Polska

"W szafie znaleziono zwłoki noworodka". 30-latka usłyszała zarzut zabójstwa

Polska

Prokuratura o śmierci noworodka
TVN24 PoznańCiało noworodka odnaleziono w szafie

30-letnia mieszkanka Miejskiej Górki w województwie wielkopolskim usłyszała zarzut zabójstwa dziecka - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Michał Smętkowski. Zwłoki noworodka policja odnalazła ukryte w szafie.

Jak poinformował prokurator, 2 lipca do szpitala w Rawiczu została przywieziona 30-letnia mieszkanka Miejskiej Górki w Wielkopolsce. - Lekarze stwierdzili, że kobieta niedawno urodziła dziecko. Zawiadomiono policję. Funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania tej kobiety i tam w szafie znaleziono zwłoki noworodka płci męskiej - podał Smętkowski. Prokurator zaznaczył, że "przeprowadzona sekcja zwłok noworodka wykazała, że dziecko urodziło się żywe; żyło co najmniej kilkanaście minut. Dziecko miało obrażenia głowy, które spowodowały jego śmierć" - podkreślił.

Zarzuty

Smętkowski poinformował w sobotę, że 30-latce zostały już przedstawione zarzuty. Jak mówił prokurator, "kobieta w piątek po południu opuściła szpital i zaraz po tym została zatrzymana. Wczoraj wieczorem został jej przedstawiony zarzut zabójstwa". 30-letnia kobieta na wniosek prokuratury została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

Autor: mb/tr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości