Budka będzie rozmawiał z Tuskiem. "To będzie dzień meczu Polski ze Słowacją"

TVN24 | Polska

Autor:
akw/kg
Źródło:
PAP, TVN24
Budka: z Donaldem Tuskiem spotykamy się dosyć regularnieTVN24
wideo 2/12
TVN24Budka: z Donaldem Tuskiem spotykamy się dosyć regularnie

Zawsze mogę liczyć na jego dobrą radę - powiedział o Donaldzie Tusku szef Platformy Borys Budka, nawiązując do planowanego spotkania z byłym premierem. Dodał, że będzie to dzień meczu w piłce nożnej Polski ze Słowacją, czyli poniedziałek. - Będę namawiał, by jeszcze aktywniej włączył się w polską politykę - oświadczył Budka.

Borys Budka pytany o to planowane spotkanie na piątkowej konferencji prasowej w Mysłowicach na Śląsku powiedział, że jest to kolejne jego spotkanie z Tuskiem. - My spotykamy się dosyć regularnie, odkąd zostałem szefem Platformy, w Warszawie, w Gdańsku czy w Brukseli - powiedział. - Ja, ceniąc Donalda Tuska, jego wiedzę, doświadczenie, zawsze mogę liczyć na jego dobrą radę - przekazał.

Budka: rola, którą w przyszłości może odegrać Tusk, jest bardzo znacząca

Budka zapewnił, że będzie namawiał Tuska do tego, "by jeszcze aktywniej włączył się w polską politykę". - Jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, najbardziej doświadczonym politykiem Platformy Obywatelskiej, byłym premierem, (byłym) szefem Rady Europejskiej. I niewątpliwie ta rola, którą w przyszłości może odegrać, jest bardzo znacząca - powiedział przewodniczący PO.

Dodał, że obaj również porozmawiają o piłce nożnej. - To będzie dzień meczu Polski ze Słowacją (poniedziałek - red.), więc jeszcze będzie dużo takich tematów - wyjaśnił Budka.

Powołując się na nieoficjalne informacje, Polska Agencja Prasowa podawała wcześniej, że do spotkania ma jednak dojść w najbliższy wtorek lub środę. Nie jest jednak jeszcze pewne, gdzie obaj politycy się spotkają - w Polsce, czy w Brukseli.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Czy były premier wróci do polskiej polityki?

Od jakiegoś czasu media donoszą, że rozważany jest konkretny plan powrotu Donalda Tuska na krajową scenę polityczną. Doniesieniom tym Tusk nie zaprzeczył. Pytany o powrót do polskiej polityki 4 czerwca w TVN24 powiedział, że "mentalnie, emocjonalnie, życiowo" jest gotów podjąć każdą decyzję, "żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw". Dodał, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale celu, jakim jest "przywrócenie ładu demokratycznego w Polsce".

CZYTAJ WIĘCEJ: Donald Tusk gotowy przejąć przewodnictwo w Platformie? "Odpowiem na to pytanie Borysowi Budce"

Tusk pytany, czy jest plan przejęcia przez niego przywództwa w PO, powiedział, że jest gotów zrobić wszystko, by Platforma nie przeszła do historii. Według niego, PO "jako partia odpowiedzialnego centrum" jest absolutnie niezbędna, "jeśli myślimy o wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych".

OGLĄDAJ CAŁĄ ROZMOWĘ Z DONALDEM TUSKIEM Z 4 CZERWCA

Tusk: chciałbym, żeby w Polsce doszło do zmiany politycznejTVN24

Autor:akw/kg

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Leszek Szymański/PAP