TVN24 | Polska

Prezydent Andrzej Duda solidarny z więźniami politycznymi na Białorusi: Polska pragnie takiej samej Białorusi jak oni

TVN24 | Polska

Autor:
mart//now
Źródło:
tvn24.pl
Prezydent Andrzej Duda solidarny z więźniami politycznymi na Białorusi: Polska pragnie takiej samej Białorusi jak oni
Prezydent Andrzej Duda solidarny z więźniami politycznymi na Białorusi: Polska pragnie takiej samej Białorusi jak oniTVN24
wideo 2/21
TVN24Prezydent Andrzej Duda solidarny z więźniami politycznymi na Białorusi: Polska pragnie takiej samej Białorusi jak oni

Prezydent Andrzej Duda odniósł się w mediach społecznościowych do sytuacji na Białorusi. "Blisko 900 obywateli Białorusi jest więzionych przez Łukaszenkę tylko dlatego, bo chcieli by ich Kraj był wolny i demokratyczny" - napisał na Twitterze.

"Blisko 900 obywateli Białorusi jest więzionych przez Łukaszenkę tylko dlatego, bo chcieli by ich Kraj był wolny i demokratyczny. Polska pragnie takiej samej Białorusi jak oni. Wyrażam solidarność ze wszystkimi ofiarami łukaszenkowskiej dyktatury" - napisał w sobotę na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Solidarność z ofiarami represji prezydent Duda wyraził również w języku białoruskim, w którym zamieścił ten sam wpis. Wpis został opatrzony hashtagiem: #StandWithBelarus.

W sobotę obchodzony jest Dzień Solidarności z Więźniami Politycznymi na Białorusi. Podobne wpisy zamieścili przedstawiciele ambasad Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Autor:mart//now

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości