Matury, dzień drugi: matematyka. Odpowiedzi w tvn24.pl


Drugi dzień matur, pierwszy dzień matematyki. Dzisiaj abiturienci zdają najtrudniejszy zdaniem wielu egzamin na poziomie podstawowym. W tvn24.pl - podobnie jak w przypadku języka polskiego - będziemy po południu publikowali arkusze egzaminacyjne, a następnie rozwiązania. Wszystko w ramach naszej akcji "Matura 2013: Sprawdź, czy zdasz".

AKCJA TVN24.PL. MATURA 2013: SPRAWDŹ, CZY ZDASZ

Już w środowy wieczór zdający będą mogli zajrzeć do arkusza z odpowiedziami przygotowanymi przez specjalistów z Politechniki Warszawskiej i dowiedzieć się, jak poszło im zdawanie matematyki.

Matematyka - najtrudniejszy egzamin

W ub. roku maturzyści mieli najwięcej kłopotów właśnie z tym przedmiotem. Egzaminu na poziomie podstawowym nie zdało 15 proc. z prawie 340 tys. osób. W tym roku do egzaminu dojrzałości przystępuje ponad 360 tys. uczniów.

Matura 2013: Sprawdź, czy zdasz

Matury zakończą się dopiero 28 maja, co oznacza, że ich wyniki dotrą do zdających za kilka tygodni. Dlatego specjalnie dla naszych czytelników w tvn24.pl publikujemy od wtorku przygotowane przez nauczycieli i wykładowców propozycje rozwiązań lub konkretne rozwiązania egzaminów - tak, by maturzysta mógł porównać swoje wyniki i dowiedzieć się, czego może oczekiwać.

Matematykę sprawdzą dla was specjaliści z Politechniki Warszawskiej. We wtorek polski na poziomie podstawowym rozwiązywał dr Krzysztof Chlipalski, wykładowca w Fundacji Universitatis Varsoviensis, nauczyciel języka polskiego w 50 LO Stowarzyszenia Kultury i Edukacji oraz w Społecznej Szkole Podstawowej nr 26 im prof. Jigoro Kano w Warszawie.

W kolejnych dniach zaangażujemy do "zdawania" m.in. specjalistów z SGGW, a testy z języków obcych opracują fachowcy z instytutów, szkół językowych oraz liceów. Tu zechcieli współpracować z nami m.in. British Council, Instytut Goethego, Liceum im. Cervantesa, Centrum Nauczania Języka Rosyjskiego.

Wtorkowe arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminów maturalnych:

Język polski - poziom podstawowy:

ARKUSZ EGZAMINACYJNY Z JĘZ. POLSKIEGO - POZIOM PODSTAWOWY

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI DO TEKSTU POPULARNONAUKOWEGO

OPRACOWANIE TEMATU: AUTORYTET W "PRZEDWIOŚNIU" STEFANA ŻEROMSKIEGO

OPRACOWANIE UTWORÓW ELIZY ORZESZKOWEJ I KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

Wiedza o tańcu

ARKUSZ EGZAMINACYJNY Z WIEDZY O TAŃCU - POZIOM PODSTAWOWY

ARKUSZ EGZAMINACYJNY Z WIEDZY O TAŃCU - POZIOM ROZSZERZONY

Autor: adso/tr/k / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości