TVN24 | Polska

Zderzyli się przy przejściu dla pieszych, jedno z aut wpadło na mężczyznę, który stał na chodniku

TVN24 | Polska

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24/ KMP Olsztyn
Potrącenie na przejściu dla pieszych w Olsztynie
Potrącenie na przejściu dla pieszych w OlsztynieKMP Olsztyn
wideo 2/5
KMP OlsztynPotrącenie na przejściu dla pieszych w Olsztynie

Kierująca fiatem zderzyła się z samochodem dostawczym. Siła uderzenia była tak duża, że fiat wpadł na chodnik, wprost na stojącego tam pieszego. Całą sytuację widzieli funkcjonariusze służby więziennej i policji, którzy przechodzili tam po służbie. Pomogli rannemu mężczyźnie, zanim został przetransportowany do szpitala.

Wszystko działo się w środę około godziny 20 w rejonie skrzyżowania ulic Witosa i Kanta w Olsztynie. Jak ustalili policjanci, sprawcą wypadku była prawdopodobnie 51-latka, która kierowała osobowym fiatem.

- Wjeżdżając na ulicę Witosa z ulicy Kanta, nie zastosowała się do strzałki warunkowej i nie udzieliła pierwszeństwa jadącemu ulicą Witosa 22-letniemu kierującemu dostawczym oplem. Siła uderzenia była tak duża, że uderzony w lewą stronę osobowy fiat został przesunięty na prawe pobocze w miejsce, gdzie na możliwość przejścia na drugą stronę jezdni oczekiwał 64-letni pieszy - opisuje zespół prasowy olsztyńskiej komendy.

Całą sytuację widzieli funkcjonariusze służby więziennej i policji: funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, pracownica ambulatorium Zakładu Karnego w Barczewie oraz funkcjonariusz służby więziennej z Oddziału Zewnętrznego w Kikitach. Byli już po służbie i kiedy zauważyli wypadek, od razu ruszyli z pomocą - zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili pomocy przedmedycznej 64-latkowi.

Mężczyzna trafił do szpitala

- Ranny mężczyzna został przekazany pod opiekę wezwanemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego i przetransportowany do olsztyńskiego szpitala. Lekarz określił obrażenia mężczyzny na na tyle poważne, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy - przekazali policjanci.

Sprawa trafi teraz do sądu. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do trzech lat więzienia. W przypadku, gdy w konsekwencji wypadku jeden z uczestników odniesie ciężkie obrażenia lub poniesie śmierć, sprawcy może grozić nawet od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.

Moment wypadku zarejestrowała kamera monitoringu. Policjanci opublikowali nagranie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Pamiętajmy, że każdy z nas może znaleźć się w okolicznościach, w których ktoś może potrzebować naszej pomocy. Tak jak nasi bohaterowie bądźmy gotowi i odważni w niesieniu pomoc. Każdy z nas ma realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa! Od każdego z nas może zależeć życie innego człowieka!

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Witosa i Kanta

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24/ KMP Olsztyn

Źródło zdjęcia głównego: KMP Olsztyn

Pozostałe wiadomości