się "wizytówką" Orkiestry. I wdzięczność, że mogę pomagać - mówi Jagoda Szpojnarowicz-Pyda. To jej ogromne, ciemne oczy od trzech dekad patrzą na nas z plakatów i gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ogromne, ciemne oczy, które zostały symbolem WOŚP. Odnaleźliśmy dziewczynkę ze zdjęcia

Ogromne, ciemne oczy, które zostały symbolem WOŚP. Odnaleźliśmy dziewczynkę ze zdjęcia

Źródło:
tvn24.pl

Partia golfa w Hiszpanii z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską, sprzątanie mieszkania przez Macieja Musiała czy bilety na mecz FC Barcelony wraz z wejściem na trening - oto najdroższe aukcje 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ich kwoty sięgają nawet blisko 300 tysięcy złotych. Co jeszcze cieszy się zainteresowaniem licytujących?  

Weekend z golfem, sprzątanie mieszkania i bilety na LaLiga. Oto 10 najdroższych aukcji WOŚP  

Weekend z golfem, sprzątanie mieszkania i bilety na LaLiga. Oto 10 najdroższych aukcji WOŚP  

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

- Skalę pomocy WOŚP obrazuje eksperyment, który przeprowadziliśmy ostatnio: usunęliśmy z kilku sal wszystkie sprzęty oznaczone charakterystycznym czerwonym serduszkiem. Ku naszemu zaskoczeniu, po ich usunięciu na salach pozostały jedynie puste ściany - to dowód na to, jak wiele zawdzięczamy tej fundacji - mówi Przemysław Galej, ordynator Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Specjalistycznym w Sanoku.

Wynieśli cały sprzęt WOŚP, zostały puste ściany

Wynieśli cały sprzęt WOŚP, zostały puste ściany

Źródło:
tvn24.pl
"Nie wyglądają", a rozwijają się błyskawicznie i bywają śmiertelne. Dlaczego?

"Nie wyglądają", a rozwijają się błyskawicznie i bywają śmiertelne. Dlaczego?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Trwa 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Zbieramy na onkologię, zbieramy na hematologię dziecięcą, otwieramy nasze serca - mówiła Kasia Kieli, president & managing director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN. W imieniu Warner Bros. Discovery przekazała na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy czek o wartości miliona złotych.

"Otwieramy nasze serca". Milion złotych od Warner Bros. Discovery

"Otwieramy nasze serca". Milion złotych od Warner Bros. Discovery

Źródło:
TVN24

Na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiło jedno z najsłynniejszych zdjęć w historii Polski - fotografia sprzed kina Moskwa, wykonana z ukrycia przez Chrisa Niedenthala w czasie stanu wojennego. Fotoreporter opowiadał o historii zdjęcia w TVN24. - To jest odruch fotoreportera, że co by nie było, ale trzeba coś zrobić - mówił. Dziennikarka Natalia Szewczak, której dzieci przekazały wspólnie z Niedenthalem słynne zdjęcie na aukcję WOŚP, opowiedziała o historii bliźniaków, które urodziły się jako skrajnie wcześniaki. - Czerwone serduszka widzieliśmy wszędzie - mówiła.

"Adrenalina siedziała w naszych ciałach". Historia legendarnego zdjęcia na aukcji WOŚP

"Adrenalina siedziała w naszych ciałach". Historia legendarnego zdjęcia na aukcji WOŚP

Źródło:
TVN24

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to również setki najróżniejszych aukcji internetowych. Wśród nich są te przygotowane przez dziennikarzy i dziennikarki TVN24, TVN, TTV oraz gwiazdy znane z produkcji TVN Warner Bros. Discovery. Sprzątanie domu, wspólne gotowanie w hollywoodzkim stylu, autorskie obrazy, kolekcjonerskie pamiątki - to tylko niektóre wyjątkowe przedmioty i atrakcje, które trafiły "pod młotek". Grupa TVN Warner Bros. Discovery ponownie zaprasza na rodzinną przygodę w Harry Potter Studio w Londynie.

WOŚP 2025. Aukcje dziennikarzy i gwiazd TVN Warner Bros. Discovery

WOŚP 2025. Aukcje dziennikarzy i gwiazd TVN Warner Bros. Discovery

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

W najbliższych dniach może być nawet 15 stopni Celsjusza. Czy to już koniec zimy? Sprawdź 16-dniową prognozę temperatury, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: wygląda to jak kapitulacja zimy

Pogoda na 16 dni: wygląda to jak kapitulacja zimy

Źródło:
tvnmeteo.pl