Ambasador Francji w Polsce: nie ukrywam dumy z wyboru Macrona


Francuzi wybierając na prezydenta Emmanuela Macrona wybrali wartości Republiki Francuskiej, wystosowali przesłanie otwartości na Europę i świat - powiedział w czwartek w Warszawie ambasador Francji w Polsce Pierre Levy.

Ambasador Francji w Polsce wręczył w czwartek odznaczenia Legii Honorowej konsulowi honorowemu Francji w Szczecinie Włodzimierzowi Puzynie oraz posłowi PO Rafałowi Trzaskowskiemu, warszawski urzędnik Leszek Drogosz otrzymał Order Narodowy Zasługi. W wystąpieniu podczas uroczystości Levy odniósł się do wyborów prezydenckich we Francji.

"Nie ukrywam dumy z tego wyboru"

- Francuzi wybierając Emmanuela Macrona wybrali Republikę i wartości Republiki Francuskiej. Wystosowali w ten sposób przesłanie otwartości, otwartości na Europę i na świat. Nie ukrywam dumy z tego wyboru - powiedział ambasador. - Francuzi bowiem odrzucili mowę nienawiści, odrzucili też zagrożenie terroryzmem - dodał dyplomata. Zaznaczył, że przed Unią Europejską otwiera się nowy okres.

- Droga przed nami będzie długa. Nikt nie wierzy w to, by można było w jednej chwili przejść z nocy do pełni dnia - zaznaczył. W środę ostateczne wyniki wyborów prezydenckich we Francji podała Rada Konstytucyjna, oficjalnie zatwierdzając wybór 39-letniego Macrona na ósmego prezydenta V Republiki. Zdobył on 66,1 proc. głosów, Marine Le Pen - 33,9 proc.

Autor: azb\mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości