Polska

Potrącił dwie nastolatki - ma już zarzuty

Polska

Potrącili i ucieki
TVN24Potrącili i ucieki

Zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego i nieudzielenia pomocy ofiarom usłyszał 32-letni Jacek B., podejrzany o potrącenie autem dwóch 18-latek w Swatach (Lubelskie). Mężczyzna był pijany.

- Mężczyzna przyznał się do winy. Wystąpiliśmy o jego aresztowanie. Grozi mu do 12 lat więzienia – powiedział zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Rykach Dariusz Burek.

W poniedziałek na lokalnej drodze w Swatach, niedaleko Ryk, rozpędzony volkswagen golf uderzył dwie idące poboczem 18-letnie dziewczyny. Obie zginęły na miejscu. Niegroźne obrażenia odniósł towarzyszący im 21-letni mężczyzna, który zdołał dobiec do pobliskiej stacji benzynowej w poszukiwaniu pomocy.

 
W wyniku zdarzenia zginęły dwie 18-latki (TVN24) TVN24

- Był w szoku. Nie wiedział co robić - opowiada Marcin Kajzer, pracownik stacji benzynowej. Sprawca wypadku zostawił auto i zbiegł nie udzielając ofiarom pomocy.

Sam się zgłosił Policja szybko dotarła do właściciela samochodu. Niestety mężczyzny nie było w domu. Kierowcą okazał się Jacek B., który późnym wieczorem zgłosił się na posterunek. Miał 1,97 promila.

Wraz z nim zatrzymano także trzech innych mężczyzn, których przed wypadkiem świadkowie widzieli w volkswagenie sprawcy wypadku. Policja i prokuratura ustalają wszystkie okoliczności wypadku.

Źródło: PAP, TVN24, IAR

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości