TVN24 | Polska

"Połamane drzewa, pozrywane linie energetyczne. Można powiedzieć, że miejscowość fruwała"

TVN24 | Polska

Autor:
momo//now
Źródło:
TVN24
"Można powiedzieć, że miejscowość fruwała"TVN24
wideo 2/2
TVN24"Można powiedzieć, że miejscowość fruwała"

Burza z namiastką trąby powietrznej zrobiła spustoszenie w miejscowości Librantowa w Małopolsce - relacjonował w rozmowie z TVN24 rzecznik straży pożarnej w Nowym Sączu, Marian Marszałek. Mówił o połamanych drzewach i pozrywanych liniach energetycznych. - Można powiedzieć, że miejscowość fruwała - dodał.

Gwałtowny front burzowy objawiający się ulewami i gradem, który przeszedł nad Małopolską poczynił największe szkody w południowej i północnej części regionu. Jak poinformował w czwartek wieczorem wojewoda Łukasz Kmita, małopolska straż pożarna odnotowała do tej pory ponad 300 interwencji. Najwięcej - 84 w powiecie nowosądeckim i 80 - w powiecie olkuskim. Trąba powietrzna, która przeszła po południu nad miejscowościami Librantowa i Koniuszowa koło Nowego Sącza w województwie małopolskim uszkodziła w różnym stopniu 30 budynków mieszkalnych i 30 budynków gospodarczych. Jedna osoba została ranna.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Relacja mieszkanki Librantowej w Małopolsce, przez którą przeszła trąba powietrznaTVN24

"Miejscowość fruwała"

- Przerosło to nasze oczekiwania i wyobraźnię - mówił reporterce TVN24 rzecznik straży pożarnej w Nowym Sączu, Marian Marszałek. Jak powiedział, "burza z namiastką trąby powietrznej zrobiła spustoszenie w Librantowej", 60 obiektów zostało pozbawione dachów lub zostały one zniszczone.

Zniszczenia po burzy w LibrantowejPAP

- Połamane drzewa, pozrywane linie energetyczne. Można powiedzieć, że miejscowość fruwała - relacjonował strażak. Mówił także o gradzie wielkości piłeczek pingpongowych. - To jest siła natury - stwierdził. Poinformował, że na obecną chwilę w miejscowości nie ma prądu elektrycznego.

- Dla nas na obecnym etapie najważniejsze jest zabezpieczyć zniszczenia na budynkach mieszkalnych - podkreślił Marszałek. Dodał, że obecnie na miejscu działa ponad 40 jednostek straży pożarnej.

Zniszczenia po burzy w LibrantowejPAP/Grzegorz Momot

Autor:momo//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Grzegorz Momot