Transmisja mszy świętej z kościoła seminaryjnego pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Warszawie. Niedzielne nabożeństwo z godziny 11 na portalu tvn24.pl
Transmisje nabożeństw - jak pisze Archidiecezja Warszawska - są odpowiedzią na potrzeby wiernych, którzy z powodu zagrożenia zakażeniem koronawirusem pozostają w domach.
Transmisje realizuje biuro prasowe Archidiecezji Warszawskiej i Stacja7.pl.
W związku z obecnie obowiązującym rozporządzeniem w kościele może przebywać tylko pięć osób poza obsługą liturgiczną.
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 20 kwietnia będą obowiązywały łagodniejsze obostrzenia. W jednym momencie w świątyni na 15 metrach kwadratowych powierzchni będzie mogła przebywać jedna osoba.
"Koronka do miłosierdzia Bożego" w intencji ustania epidemii
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik zaprosił w piątek do szczególnej modlitwy koronką o godz. 15.00 w Święto Miłosierdzia Bożego w intencji ustania epidemii.
- Zachęcam, byśmy w najbliższą niedzielę szczególnie modlili się "Koronką do miłosierdzia Bożego" w intencji ustania epidemii, za chorych, zmarłych i ich rodziny, a także za tych, którzy walczą z wirusem. W mediach społecznościowych możemy publikować nasze prośby i podziękowania do miłosierdzia Bożego oraz zdjęcia obrazów Jezusa Miłosiernego, które mamy w domach, z hasztagiem #Miłosierdzie - podkreślił.
- Święty Jan Paweł II w 1995 roku, na prośbę episkopatu Polski, wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce, a w 2000 roku, w dniu kanonizacji siostry Faustyny, papież ogłosił to święto dla całego Kościoła - powiedział.
Rzecznik zachęcił również do duchowej łączności z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach i do łączenia się w niedzielę ze wspólnotą Kościoła na mszach świętych poprzez transmisje.
Źródło: tvn24.pl, PAP
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock