Lex anty-TVN a relacje Polska-USA. Madeleine Albright komentuje

Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24
Lex anty-TVN. Wspólne oświadczenie demokratycznych i republikańskich senatorów USA
Lex anty-TVN. Wspólne oświadczenie demokratycznych i republikańskich senatorów USATVN24
wideo 2/21
TVN24Lex anty-TVN. Wspólne oświadczenie demokratycznych i republikańskich senatorów USA

Madeleine Albright skomentowała lex anty-TVN. "Jako członek NATO i Unii Europejskiej polski rząd musi szanować wartości demokratyczne, które leżą u podstaw bezpieczeństwa i dobrobytu" - podkreśliła.

Sejm zajmuje się w środę projektem ustawy lex anty-TVN. Zebrała się sejmowa komisja, która rozpatruje złożone poprawki, a później ustawa wróci na salę plenarną, gdzie odbędzie się głosowanie.

Madeleine Albright w "Rozmowach na 20-lecie". ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ

Madeleine Albright, sekretarz stanu w administracji Billa Clintona, pierwsza kobieta - szef amerykańskiej dyplomacji napisała w środę tweet na temat ustawy anty-TVN. "Świat uważnie obserwuje rozwój wydarzeń w Polsce, gdy ludzie z całego kraju gromadzą się, by wspierać niezależne media. Jako członek NATO i Unii Europejskiej polski rząd musi szanować wartości demokratyczne, które leżą u podstaw bezpieczeństwa i dobrobytu" - napisała.

Amerykańscy senatorowie i kongresmeni przeciwko lex anty-TVN

W zgodnej opinii komentatorów projekt nowelizacji autorstwa posłów PiS jest wymierzony w niezależność TVN. Przeciwko zmianom w ustawie medialnej zaprotestowało wielu dziennikarzy, polityków i instytucji.

4 sierpnia republikańscy i demokratyczni amerykańscy senatorowie wystosowali wspólne oświadczenie w sprawie lex anty-TVN. "Decyzja o wprowadzeniu takiego prawa w życie może mieć negatywne konsekwencje dla stosunków obronnych, biznesowych oraz handlowych. Wzywamy polski rząd do zastanowienia się przed podjęciem jakichkolwiek decyzji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nasze długoletnie stosunki" - napisali senatorowie. Stanowisko w sprawie zmian ustawy medialnej w Polsce wydali także przedstawiciele Izby Reprezentantów.

Autor:ads/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Michael Reynolds/EPA/PAP

Pozostałe wiadomości