TVN24 | Polska

Na płocie znalazł bluzę, w środku było niemal 14 tysięcy euro

TVN24 | Polska

Autor:
bp/
tam
Źródło:
PAP, Podkarpacka Policja
Bluzę znaleziono we wsi Krzywdy
Bluzę znaleziono we wsi Krzywdy
wideo 2/6
Bluzę znaleziono we wsi Krzywdy

Blisko 14 tysięcy euro, cztery karty bankomatowe i prawo jazdy znalazł w kieszeni porzuconej bluzy 41-letni mieszkaniec wsi Krzywdy (woj. podkarpackie). Bluza wisiała na ogrodzeniu jego posesji. O sprawie poinformował policję i bank. W ten sposób udało się namierzyć właściciela bluzy i pieniędzy. Policja nie informuje, czy 41-latek otrzymał znaleźne.

Bluza z cenną zawartością została zawieszona na jednym z ogrodzeń przez przechodzącego listonosza, który zauważył leżące na ziemi ubranie.

- Kiedy nieco późnej właściciel posesji zauważył górną część garderoby na swoim ogrodzeniu, nie spodziewał się znalezienia takiej zawartości w jej kieszeniach - przekazuje rzeczniczka prasowa niżańskiej policji Katarzyna Pracało. W środku było niemal 14 tysięcy euro, cztery karty bankomatowe i prawo jazdy.

Czytaj też: Uczciwy znalazca z Gdańska. Znalazł i oddał ponad 100 tysięcy złotych. Dostał podziękowania i znaleźne

Zapomniał bluzy po pracy, znalazcy podziękował

Właściciel posesji powiadomił o znalezisku innych domowników, a później policję i bank. To właśnie pracownicy banku namierzyli właściciela zguby i poinformowali go o sprawie.

- Okazał się nim 53-letni mieszkaniec Wielkopolski. Mężczyzna tego dnia pracował w tym rejonie. Po zakończeniu pracy, w pośpiechu nie zorientował się, że zapomniał zabrać wcześniej zdjętej bluzy - relacjonuje Pracało. Właściciel podziękował znalazcom za ich uczciwą postawę. Policja nie informuje, czy mieszkaniec Podkarpacia otrzymał znaleźne.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/ tam

Źródło: PAP, Podkarpacka Policja

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości