Premier zapowiada ustawę dla niepełnosprawnych. "Będzie w czerwcu"

Premier: stały dodatek dla niepełnosprawnych powyżej 18. roku życia
Premier: stały dodatek dla niepełnosprawnych powyżej 18. roku życia
tvn24
tvn24Premier Morawiecki podczas konwencji regionalnej PiS w Gorzowie Wielkopolskim

W czerwcu będzie ustawa dotycząca propozycji dla osób niepełnosprawnych, w najbliższym czasie będzie to już projekt realizowany, będziemy mogli te środki przekazywać, bo rząd Prawa i Sprawiedliwości chce dbać o wszystkie grupy społeczne - zapowiedział na lubuskiej konwencji wyborczej PiS w Gorzowie Wielkopolskim w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

- Wiemy dzisiaj doskonale, że równowaga społeczna, sprawiedliwość społeczna są ważnymi elementami całego życia, również gospodarczego. A więc wielka naprawa pewnych błędów w obszarze polityki społecznej się zaczęła - powiedział premier. Nawiązał również do sytuacji osób niepełnosprawnych i zapowiadanej pomocy dla tej grupy.

"W czerwcu będzie ustawa"

Jak mówił, "wczoraj po podliczeniu różnych naszych możliwości budżetowych zaproponowaliśmy to, czego środowiska osób z niepełnosprawnościami mocno się domagały". - Chcemy, żeby to było zaspokojone już wkrótce - zaznaczył.

- W czerwcu będzie ustawa i w najbliższym czasie będzie to już projekt zrealizowany. Będziemy mogli te środki przekazywać, bo rząd Prawa i Sprawiedliwości chce dbać o wszystkie grupy społeczne - zapowiedział Morawiecki.

Dzień wcześniej - w niedzielę - w Krakowie premier zapowiedział, że rząd chce przeznaczyć pieniądze między innymi z Funduszu Solidarnościowego na comiesięczny, stały dodatek dla osób, które mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności.

Jak wówczas zaznaczył, będzie to najprawdopodobniej 500 złotych miesięcznie dla osób powyżej 18. roku życia.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Wielki nietakt ze strony premiera". Reakcje na kolejny "plus" PiS-u

Morawiecki: wywalczymy budżet, dużo lepszy niż ten poprzedni

Według Morawieckiego obecnie w Europie rozgrywają się kluczowe sprawy dla przyszłości Polski, dlatego tak ważne są zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego.

- Chcemy walczyć o najlepszy budżet możliwy dla Polski, z kolejnego budżetu i wywalczymy ten budżet, dużo lepszy niż ten poprzedni. Wreszcie musimy zadać kilka takich pytań podstawowych: czy chcemy Polski, która jest Polską wyrównywania szans, czy Polski walki ideologicznej, bo widzimy wyraźnie, że gdzieś tam na obrzeżach kampanii wyborczej dzieje się też walka ideologiczna - mówił szef rządu.

Jak wyjaśnił, będzie to "walka o to, kto będzie decydował o wychowaniu naszych dzieci, jakie będzie chowanie młodzieży, jaki program w naszych szkołach".

Premier zachęcał do głosowania

- My chcemy Europy opartej na fundamentach naszej tradycji, kultury: tradycji rzymskiej, greckiej i oczywiście chrześcijańskiej - mówił. - To jest nasze zobowiązanie wobec wyborców i od tego zobowiązania nie odejdziemy - oświadczył Morawiecki.

Na koniec wystąpienia premier zachęcał do udziału w zbliżających się wyborach, szczególnie zwracając się do matek i przypominając, że 26 maja przypada ich święto.

Autor: akw//now / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości