Polska

Pijany zabił sześć osób. Skazany prawomocnie na 15 lat więzienia

Polska

Pijany zabił sześć osób w Kamieniu Pomorskim
tvn24Do wypadku doszło w Kamieniu Pomorskim

Na 15 lat więzienia skazał w czwartek Sąd Apelacyjny w Szczecinie Mateusza S., sprawcę tragicznego wypadku drogowego w Kamieniu Pomorskim. Mężczyzna 1 stycznia 2014 r. wjechał autem w grupę osób, zabijając sześć z nich. Był pijany i pod wpływem narkotyków. Wyrok jest prawomocny

1 stycznia 2014 r. kierowany przez Mateusza S. samochód wypadł z drogi i wjechał w grupę ludzi. Zginęło pięć dorosłych osób i jedno dziecko. Dwoje kolejnych dzieci trafiło do szpitala; chłopiec, który w wypadku stracił rodziców, był w stanie ciężkim i wymagał opieki na oddziale intensywnej terapii, stan zdrowia dziewczynki był lepszy.

Wyższa kara

Sprawa Mateusza S. ponownie wróciła do sądu II instancji. W październiku 2014 r. Sąd Okręgowy w Szczecinie po raz pierwszy skazał kierowcę na karę 12,5 roku więzienia.

Sąd apelacyjny uchylił ten wyrok, twierdząc, że dokonano niepełnej oceny materiału dowodowego. W lutym 2016 r. szczeciński Sąd Okręgowy skazał Matusza S. na 15 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Między innymi na kanwie tej sprawy doszło do zaostrzenia kar za jazdę po pijanemu.

[object Object]
Zabił sześć osób w Kamieniu Pomorskim. Proces od początkutvn24
wideo 2/30

Autor: js//plw / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości