TVN24 | Polska

Prezydent dokona zmian w kancelarii. "GW": będzie nowa szefowa, ministrem zostanie człowiek Beaty Szydło

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
"Gazeta Wyborcza", PAP
Przemówienie prezydenta Dudy na rekonstrukcji rządu
Przemówienie prezydenta Dudy na rekonstrukcji rząduTVN24
wideo 2/7
TVN24Przemówienie prezydenta Dudy na rekonstrukcji rządu

Prezydent Andrzej Duda dokona w środę zmian w kierownictwie Kancelarii Prezydenta - podała "Gazeta Wyborcza". Informację potwierdził prezydencki rzecznik Błażej Spychalski.

Jak pisze "Wyborcza", prezydent Andrzej Duda jeszcze w środę - dzień po powołaniu nowych ministrów - dokona zmian w swojej kancelarii.

Informację o tym, że w środę dojdzie do zmian w kancelarii potwierdził w telewizji państwowej prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Nie odpowiedział jednak na pytania, jakich stanowisk będą te zmiany dotyczyły.

"Wyborcza": będzie zmiana na stanowisku szefowej kancelarii

Więcej szczegółów o personaliach podaje "Wyborcza". Nową szefową kancelarii - pisze dziennik - ma zostać obecna dyrektorka generalna kancelarii Grażyna Ignaczak-Bandych. Współpracuje ona z Andrzejem Dudą od 2015 roku - czytamy w "GW".

Dotychczasowa szefowa kancelarii Halina Szymańska odchodzi na emeryturę. Wcześniej "Wyborcza" podawała nieoficjalne informacje, że Andrzej Duda forsował Szymańską na ministra rolnictwa w zmienionym rządzie Mateusza Morawieckiego. Jej kandydaturę miał jednak zablokować prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Prezydent zwlekał ze zmianami w kancelarii do czasu rekonstrukcji rządu, miał nadzieję, że jego ludzie znajdą tam miejsce - powiedział "GW" polityk partii rządzącej.

Człowiek Beaty Szydło ma zostać nowym ministrem

Nowym ministrem w kancelarii ma zostać były wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Jak pisze "Wyborcza", o stanowisko dla Ćwika zabiegała u prezydenta była premier Beata Szydło.

Dla byłego wojewody - podaje dziennik - planowano stanowisko wiceszefa kancelarii, na którym zastąpiłby Pawła Muchę. Ten jednak ostatecznie zachowa swoją funkcję, a Ćwik zostanie ministrem w kancelarii.

Autor:ads/kab

Źródło: "Gazeta Wyborcza", PAP

Pozostałe wiadomości