TVN24 | Polska

Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 w służbie zdrowia? Premier Mateusz Morawiecki: bardzo poważnie to rozważymy

TVN24 | Polska

Autor:
js//rzw
Źródło:
PAP
Premier: bardzo poważnie rozważymy obowiązkowe szczepienia w służbie zdrowiaTVN24
wideo 2/20
TVN24Premier: bardzo poważnie rozważymy obowiązkowe szczepienia w służbie zdrowia

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że część Rady Medycznej zachęca do tego, żeby szczepienia na koronawirusa w ramach służby zdrowia były obowiązkowe. - Bardzo poważnie to rozważymy już w najbliższym czasie - zapowiedział. Zaznaczył przy tym, że podczas spotkania Rady Medycznej nie było dyskusji dotyczącej powszechnego obowiązku szczepień.

Szef rządu pytany był na konferencji prasowej o rekomendacje Rady Medycznej w sprawie obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. Mateusz Morawiecki poinformował, że podczas poniedziałkowego spotkania z Radą Medyczną dyskutowano na temat kolejnych przedsięwzięć zachęcających jak największą liczbę obywateli do zaszczepienia się.

Czy będzie powszechny obowiązek szczepień?

- Jest część Rady Medycznej, która jeszcze mocniej zachęca na przykład do tego, żeby szczepienia w ramach służby zdrowia, podobnie jak w innych krajach zachodniej Europy i w ogóle Unii Europejskiej, były obowiązkowe. I to bardzo poważnie rozważymy już w najbliższym czasie - powiedział Morawiecki.

Jak dodał, pacjenci, którzy przychodzą po ratunek do placówek ochrony zdrowia mogą być bardziej narażeni na zakażenia i skutki COVID-19. - Dlatego ten wariant jest rozważany - tłumaczył szef rządu. Zaznaczył jednocześnie, że podczas spotkania Rady Medycznej nie było dyskusji dotyczącej powszechnego obowiązku szczepień.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Morawiecki o przerwaniu łańcucha zakażeń koronawirusem

Premier wskazał, że infrastruktura Narodowego Programu Szczepień pozwala zaszczepić około 700 tysięcy osób dziennie. Zapewniał, że szczepionek nie zabraknie.

- Potrzebujemy więcej chętnych do tego, aby ostatecznie móc spać spokojnie i przerwać łańcuch zakażeń, a to się dzieje wtedy, gdy społeczeństwo osiąga odporność populacyjną - dodał Morawiecki.

ZOBACZ RELACJĘ Z KONFERENCJI PRASOWEJ PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO

Autor:js//rzw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: