Polska

"Najważniejsze jest to, żeby Trump powiedział Rosjanom: ręce precz od Polski"

Polska

Donald Trump przyleci do Polski w środę
Donald Trump przyleci do Polski w środętvn24
wideo 2/26

Wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa to duży sukces rządu i Polski - powiedział w "Jeden na jeden" Michał Kamiński (Unia Europejskich Demokratów).

READ IN ENGLISH

- To jest sukces. Moim zdaniem jest też pewną miarą naszego patriotyzmu, że będziemy w stanie na to tak popatrzeć. Niezależnie od tego, czy lubimy Trumpa jako człowieka, ja go nie lubię, czy lubimy ten rząd. Ja też tego rządu nie lubię, ale ja kocham Polskę - powiedział Kamiński.

Jego zdaniem, dla Polski jest dobre to, że przyjeżdża tu amerykański prezydent "z przekazem mocno broniącym naszego bezpieczeństwa". - To jest dla Polski absolutnie kluczowe - ocenił.

- Mam nadzieję, że Donald Trump po to przyjeżdża do Polski (...), żeby w jakimś sensie zetrzeć z siebie to całe dla niego negatywne wrażenie, które w Stanach Zjednoczonych funkcjonuje, że Rosjanie ewidentnie chcieli jego zwycięstwa - powiedział. Jego zdaniem, Rosjanom mogło zależeć na prezydenturze dla Trumpa "ze swojej głupoty". - Dla mnie najważniejsze jako dla Polaka jest to, żeby Donald Trump przyjechał i powiedział Rosjanom tu, w Warszawie: "ręce precz od Polski".

"To jest głupota po prostu"

Kamiński powiedział, że w czwartek przyjdzie wysłuchać przemówienia amerykańskiego prezydenta na plac Krasińskich w Warszawie. Podkreślił, że nie ma "żadnego problemu" z tym, że zaproszenie otrzymał od ambasady USA.

Przemowa Trumpa jest organizowana na życzenie Trumpa, organizatorem jest ambasada USA, która stworzyła listy gości oraz zajęła się wysyłaniem zaproszeń i zbieraniem potwierdzeń udziału w tym wydarzeniu. Część polityków Platformy Obywatelskiej oświadczyła, że zbojkotuje udział w tej uroczystości, bo chcieliby otrzymać zaproszenie od Kancelarii Prezydenta Dudy.

- Nie chcę rozstrzygać problemów i wątpliwości pana Grzegorza Schetyny, od kogo dostał zaproszenie, czy nie dostał - powiedział Kamiński. Jego zdaniem przyjazd amerykańskiego prezydenta "powinien zakończyć na ten moment i w tej sprawie wszelkie polskie spory". Pytany, czy to małostkowość ze strony PO, odpowiedział: - To jest głupota po prostu.

Kamiński: przyjazd Trumpa powinien zakończyć wszelkie polskie spory
Kamiński: przyjazd Trumpa powinien zakończyć wszelkie polskie sporytvn24

Donald Trump w Polsce

Prezydent USA Donald Trump będzie gościł w Warszawie w dniach 5-6 lipca. W czwartek będzie rozmawiał w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą, spotka się z liderami państw Trójmorza i wygłosi przemówienie na placu Krasińskich.

OGLĄDAJ CAŁY ODCINEK "JEDEN NA JEDEN":

"Najważniejsze jest to, żeby Trump powiedział Rosjanom: ręce precz od Polski"
"Najważniejsze jest to, żeby Trump powiedział Rosjanom: ręce precz od Polski"tvn24

Autor: pk/tr/jb / Źródło: TVN24,

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości