Polska

"Módlcie się za polityków"

Polska

Aktualizacja:

- Politycy rzucają się na siebie z prawie zwierzęcą wrogością - mówi biskup sosnowiecki Adam Śmigielski i apeluje do pielgrzymów udających się na Jasna Górę by modlili się za liderów życia publicznego.

- Czasami mam wrażenie, że niektórzy z liderów życia publicznego rzucają się na siebie z prawie zwierzęcą wrogością. A ludzie ci chodzą do kościoła, przyjmują komunię św. i mają odwagę powoływać się na nauczanie Jana Pawła II. Módlcie się za nich w czasie pielgrzymki – mówił, cytowany przez Katolicką Agencję Informacyjną, biskup Śmigielski.

Zwrócił się w ten sposób do pielgrzymów udających się na Jasną Górę - uczestników tzw. Pielgrzymki Zagłębiowskiej. Jak dodał, uczeń Chrystusa rozpoznawalny ma być po miłości i dobroci.

Czasami mam wrażenie, że niektórzy z liderów życia publicznego rzucają się na siebie z prawie zwierzęcą wrogością. A ludzie ci chodzą do kościoła, przyjmują komunię i mają odwagę powoływać się na nauczanie Jana Pawła II. bp Adam Śmigielski

Czwartkowa wypowiedź bp. Śmigielskiego to nie jedyny w ostatnich dniach krytyczny głos hierarchów Kościoła katolickiego pod adresem polityków.

15 sierpnia, podczas uroczystości Święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na Jasnej Górze prymas polski kardynał Józef Glemp mówił, że obserwowany sposób uprawiania polityki budzi zakłopotanie.

Trudno podejmować rozumne kierowanie zorganizowaną wspólnotą, gdy partie ustawicznie się kłócą. Dobierają przeciw sobie określenia skrajne: absurd, głupota, kłamstwo, człowiek zero. prymas Józef Glemp

Wśród wielu intencji, trzeba dołączyć wielką modlitwę za naszą ojczyznę, która - wydaje się w tych tygodniach i miesiącach - tak bardzo tej modlitwy potrzebuje. Abp Kazimierz Nycz

Źródło: PAP/Radio Szczecin