SLP jest częścią Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera, której rektorem jest poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Gowin. Zajęcia na niej poprowadzą m.in. Radosław Sikorski, Jerzy Buzek, Michał Boni i Grzegorz Schetyna. - Każdy człowiek może być politykiem - przekonywał studentów Kazimierz Marcinkiewicz - ale politycy muszą być odpowiednio przygotowani do uprawiania polityki.
Sam były premier, do powrotu na scenę polityczną się nie spieszy. - Ja nie mogę powiedzieć, że ja nigdy do polityki nie wrócę, ale jeszcze momentu takiego powrotu na horyzoncie nie widzę. Z różnych powodów - mówił Marcinkiewicz.
Jednym z nich jest obietnica, którą sobie złożył, że przez dwa lata poświęci się innej sferze działalności.
(O PLANACH MARCINKIEWICZA NA PRZYSZŁOŚĆ - CZYTAJ WIĘCEJ)
Marcinkiewicz szuka zespołu
W ocenie Marcinkiewicza, polska scena polityczna zmienia się i na razie trudno określić, jak ostatecznie będzie wyglądać. - Muszę na to, co się dzieje popatrzeć trochę z zewnątrz, by wybrać kolejny zespół do uprawiania polityki, jeśli podejmę taką decyzję, to znaczy decyzję powrotu - powiedział były premier.
Ugrupowanie polityczne jest trochę jak armia. Potrzebuje generałów, ale potrzebuje też poruczników, sierżantów i szeregowych. Portal Polska XXI ma samych generałów Jarosław Gowin o projekcie Jana Rokity
Rozdrabnianie prawej strony sceny politycznej skrytykował również Jarosław Gowin, odnosząc się do powstania portalu internetowego PolskaXXI.pl, którego twórcami są m.in. Jan Rokita, Rafał Dutkiewicz, Kazimierz M. Ujazdowski. - Ugrupowanie polityczne jest trochę jak armia. Potrzebuje generałów, ale potrzebuje też poruczników, sierżantów i szeregowych. Portal XXI ma samych generałów - ocenił Gowin.
(WIĘCEJ O PORTALU PolskaXXI.pl - CZYTAJ TUTAJ)
Źródło: PAP, tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: TVN24