Kwaśniewski broni Kaczyńskiego

Aleksander Kwaśniewski: Nie można mówić, że prezydent zwołując posiedzenie Rady Gabinetowej chciał poprawić swój wizerunek.
Aleksander Kwaśniewski: Nie można mówić, że prezydent zwołując posiedzenie Rady Gabinetowej chciał poprawić swój wizerunek.
Źródło: TVN24

Nie nadużywam alkoholu, a poza tym nikt nie jest święty. Nie są to jednak tematy do roztrząsania na forum publicznym - powiedział w TVN 24 były prezydent Aleksander Kwaśniewski, komentując blog Janusza Palikota nt. rzekomych problemów Lecha Kaczyńskiego z alkoholem.

Pytania posła PO o to, czy prezydent nadużywa alkoholu, Kwaśniewski podsumował krótko: skandaliczne, niesmaczne i żenujące. Podkreślił, że życie publiczne uległo tabloidyzacji, dlatego sprawy takie, jak blog Palikota są nagłaśniane. - To coś fatalnego – ocenił były prezydent.

Zapewnił, że on sam nie nadużywa alkoholu. Na pytanie o incydent na uniwersytecie w Kijowie (chwiał się i mówił bełkotliwie - red.), odpowiedział: - To nie jest temat do roztrząsania na forum publicznym.

Pytanie Janusza Palikota o to, czy prezydent nadużywa alkoholu było skandaliczne, niesmaczne i żenujące. Aleksander Kwaśniewski

"Rada Gabinetowa jest potrzebna"

Kwaśniewski bronił też Kaczyńskiego w sprawie Rady Gabinetowej. - Nie można mówić, że prezydent zwołując posiedzenie Rady chciał poprawić swój wizerunek – ocenił Kwaśniewski. – I dodał: - Prezydent powinien wiedzieć co, dzieje się w przypadku ważnych problemów społecznych, zwłaszcza w zakresie reformy służby zdrowia. Nie można mieć pretensji, że wykazuje troskę.

Kwaśniewski: Nie nadużywam alkoholu

Kwaśniewski: Nie nadużywam alkoholu

Jego zdaniem, prezydent Kaczyński może żałować jedynie, że nie znalazł czasu na odwiedzenie białego miasteczka, które zeszłym roku protestowało pod kancelarią premiera. – To był błąd – stwierdził Kwaśniewski.

Podkreślił, że jak najbardziej widzi sens zwoływania Rady Gabinetowej przez prezydenta, jeśli ma ona zająć się jakimś palącym problemem. Przypomniał, on sam zwoływał posiedzenia Rady, zwłaszcza w sprawach związanych z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.

"Tusk i Kaczyński powinni być bardziej powściągliwi"

Kwaśniewski stwierdził, że premier i prezydent powinni się zachowywać bardziej powściągliwie i nie urządzać już teraz kampanii prezydenckiej. – Jeśli będą nam fundować kampanię przez prawie trzy lata, to faworytem w wyścigu o najważniejszy urząd w państwie zostanie Rafał Dutkiewicz (obecnie prezydent Wrocławia – red.). Polacy oczekują działania i decyzji, a nie kłótni – dodał.

Ocenił, że posiedzenie Rady Gabinetowej miało żenującą otoczkę. - Blog Palikota na pewno nie pomógł sprawie – powiedział Kwaśniewski.

Źródło: TVN24, PAP

Czytaj także: