Prezydent Andrzej Duda spotkał się z szefem CIA

Autor:
akr/dap
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Prezydent Andrzej Duda o wspólnej deklaracji państw Trójkąta Weimarskiego
Prezydent Andrzej Duda o wspólnej deklaracji państw Trójkąta Weimarskiego
TVN24
TVN24Prezydent Andrzej Duda o wspólnej deklaracji państw Trójkąta Weimarskiego

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z dyrektorem CIA Williamem J. Burnsem - przekazała prezydencka kancelaria. Jak podano, "rozmowy dotyczyły obecnej sytuacji bezpieczeństwa". Brali w nich udział również szefowie Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera i prezydenckiego biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz.

O spotkaniu w Pałacu Prezydenckim poinformowała kancelaria prezydenta w środowym komunikacie. "Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Dyrektorem Centralnej Agencji Wywiadowczej Williamem J. Burnsem. Rozmowy dotyczyły obecnej sytuacji bezpieczeństwa" - czytamy.

Szef BBN brał udział w rozmowach

Na opublikowanych zdjęciach można zobaczyć, że w spotkaniu prezydentowi towarzyszył szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera, a także szef prezydenckiego biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz.

BBN uściśliło na Twitterze, że "przedmiotem rozmów była obecna sytuacja bezpieczeństwa w regionie", a "wśród tematów poruszono też kwestię incydentu na Morzu Czarnym z udziałem Su-27 i MQ-9".

Poprzednio o spotkaniu Dudy z dyrektorem CIA BBN informowało w listopadzie 2022 roku. Burns przybył wtedy do Warszawy po wizycie w Kijowie i Ankarze.

Jak informowało wówczas Biuro, rozmowy dotyczyły wtedy "ogólnej sytuacji bezpieczeństwa", w tym w kontekście upadku rakiety w pogranicznym Przewodowie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr/dap

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jakub Szymczuk/KPRP

Pozostałe wiadomości